2015-09-30
Puck,
W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Mój elementarz bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas uroczystości wręczono pierwszakom elementarze .


 2015-09-24
Policja,
Nie pozwólmy dopalaczom niszczyć naszego życia! Jeśli nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu i kłamstwa oraz tak samo jak my nie godzisz się na dopalacze, weź udział w konkursie MSW pn. „Przytomni”. Nakręć spot, powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie” i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!


 2015-09-21
Dębki,
Policjanci prewencji w Krokowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. W trakcie rozmowy, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-09-18
Puck,
Komendę Powiatową Policji w Pucku odwiedziły przedszkolaki z Darzlubia. Poza zapoznaniem się z pracą policjanta i oglądaniem sprzętu, dzieci uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe.


 2015-09-16
Władysławowo,
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło 9 i 10 września w powiecie puckim. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty w prokuraturze. Wobec 18 i 26-letniego mężczyzny został zasądzony środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-09-04
Powiat Pucki,
Od 1 września ruszyła policyjna akcja ”Bezpieczna droga do szkoły”, która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym uczniom. Policjanci z drogówki oraz mundurowi z zespołu prewencji kryminalnej puckiej komendy sprawdzili już prawidłowość oznakowania dróg w sąsiedztwie szkół i placówek oświatowych. Podczas wizyt w szkołach przeprowadzono spotkania profilaktyczne dla pierwszoklasistów. Stróże prawa zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września.


 2015-09-01
Powiat Pucki,
W piątek na trasie Jastarnia-Kuźnica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który uderzył w drzewo. Na miejscu pracowali policyjni specjaliści, którzy wyjaśnią wszystkie okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, okazało się, że był nietrzeźwy, w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-08-31
gm. Puck,
27 letni mieszkaniec gminy Puck został zatrzymany przez puckich kryminalnych za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. We wtorek mężczyzna został przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 2015-0831


 2015-08-25
Władysławowo,
Policjanci z drogówki we Władysławowie zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Okazało się że, mężczyzna jechał pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-21
Powiat Pucki,
Funkcjonariusze na rowerach patrolują centra miast, obszary turystyczne, parki i tereny położone nad wodą. Wszędzie tam, gdzie radiowóz nie dojedzie, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt wiele czasu.


 2015-08-19
Władysławowo,
Wczoraj stróże prawa na terenie Władysławowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna podczas przeprowadzania interwencji znieważył policjantów na służbie. 31-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.


 2015-08-19
KP Krokowa,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł ubrania w jednym ze sklepów w miejscowości Dębki. Wartość skradzionych rzeczy to około 700 zł. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-17
Powiat Puck,
 Puccy policjanci od 14 do 16 sierpnia przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend”. W tym czasie policjanci ruchu drogowego pełnili służbę patrolową ze szczególnym uwzględnieniem głównych dróg dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych powiatu oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do różnych zdarzeń drogowych.


 2015-08-14
Władysławowo,
Mundurowi z Władysławowa przeprowadzili akcję informacyjną „Maluch bezpieczny na plaży”. Przedsięwzięcie to ma na celu uświadomienie rodziców na temat poświęcenia szczególnej uwagi swoim dzieciom podczas wypoczynku nad wodą.


 2015-08-14
Władysławowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn , którzy mieli przy sobie narkotyki. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Już niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-08-07
Puck,
Wczoraj mundurowi z puckiej komendy włączyli się w akcję informacyjną „Maluch bezpieczny na plaży”. Akcja ma na celu przypomnieć rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. W ramach prowadzonych działań policjanci rozdają opaski – identyfikatory, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie opiekunów.


 2015-08-06
Pierwoszyno,
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na ul. Wiejskiej w miejscowości Pogórze. Kierująca audi 25-letnia mieszkanka powiatu Puckiego na prostym nie oświetlonym odcinku drogi potrąciła pieszego, 19-letni mieszkaniec powiatu Puckiego. Pieszy w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć. Kierująca audi była trzeźwa.


 2015-08-06
KPP Puck,
Dzisiaj poza policjantami w Komendzie w Pucku spotkać można było uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą na zaproszenie policjantów. Pociechy podczas wycieczki w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku spotkały się z mundurowymi różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca.


