2014-11-28
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa ustalili tożsamość trzech sprawców kradzieży metalowych elementów z posesji we Władysławowie. Podejrzani w wieku 36 – 51 lat skradzione przedmioty sprzedali w skupie złomu. Wczoraj cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-26
Gm. Krokowa,
Policjanci ustalili sprawcę kradzieży butów sportowych z szatni jednego z gimnazjum na terenie gm. Krokowa. Mundurowi odzyskali obuwie warte ponad 400 złotych. Trzymał je w domu 16-latek, który za swoje postępowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.


 2014-11-26
Puck,
Policjanci z puckiej drogówki zatrzymali wczoraj 64-letniego mieszkańca Władysławowa, który przekroczył prędkość mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-26
Gm. Puck,
Śledczy puckiej komendy ostawili zarzut uszkodzenia mienia poprzez umyślne podpalenie pomieszczenia gospodarczego 42-letniej mieszkance Gminy Puck. Kobieta decyzją prokuratury oddana została pod policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-25
Leśniewo,
Wczoraj policjanci z puckiej komendy zorganizowali debatę społeczną z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Tematem spotkania była odpowiedzialność wychowawcza rodziców oraz prawna nieletnich, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym na podstawie programu prewencyjnego "Widoczny pieszy kierowcę cieszy" promującego przede wszystkim korzystanie z elementów odblaskowych.


 2014-11-21
Gm. Krokowa,
Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 18-54 lat podejrzanych o kradzież około 12 ton książek wartych 100 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy sprzedali książki w skupie makulatury za 1000 złotych. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-20
Gm. Władysławowo,
Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gminy Władysławowo pod zarzutem kradzieży wyrzynarki wartej około 500 złotych. Policjantów powiadomił ojciec 21-latka. Podejrzany w miniony wtorek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut i oddany został pod policyjny dozór. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-20
Puck,
Śledczy z puckiej komendy postawili w miniony wtorek zarzut nielegalnej uprawy konopi 45-letniemu mieszkańcowi Pucka. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu w minioną niedzielę późnym wieczorem, kiedy podczas interwencji w jego domu funkcjonariusze znaleźli zabronione rośliny. Na wniosek Policji prokuratura zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Za uprawę tego narkotyku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-18
KPP Puck,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie ze środków unijnych na sprzęt do walki z kłusownictwem. Kwota projektu na zakup m.in. łodzi motorowej, samochodu terenowego oraz sprzętu noktowizyjnego to ponad 520 tys. złotych. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 360 tys. złotych. W I kwartale 2015 roku funkcjonariusze rozpoczną procedurę zakupu sprzętu.


 2014-11-18
POLICJA,
Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.


 2014-11-17
Dębki,
Policjanci z Krokowej zatrzymali w miniony piątek 4 mieszkańców Gdańska w wieku 28- 57 lat pod zarzutem nielegalnego poławiania bursztynu. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. motopompę, węże oraz urobek bursztynu. Za nielegalne poławianie bursztynu grozi kara grzywny do 5 tys. złotych.


 2014-11-17
Puck,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w miniony piątek dwóch mieszkańców Gm. Krokowa w związku z oszustwem wyłudzenia kredytu na zakup laptopa i tabletu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Śledczy postawili im zarzut oszustwa kredytowego, a decyzją prokuratury obaj oddani zostali pod policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-14
KPP Puck,
Uczniowie klas mundurowych odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Pucku. Pierwszoklasiści z Liceum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie w ramach zajęć zawodowych mieli okazję poznać pracę policjantów. Uczniowie spotkali się z komendantem powiatowym oraz zwiedzili m.in. stanowisko kierowania, „niebieski pokój” i obejrzeli radiowozy.


 2014-11-14
KPP Puck,
Wczoraj w świetlicy puckiej komendy odbyła się uroczystość Święta Służby Cywilnej, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Pucku złożył pracownikom życzenia i podziękował za zaangażowanie w pracy. Bez wsparcia pracowników cywilnych żadna jednostka Policji nie mogłaby prawidłowo funkcjonować.


 2014-11-13
Gmina Puck,
Zarzut pobicia usłyszało wczoraj trzech mężczyzn w wieku 18-20 lat, których następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali policjanci puckiej prewencji. Jak ustalili śledczy mężczyźni pobili 17-latka w jednej z miejscowości gm. Puck. Za udział w pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-13
Gm. Krokowa,
Funkcjonariusze z komisariatu w Krokowej zatrzymali 56-latka pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamał się do domków letniskowych w jednej z miejscowości Gminy Krokowa. W momencie zatrzymania był w domku i gotował obiad. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy postawili mu dwa zarzuty włamania, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-12
Puck,
Policjanci z wydziału kryminalnego puckiej komendy razem z funkcjonariuszami gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 41-latka pod zarzutem posiadania 300 kg tytoniu bez akcyzy. Podejrzany wpadł w ręce mundurowych w miniony weekend podczas obserwacji i policyjnej zasadzki. Wartość strat z tytułu nieuiszczenia podatku akcyzowego wyniosła około 200 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.


