2015-04-16
Puck,
W poniedziałek przy Puckim Hospicjum Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Służb Mundurowych Powiatu Puckiego organizuje zbiórkę krwi dla potrzebujących. Wśród nich jest 16-letnia Julia, córka pracownika puckiej komendy. Mundurowi zapraszają w godz. 8:30 – 12:30 i zachęcają do oddania tego drogocennego leku. Akcja organizowana jest pod hasłem „ODDAJ KREW URATUJ ŻYCIE”


 2015-04-16
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali 51-latka. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w ubiegłym tygodniu oszukał mieszkankę Władysławowa pobierając od niej 200 złotych za rzekomą sprzedaż paliwa jej mężowi. Zatrzymany usłyszał także zarzut usiłowania kradzieży mieszkaniowej. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 oraz do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury objęty został policyjnym dozorem.


 2015-04-13
KPP Puck,
Policjanci z puckiej komendy po raz kolejny wywalczyli podium w Mistrzostwach Policji garnizonu pomorskiego w piłce siatkowej. Zajęli III miejsce ulegając kolegom z Gdańska oraz drużynie marynarki wojennej. W ubiegłym roku siatkarze puckiej komendy zdobyli najwyższe trofeum, a dwa lata wcześniej srebro. Z tej okazji komendant powiatowy wręczył policjantom listy gratulacyjne.


 2015-04-03
Władysławowo,
Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 24-letni mieszkaniec Władysławowa. Puccy kryminalni zatrzymali go podczas kontroli drogowej. Przy zatrzymanym, w jego samochodzie oraz domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 40 gram marihuany i około 5 gram amfetaminy. 24-latek objęty został policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-04-01
Kępino,
Mundurowi z komisariatu w Krokowej brali udział w miniony weekend w akcji zalesiania terenu leśnictwa Kępino. Funkcjonariusze, pracownicy leśni oraz uczniowie, mieszkańcy i samorządowcy zasadzili około 4,5 tys. drzewek świerku i dębiny. Akcję zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu oraz 70-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.


 2015-04-01
Powiat Pucki,
W dniach 3 – 6 kwietnia policjanci całego województwa pomorskiego, w tym i powiatu puckiego prowadzić będą akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych.


 2015-04-01
KGP,
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.


 2015-03-30
Puck,
Puccy kryminalni zatrzymali w miniony piątek 23-letniego mieszkańca gm. Puck pod zarzutem oszustw kredytowych. Policjanci zabezpieczyli dokumentację kredytową i ustalili, że od 2012 roku aż pięciokrotnie mężczyzna na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach wyłudzał środki pieniężne w łącznej wysokości niemal 60 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-26
gm. Puck,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 39-letnią gosposię, której postawiono zarzut kradzieży. Kobieta w trakcie sprzątania okradała właścicieli domu. Starty oszacowano na niemal 4 tys. złotych. Mundurowi odzyskali skradzione rzeczy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-25
Policja,
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.


 2015-03-24
KPP Puck,
Od ubiegłego roku puccy śledczy prowadzą sprawę kradzieży i włamania na terenie powiatu Puckiego. Wówczas zatrzymano dwóch sprawców i dwóch paserów. Policjanci odzyskali dużą ilość elektronarzędzi i innych przedmiotów. Część odzyskanego mienia trafiło do właścicieli. Teraz mundurowi poszukują właścicieli pozostałego sprzętu. Jeśli rozpoznajesz narzędzia bądź wiesz do kogo należą skontaktuj się z pucką policją.


 2015-03-23
Brzyno,
W miniony piątek kilkudziesięciu policjantów szukało mężczyzny w okolicach Brzyna gm. Krokowa, który telefonując na numer alarmowy oświadczył, że jest na łąkach i zamierza targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze znaleźli go w mieszkaniu kuzynki , był nietrzeźwy. Teraz grozi mu grzywna nawet 5 tys. złotych.