 2015-08-06
KGP,
Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.


 2015-08-05
Powiat Pucki,
Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu nowej łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono kilkadziesiąt ryb. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.


 2015-08-05
Powiat Puck,
Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku brali udział w szkoleniu z zakresu działań podejmowanych na obszarach wodnych oraz terenach przywodnych. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele innych służb i instytucji zajmujących się tą problematyką.


 2015-08-03
Powiat Pucki,
Dzisiaj rano policjanci rozpoczęli akcję informacyjną w ramach, której przypominają rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. „Maluch bezpieczny na plaży”, bo tak nazywa się akcja, skierowana jest do opiekunów, którzy spędzają wolny czas z dziećmi np. w nadmorskich kurortach. W najbliższych dniach funkcjonariusze rozdadzą 4 tys. specjalnych opasek dla dzieci ufundowanych przez fundację Energa, na których można wpisać numer telefonu rodzica.


 2015-07-31
Powiat Pucki,
Wczoraj i dzisiaj policjanci pracowali na miejscu dwóch poważnych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu Puckiego.


 2015-07-31
Hel,
We wtorek kryminalni z puckiej komendy doprowadzili do prokuratury dwóch  mężczyzn, którzy dokonali rozboju na mężczyźnie zabierając mu zegarek i biżuterię.


 2015-07-27
Policja,
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-27
Widlino,
Pucka Policja ustala przyczyny wypadku drogowego, w którym zginał kierujący volkswagenem. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano tuż przed godziną 04.00 na drodze wojewódzkiej W-216 w miejscowości Widlino. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem m-ki Volkswagen 24-letni mieszkaniec gminy Choczewo na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał naprzeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w przydrożne drzewo.


 2015-07-03
Powiat,
Nad bezpieczeństwem i porządkiem w powiecie puckim czuwa od wczoraj więcej policjantów. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku delegowała do Pucka 37 funkcjonariuszy. Mundurowi udzielą puckim policjantom wsparcia w codziennej pracy.


 2015-07-03
Kosakowo,
Wczoraj puccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, u których znaleziono marihuanę. Zatrzymane osoby są w wieku od 19 lat do 34 lat, już wkrótce usłyszą zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-30
Powiat,
W ciągu jednej tylko doby puccy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Wszystkim osobom funkcjonariusze zatrzymali prawo jady. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-06-26
Powiat,
Od wczoraj obowiązują nowe przepisy ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Od 25 czerwca 2015r. grzywny będą grozić tym sterującym statkami, pontonami, kajakami czy rowerami wodnymi, którzy wypiją nawet niewielką ilość alkoholu. Mundurowi wobec takich sterujących stosować będą zasadę „zero tolerancji”.


 2015-06-26
Powiat,
W dniach 26 – 28 czerwca policjanci z powiatu puckiego prowadzić będą akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych.


 2015-06-25
Władysławowo,
W ubiegłym tygodniu puccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków, 23-latek i 25-latek mieli ponad 20 gramów kokainy oraz marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 8 lat więzienia.


 2015-06-25
Policja,
Od 1 czerwca funkcjonuje Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Uruchomiono dwa numery telefonów: +48 608 599 999 i +48 22 278 77 77.


 2015-06-23
Powiat,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pucku, poszukują mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie mienia. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego należy zgłaszać do KPP w Pucku kontaktując się z dyżurnym jednostki pod numer 58 674 52 22 , ewentualnie dzwoniąc 997 lub 112.


 2015-06-23
Władysławowo,
W minioną sobotę puccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że oszukał jubilera, sprzedając mu sztabkę złota, która okazała się być innym, jedynie pozłacanym metalem. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-23
Rekowo Górne,
Pucka Policja ustala przyczyny wypadku drogowego, w którym zginał kierujący oplem. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano tuż przed godziną 6:00 na drodze wojewódzkiej W-216 w miejscowości Rekowo Górne. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec Radoszewa na śliskiej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem.