 2014-11-10
Mrzezino,
Policjanci puckiej prewencji zatrzymali w miniony piątek 61-latka, który u ujścia rzeki Reda nielegalnie poławiał ryby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ryby i sprzęt do połowu. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa. Za ten proceder grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-05
POMORSKA POLICJA,
Pomorscy Policjanci apelują do wszystkich pieszych, aby nosić odblaski.


 2014-11-04
Wierzchucino,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego w Wierzchucinie. Po godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 213 doszło do zderzenia pojazdu osobowego i motocykla. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2014-11-04
POLICJA,
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!


 2014-11-03
Powiat Pucki,
Policjanci z wydziału kryminalnego wpadli na trop sprawców szeregu przestępstw na terenie powiatu Puckiego. W sprawie kradzieży i włamania zatrzymano dwóch sprawców i dwóch paserów. Straty wyniosły ponad 5 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione elektronarzędzia. 27-latek został aresztowany, wobec rok młodszego mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Zarzuty usłyszeli także paserzy. Za kradzież i paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, włamanie zagrożone jest karą dwukrotnie wyższą.


 2014-11-03
Puck,
Funkcjonariusze puckiej komendy po raz kolejny zatrzymali 44-letnią mieszkankę Gminy Krokowa, która w jednym z punktów handlowych w Pucku wyłudziła kredyt na zakup towarów. Kobieta wprowadzała w błąd pracownika co do swojego zatrudnienia i osiąganych dochodów. W miniony piątek usłyszała zarzut wyłudzenia kredytu, a 23 października śledczy postawili jej dwa podobne zarzuty. Na wniosek olicji wobec 44-latki prokuratura zastosowała policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-31
Pogórze,
Policjanci z Kosakowa wpadli na trop sprawców kradzieży ponad 100 litrów paliwa. Podejrzani w wieku 30 i 36 lat mieszkańcy Rumi i Gdyni zatrzymani zostali bezpośrednio po kradzieży, do której doszło w miniony wtorek po południu na stacji benzynowej. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-30
Kłanino,
Wczoraj w klasach o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie zakończył się cykl pokazów i szkolenia licealistów z Pierwszej Pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził funkcjonariusz z komisariatu we Władysławowie i ratownik medyczny.


 2014-10-30
Gm. Puck,
Trzech mężczyzn usłyszało zarzut pozbawienia wolności i spowodowania obrażeń ciała 25-letniego mieszkańca gm. Puck. Funkcjonariusze poszukują jeszcze jednego sprawcy. Sprawcy w wieku 22-46 lat w bagażniku osobowego renault wywieźli pokrzywdzonego do lasu, gdzie go pobili. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-30
Powiat Pucki,
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 3 listopada prowadzone będą policyjne działania pod nazwą ZNICZ 2014. Celem działań będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie cmentarzy.


 2014-10-28
Gm. Władysławowo,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Władysławowo podejrzanego o uprawę, posiadanie i handel narkotykami. Śledczy w jego domu zabezpieczyli w kabinie prysznicowej niewielką uprawę marihuany. Ustalili także, że sprzedał narkotyk innej osobie. 22-latek usłyszał wczoraj trzy zarzuty przestępstw narkotykowych. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-27
Powiat Pucki,
W minionym tygodniu funkcjonariusze puckiej drogówki przeprowadzili akcję pieszy. Celem działań była kontrola zachowania się pieszych w ruchu drogowym, przestrzegania przepisów oraz stosowania się do używania elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci w ramach kontynuacji akcji „Widoczny pieszy kierowcę cieszy” rozdawali ulotki i kamizelki odblaskowe.


 2014-10-27
KP Krokowa,
Na półroczny okres czasu zmieniła się obsada w kierownictwie Komisariatu Policji w Krokowej. Obecnie urzędujący komendant asp.szt. Leszek Muza odbywa szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jego miejsce zastąpi nadkom. Konrad Madera Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji puckiej komendy.    


 2014-10-27
Kosakowo,
Policjanci z Komisariatu w Kosakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki miał miejsce 30 sierpnia 2014 roku po godz. 16.00 na przejściu dla pieszych w Kosakowie przy ul. Żeromskiego /w okolicy budynku gimnazjum/. Kierowca fiata potrącił 66-letnią mieszkankę Gdyni, która zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Proku. Funkcjonariusze poszukują świadków tego wypadku. 


 2014-10-24
POLICJA,
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.


 2014-10-23
Gm. Kosakowo,
Wczoraj policjanci puckiej drogówki i służby celnej z Gdyni przeprowadzili akcję wzmożonej kontroli drogowej. Funkcjonariusze na drodze wojewódzkiej nr 100 pomiędzy gm. Kosakowo a Rumią przez kilka godzin skontrolowali ponad 1,7 tys. kierujących.