 2015-03-23
Mrzezino,
Zarzut przywłaszczenia telefonu komórkowego wartości 1,2 tys. złotych usłyszał w miniony piątek 30-letni mieszkaniec Wejherowa. Mężczyzna pracował w jednej z firm kurierskich i podczas dostarczania przesyłki ukradł z niej telefon. Ponadto podczas zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-19
Powiat Pucki,
 21 marca to pierwszy dzień wiosny nazywany przez uczniów "Dniem wagarowicza". Szczególny dzień, będący świetną okazją do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo policjanci będą zwracać baczną uwagę na zachowanie się młodych ludzi świętujących nadejście wiosny.


 2015-03-16
gm. Puck,
Dwa zarzuty przestępstw usłyszał w minioną sobotę 52-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Podejrzany zgłosił fikcyjną kradzież nissana wartego 20 tys. złotych oraz usiłował oszukać zakład ubezpieczeniowy próbując wyłudzić odszkodowanie za skradzione auto. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-13
Dębki,
Wczoraj śledczy z puckiej komendy postawili dwa zarzuty przestępstw 22-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego. Mężczyzna zatrzymany został w pościgu po tym jak ukradł w Dębkach samochód i kierując nim w stanie nietrzeźwości rozbił go i porzucił. Mundurowi zorganizowali obławę i zatrzymali podejrzanego. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jazda samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat więzienia.


 2015-03-10
gm. Władysławowo,
Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Pucka, któremu postawiono zarzut posiadania narkotyków oraz włamania i kradzieży przedmiotów metalowych z pomieszczenia gospodarczego na terenie gm. Władysławowo. Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali w skupie złomu. Podejrzanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-10
gm. Kosakowo,
Policjanci z wydziału kryminalnego rozpracowali 22-letniego oszusta, który działał na szkodę jednej z firm telefonii komórkowej, w której był zatrudniony. Śledczy ustalili, że sprawca preparował umowy i w ten sposób wszedł w posiadanie 4 telefonów komórkowych wartych ponad 5 tys. złotych. Za oszustwo grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-09
Rzucewo,
Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawcę pożaru drewnianej chaty rybackiej wartości 35 tys. złotych. W miniony piątek 19-letni mieszkaniec Pucka usłyszał zarzut uszkodzenia mienia w zamiarze ewentualnym. Śledczy ustalili, że podejrzany rozpalił ognisko w okolicy obiektu i pozostawił je bez dozoru. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-02-25
gm. Krokowa,
Policjanci z Krokowej zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy. 500 euro zabrał z walizki 33-letni konkubent. Mundurowi ostawili mu zarzut kradzieży. Pieniądze mężczyzna wymienił w banku i opłacił zadłużenia. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-02-20
KPP Puck,
W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?". Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.


 2015-02-19
KPP Puck,
Wczoraj w puckiej komendzie odbyła się uroczysta odprawa roczna z udziałem zaproszonych gości. Komendant powiatowy insp. Piotr Bolin podsumował zeszłoroczne wyniki pracy swoich policjantów. Z policyjnych statystyk wynika, że od 2005 roku sukcesywnie maleje liczba przestępstw, rośnie również skuteczność wykrywcza puckich policjantów. Bezpieczniej w porównaniu do 2013 roku było również na drogach.


 2015-01-29
Policja,
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.


 2015-01-29
Policja,
Pomorscy policjanci od 2 do 15 lutego br. będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne Ferie". W ramach prowadzonych akcji na drogi zostaną skierowane zwiększone ilości patroli policyjnych wspieranych przez przedstawicieli innych służb. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia skutkujące groźnymi zdarzeniami, takie jak przekraczanie prędkości i nieprawidłowe wyprzedzanie. Kontrolowany będzie również stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących i sposób przewożenia dzieci.


 2015-01-29
Powiat,
Policjanci zwracają się do mieszkańców z ponownym apelem o prawidłowe oznakowanie nieruchomości. Funkcjonariusze zwracają uwagę, że nie wszyscy administratorzy obiektów dopełnili tego obowiązku. Właściwe i widoczne oznakowanie budynków ma wpływ na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych.


 2015-01-27
Władysławowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło wczoraj około 12.00 we Władysławowie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca osobowego seata zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod ciężarowego mercedesa. 59-letni kierowca osobówki zginał na miejscu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze.