 2015-06-23
Powiat,
  Wczoraj mundurowi puckiej komendy wzięli udział w dwóch spotkaniach z uczniami  na temat ochrony środowiska naturalnego. Policjanci do wspólnej prelekcji  zaprosili przedstawicieli Państwowej Straży Rybackiej aby dokładnie zobrazować najmłodszym problem kłusownictwa ryb. Ograniczanie tego zjawiska to jeden z celów projektu „Po ryby” w ramach którego puccy funkcjonariusze otrzymali z Unii Europejskiej dofinansowanie  na zakup sprzętu na walkę z kłusownictwem.  


 2015-06-23
Powiat,
Telefon alarmowy, to numer który służy do powiadamiania o nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wykorzystanie go do innych celów grozi odpowiedzialnością karną.


 2015-06-22
Władysławowo,
W miniony piątek puccy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania mundurowi poruszyli wiele istotnych kwestii m.in. jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak zabezpieczyć swój bagaż oraz przestrzegali przed zażywaniem narkotyków czy dopalaczy.


 2015-06-19
Puck,
Wczoraj w Pucku odbyły się zawody w Piłce siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. W zawodach bezkonkurencyjna okazała się drużyna reprezentująca pucką prewencję w składzie asp. Przemysław Grandicki i sierż. Daniel Lenc. Puchar dla najsympatyczniejszej drużyny odebrali uczestniczący w rozgrywkach niemieccy funkcjonariusze policji Patrik Schmidt oraz Marcus Kohl.


 2015-06-18
Puck,
Wczoraj w Pucku odbyła się zorganizowana przez puckich policjantów międzynarodowa konferencja „STOP NARKOTYKOM”. Jak przeciwdziałać narkomanii, jak ustrzec przed nimi dzieci i młodzież, o tych i wielu innych problemach policjanci rozmawiali m.in. z dyrektorami szkół, pedagogami i osobami zainteresowanymi tematem.


 2015-06-17
Puck,
Od poniedziałku funkcjonariusze puckiej komendy goszczą swoich kolegów po fachu z Niemieckiego Trier - Saarburg. Jest to kolejna wizyta, która pozwala na wymianę informacji i doświadczeń. Już w pierwszych dniach pobytu polscy mundurowi przybliżyli Niemcom jak wygląda ich praca oraz sprzęt używany na co dzień w służbie. W kolejnych dniach pobytu funkcjonariusze z Niemiec wezmą udział w spotkaniach i szkoleniach zorganizowanych przez kolegów po fachu.


 2015-06-24
Powiat,
Przez cały wczorajszy dzień puccy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu działania pn. „PASY”. Podczas akcji funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegali obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach były prawidłowo przewożone.


 2015-06-16
Kosakowo,
Policjanci ds. nieletnich puckiej komendy spotkali się wczoraj z uczniami gimnazjum w Kosakowie, by poruszyć niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. W trakcie spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie tych substancji, ale także edukowali słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej.


 2015-06-15
Żelistrzewo,
Puccy policjanci w sobotę zatrzymali 21- latka podejrzewanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń ukradł pieniądze oraz alkohol. Sprawca rozboju został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.


 2015-06-12
Władysławowo,
Ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla , który został zatrzymany wczoraj rano do kontroli drogowej przez puckich policjantów. Grozi mu do dwóch lat więzienia.


 2015-06-12
Celbowo,
W poniedziałek przy restauracji „NORDOWY MÔL” w Celbowie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Służb Mundurowych Powiatu Puckiego organizuje zbiórkę krwi dla potrzebujących. Mundurowi zapraszają w godz. 8:30 – 12:30 i zachęcają do oddania tego drogocennego leku. Akcja organizowana jest pod hasłem „ODDAJ KREW URATUJ ŻYCIE”


 2015-06-12
Policja,
Dwóch mundurowych z województwa pomorskiego odebrało z rąk  Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego odznaczenia. Srebrny medal „Zasłużony Policjant” otrzymał funkcjonariusz puckiej komendy Karol Ponschke. Do tego ważnego wydarzenia  doszło podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu w Warszawie uroczystości związanych z XXV Rocznicą Powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.


 2015-06-11
POLICJA,
„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.


 2015-06-09
Powiat,
Wczoraj policjanci pracowali na miejscu dwóch poważniejszych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu puckiego. Te wypadki spowodowali nietrzeźwi kierujący. Teraz ich sprawami zajmie się prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2015 r.