 2014-10-21
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali 54-latka, który przy użyciu znalezionej karty kredytowej dziewięciokrotnie robił zakupy w sklepach na terenie miasta na kwotę niespełna 250 złotych. W minioną niedzielę mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy postawili mu zarzut przywłaszczenia karty i kilkukrotnego jej użycia. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-20
Suchy Dwór,
Wczoraj w Suchym Dworze zorganizowany został Międzynarodowy Dzień Seniora. W tej uroczystości wzięli udział także puccy mundurowi, którzy przekazali osobom starszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz najważniejsze informacje dotyczące przestępstw oszustw na tzw. wnuczka. Występu policjantów słuchało z zainteresowaniem blisko 200 seniorów Gminy Kosakowo.


 2014-10-20
Pogórze,
Wczoraj policjanci odwiedzili najmłodszych podczas festynu rodzinnego w Pogórzu. Mundurowi pokazali dzieciom radiowozy, zorganizowali konkurs z nagrodami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przypomnieli o konieczności używania po zmroku elementów odblaskowych.


 2014-10-20
POLICJA,
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.


 2014-10-17
Zjednoczone Emiraty Arabskie,
Na koncie posiada kilkadziesiąt trofeów sportowych, zarówno tych zdobytych na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Należy do najlepszych strzelców w kraju. Mowa o reprezentancie Polski w strzelectwie sportowym, funkcjonariuszu komisariatu w Kosakowie - st. post. Witosławie Krzak. Właśnie zdobył tytuł Drużynowego Akademickiego Mistrza Świata w zawodach rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


 2014-10-17
KWP Gdańsk,
Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka", wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób. Nie bądźmy obojętni - zadbajmy o bezpieczeństwo naszych najbliższych!


 2014-10-15
Puck,
Policjanci zatrzymali w minioną niedzielę 26-letniego mieszkańca Pucka. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu z budynku gospodarczego na jednej z posesji w Pucku zabrał m.in. elektronarzędzia wartości ponad 1,5 tys. złotych. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży. Wczoraj na wniosek Policji oddany został pod dozór. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, bo wcześniej karany był za podobne przestępstwa.


 2014-10-14
Jastrzębia Góra,
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 42-letniego mieszkańca Płońska, który w Jastrzębiej Górze nielegalnie produkował papierosy. Policjanci zabezpieczyli niemal 2,5 tys. sztuk papierosów, tytoń oraz specjalną maszynę do produkcji wyrobów tytoniowych. 42-latek ponadto poszukiwany był listem gończym przez Sąd Okręgowy w Płocku. Za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez znaków akcyzy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-14
Pogórze,
Policjanci z Kosakowa zatrzymali w miniony weekend 41-letnią mieszkankęRedy. Kobieta w jednym punktów handlowych w Pogórzu ukradła dwie sztukimarkowych okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Wartość wyniosła ponadtysiąc złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-13
KWP Gdańsk,
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.


 2014-10-09
Widlino,
Policjanci z drogówki zatrzymali wczoraj 28-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 28-latek swoją jazdę zakończył w rowie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.


 2014-10-06
Puck,
W sobotę puccy policjanci zorganizowali akcję profilaktyczno-prewencyjną pn: Widoczny pieszy kierowcę cieszy. Funkcjonariusze prowadzili kampanię informacyjną propagującą korzystanie z elementów odblaskowych. Największe atrakcje czekały na najmłodszych. Dzieci oprócz udziału w licznych konkursach oraz miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu.


 2014-09-30
Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów Powiatu Puckiego do wzięcia aktywnego udziału w akcji profilaktycznej "Widoczny pieszy kierowcę cieszy", która zostanie zorganizowana w najbliższą sobotę 4 października br. w godz. 10.00 - 13.00 w Pucku przy ul. Wejherowskiej /teren parkingu LIDL/.


 2014-09-30
Władysławowo,
Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali 42-letniego mieszkańca Władysławowa za posiadanie narkotyków. W tej sprawie poszukiwany jest także 27-latek, który ukrywa się przed organami ścigania. W miniony piątek w jednym z domów funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 gram marihuany oraz ponad 46 gram amfetaminy. Wczoraj 42-latek został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-29
Puck,
W miniony piątek dwa zarzuty kradzieży paliwa usłyszał 33-latni mieszkaniec Pucka. Mężczyzna w połowie miesiąca wszedł na posesję w Pucku skąd zabrał dwa baniaki z paliwem, a w miniony czwartek na innej posesji kolejne dwa. Do podejrzanego doprowadził policjantów pies tropiący. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na ponad tysiąc złotych. 33-latkowi grozi kara nawet 7,5 roku odsiadki, bo wcześniej karany był za podobne przestępstwa.


 2014-09-26
Puck,
Policjanci z puckiej prewencji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17-20 lat. Dwóch porcjowało narkotyki w piwnicy jednego z budynków w Pucku, a trzeci zatrzymany na tej samej posesji posiadał haszysz. W sprawie zatrzymana została również 18-latka, która 17-latkowi sprzedała haszysz. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Handel zagrożony jest karą nawet 10 lat więzienia.


 2014-09-24
Żelistrzewo,
Pierwsze egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się w minionym tygodniu trafiły już do szkół powiatu puckiego. We wtorek policjanci rozdali je pierwszoklasistom z Żelistrzewa. Dzięki wiadomościom zawartym w podręczniku dzieci nauczą się jak unikać niebezpieczeństw.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2014 r.