 2015-01-26
KPP Puck,
Policjanci puckiej drogówki podsumowali wprowadzony na wiosnę ubiegłego roku program prewencyjny "Widoczny pieszy kierowcę cieszy". Wg statystyk jest mniej zdarzeń z udziałem pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego chętniej też stosują odblaski. Policjanci nadal przypominają o obowiązku ich noszenia i zapowiadają dalsze promowanie bezpieczeństwa na drodze.


 2015-01-23
KGP,
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.


 2015-01-19
Powiat Pucki,
Cały miniony tydzień puccy funkcjonariusze prowadzili wojewódzką akcję „Bądź widoczny. Świeć przykładem”, której celem było nie tylko kontrolowanie używania wśród pieszych elementów odblaskowych, ale również dalsze prowadzenie kampanii informacyjnej. Mundurowi rozdawali odblaski zapewniając większe bezpieczeństwo pieszym po zmroku.


 2015-01-19
Władysławowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę około godz. 00.30 na drodze wojewódzkiej nr 216 u nasady Półwyspu Helskiego we Władysławowie. Wg ustaleń śledczych osobowe suzuki, którym jechał 32-letni mieszkaniec Jastarni uderzyło w barierę energochłonną. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze.


 2015-01-19
gm. Władysławowo,
Śledczy z Władysławowa wpadli na trop sprawców trzech przestępstw dokonanych w ubiegłym roku. 26-letni mieszkańcy gm. Władysławowo usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do przyczepy campingowej. Ponadto jednemu mundurowi postawili zarzut uszkodzenia mienia, a drugiemu usiłowanie kradzieży trzech sosen. Za usiłowanie kradzieży i uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie kara dwukrotnie wyższa.


 2015-01-16
KPP Puck,
Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Pucku podziękował trzem pracownikom poczty za postawę godną naśladowania. Listonosze ujęli w minionym tygodniu 20-latka, który włamał się do kufra bagażowego i ukradł trzy przesyłki pocztowe. Dzięki zaangażowaniu mężczyzn sprawca nie uniknie kary. Szef puckich policjantów wręczył listonoszom listy gratulacyjne i drobne upominki.


 2015-01-15
gm. Puck,
Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gminy Puck pod zarzutem rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna na początku miesiąca napadł mieszkańca jednej z miejscowości, groził mu nożem i okradł z karty bankomatowej oraz dowodu osobistego. Wczoraj 23-latek został aresztowany przez sąd. Za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-14
Żelistrzewo,
Puccy funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Bardzo często zderzenie samochodu z pociągiem kończy się tragicznie. O dużym szczęściu może mówić 53-letni gdańszczanin, który dzisiaj rano wjechał na oznakowany przejazd kolejowy doprowadzając do kolizji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Za wykroczenie 53-latek ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.


 2015-01-14
Leśniewo,
Zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej usłyszał 26-letni mieszkaniec gm. Puck. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek po godz. 3.00. Mężczyzna po uderzeniu w ogrodzenie zostawił rozbity samochód i uciekł. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali podejrzanego, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, za kolizję drogową grzywna do 5 tys. złotych.


 2015-01-12
Powiat Pucki,
Puccy mundurowi po raz kolejny aktywnie uczestniczyli w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najpierw na puckim rynku, gdzie funkcjonariusze przeprowadzili dla dzieci konkurs z nagrodami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a następnie na Zamku w Krokowej, gdzie policjanci przekazali na licytację dwa vouchery: jeden na wycieczkę po zamkach, a drugi na patrol policyjną łodzią po Zatoce Puckiej. Podczas tegorocznego 23 finału puccy mundurowi zebrali kilkaset złotych.


 2015-01-12
Puck,
Zarzuty 78 oszustw usłyszał w minionym tygodniu 19-letni mieszkaniec Gminy Puck. Podejrzany poszukiwany był przez puckich policjantów, zatrzymany został w Sopocie. Straty jakie spowodował wyniosły ponad 30 tys. złotych. W miniony piątek sąd na wniosek Policji i Prokuratury aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Za oszustwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.


 2015-01-09
KPP Puck,
W niedzielę rozpoczyna się kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegoroczną akcję po raz kolejny włączają się puccy policjanci. Funkcjonariusze będą dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy, a ponadto uczestniczyć w zbiórce pieniędzy. Na ten cel mundurowi przygotowali atrakcję przede wszystkim dla dzieci. Na aukcję przekażą też 2 bilety: na jednodniową wycieczkę po zamkach wspólnie z mundurowymi oraz uczestnictwo w patrolu policyjną łodzią motorową podczas morskiej pielgrzymki rybaków.


 2015-01-09
KWP Gdańsk,
Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące używania elementów odblaskowych przez pieszych. Nadal zbyt wielu pieszych lekceważy niebezpieczeństwo związane z byciem niedostatecznie widocznym dla kierowców. W dniach 12-18 stycznia prowadzone będą działania profilaktyczne na terenie województwa pomorskiego pod nazwą ŚWIEĆ PRZYKŁADEM.


 2015-01-09
Policja,
11 stycznia już po raz dwudziesty trzeci policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.


 2015-01-08
Gm. Puck,
Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał w miniony poniedziałek 37-letni mieszkaniec Bartoszyc. Mężczyzna zatrzymany został podczas imprezy weselnej na terenie gm. Puck z soboty na niedzielę. 37-latek uszkodził bramę garażową oraz zaparkowany w nim samochód. Straty oszacowano na ponad 4 tys. złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-07
Puck,
Śledczy z puckiej komendy postawili w minioną sobotę dwa zarzuty przestępstw 20-letniemu mieszkańcowi gm. Puck. Mężczyzna włamał się do kufra bagażowego z przesyłkami pocztowymi oraz ukradł portfel z dokumentami z zaparkowanego samochodu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-22
KPP Puck,
W miniony piątek w świetlicy puckiej komendy odbyło się spotkanie opłatkowe emerytów policyjnych, w którym uczestniczył komendant powiatowy insp. Piotr Bolin oraz ks. Jerzy Kunca kapelan puckich mundurowych. Były życzenia, łamanie się opłatkiem oraz wspomnienia.


 2014-12-22
KGP,
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.


 2014-12-17
Puck,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku wziął udział w zorganizowanym w miniony wtorek koncercie charytatywnym „Dzieci Dzieciom”. To już 21 edycja koncertu, w ramach którego, po raz kolejny szef puckiej policji wręcza najmłodszym paczkę z łakociami zebraną przez policjantów i pracowników komendy powiatowej w Pucku.


 2014-12-17
KPP Puck,
Wczoraj policjanci po odsłuchaniu kolęd w wykonaniu uczniów z puckiej szkoły „Pozytywnych Inicjatyw” i złożeniu świątecznych życzeń zasiedli przy wigilijnym stole. Przed tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Pucku podsumował tegoroczną pracę swoich podwładnych i wręczył wyróżnienia.


 2014-12-16
gm. Kosakowo,
Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał w minionym tygodniu 33-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z gdańskiej komendy wojewódzkiej na terenie gm. Kosakowo. W samochodzie, którym jechał, policjanci zabezpieczyli 1,5 kg marihuany. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-16
Policja,
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.


 2014-12-15
Puck,
Śledczy puckiej komendy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj około godz. 21.00 na trasie Żelistrzewo - Puck. Wg ustaleń mundurowych kierowca osobowego mercedesa śmiertelnie potrącił pieszego, który wszedł na jezdnie wprost pod samochód. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i korzystanie z odblasków poprawiających widoczność na drodze.


 2014-12-10
Gm. Krokowa,
Policjanci z komisariatu w krokowej oraz puccy kryminalni ustalili okoliczności kradzieży saszetki z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1000 złotych, jakiej dokonano na początku grudnia br. na terenie gm. Krokowa. Śledczy ustalili, że saszetkę z samochodowego schowka zabrała córka pokrzywdzonego. 15-latka za kradzież będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym. KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2015 r.