2016-10-20
KWP Gdańsk,
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.


 2016-10-20
Powiat Pucki,
Od wtorku mundurowi zatrzymali 6 osób, które chcąc uniknąć kary, ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby poszukiwane były listami gończymi oraz nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego przez sądy rejonowe. 


 2016-10-20
Leśniewo,
W miniony czwartek policjanci z puckiej komendy  na zaproszenie dyrekcji spotkali się z dziećmi w szkole podstawowej w Leśniewie. Jednego z policjantów którego na co dzień  hobby jest pszczelarstwo, zaprezentował sprzęt i urządzenia służące do pracy pszczelarza. W trakcie spotkania mundurowi omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie oraz w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne.


 2016-10-20
KWP Gdańsk,
Zasady bezpiecznego zachowania się uczestników ruchu drogowego nierzadko bywają lekceważone, także przez pieszych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci przypominają. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby o odblaskach pamiętać nie tylko poza miastem i nie tylko z myślą o uniknięciu kary. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych - świecący element pomoże uchronić pieszego przed wypadkiem, szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.


 2016-10-17
Puck,
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 17-22 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października br.


 2016-10-19
KGP,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-10-17
Gmina Puck,
Pierwsze egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się na początku października trafiły już do szkół powiatu puckiego. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną rozdała je pierwszoklasistom z Gnieżdżewa i Łebcza. Dzięki wiadomościom zawartym w podręczniku dzieci nauczą się jak unikać niebezpieczeństw. 2016-10-07
Puck,
Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Mój elementarz bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku oraz dyrekcję placówki. Podczas uroczystości uczniom wręczono elementarze oraz upominki.


 2016-10-04
Władysławowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku uczestniczyli we Władysławowie w Gminnym Dniu Profilaktyki dla Szkół. Funkcjonariusze podczas spotkania prezentowali sprzęt policyjny a przewodnicy psa służbowego zaaranżowali zatrzymanie groźnego przestępcy.


 2016-09-30
Władysławowo,
W miniony piątek odbyło się uroczyste powołanie nowego Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Władysławowie. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Leszka Gurskiego obowiązki Zastępcy Komendanta objął podkom. Marek Koniewski. 


 2016-10-04
KPP Puck,
W miniony piątek doszło do ucieczki osoby zatrzymanej W akcję poszukiwawczą zostali zaangażowani wszyscy policjanci puckiej komendy Zbiega poszukiwano na terenie całego miasta Puck. W trakcie przeszukiwania pustostanu ujawniono zbiega który został zatrzymany tym razem skutecznie. Taki scenariusz zakładały właśnie ćwiczenia policjantów.  Policjanci ćwiczyli na wypadek faktycznego zdarzenia nadzwyczajnego.


 2016-10-03
Kosakowo,
Dzisiaj odbyło się uroczyste powołanie nowego Komendanta Komisariatu Policji w Kosakowie. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Leszka Gurskiego obowiązki Komendanta objął asp.szt. Grzegorz Karczewski.


 2016-09-15
MSWiA,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.


 2016-09-21
KWP Gdańsk,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-22
KWP Gdańsk,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-08-23
Powiat Pucki,
W miniony piątek Puccy Wodniacy wspólnie z m in żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.komandosami Jednostki Wojskowej Grom, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, funkcjonariuszami straży granicznej i Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczali rejon zatoki Puckiej na wysokości półwyspu gdzie odbyły się wojskowe skoki spadochronowe do wody. Zabezpieczenie przebiegło sprawnie i nie odnotowano żadnych incydentów.


 2016-08-22
Władysławowo,
Kryminalni z Pucka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W miniony czwartek mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano 3 miesięczny areszt.Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-08-22
Powiat Pucki,
Puccy policjanci z ogniwa prewencji na wodzie pomogli turyście z Opola, dryfującemu na zatoce. Złe warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru oraz prądu znoszącego mężczyznę w głąb zatoki i zmęczenie- to wszystko nie sprzyjało bezpiecznemu dotarciu do brzegu. Na szczęście z pomocą przyszli policyjni wodniacy.


 2016-08-22
Powiat Pucki,
Policjantów z Ogniwa Wodnego odwiedziły dzieci oraz przedstawiciele z fundacji pomocy wdowom i sierotom po poległych policjantach. Dzieci wraz z opiekunami poznawali pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na wodzie. Funkcjonariusze przekazali gościom wiele niezbędnych porad, dzięki którym wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny.


 2016-08-19
Powiat Pucki,
Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych brali udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego . Szkolenie odbyło się na terenie zatoki puckiej. Policjanci ćwiczyli m.in. skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej.


 2016-08-18
KPP Puck,
Wczoraj poza policjantami w Komendzie w Pucku spotkać można było uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą na zaproszenie policjantów. Pociechy podczas wycieczki w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku spotkały się z mundurowymi różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca.


 2016-08-18
,
Kryminalni z Pucka ustalili i zatrzymali mężczyznę który wywoływał fałszywe alarmy bombowe. Podejrzany 34-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dzwonił kilka dni z rzędu na Policję i inne służby ratunkowe mówiąc, że w jednym z mieszkań w Pogórzu podłożone są ładunki wybuchowe i niedługo wybuchną. Po sprawdzeniu budynków okazało się, że alarm był fałszywy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.


 2016-08-17
KWP Gdańsk,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń.


 2016-08-11
gm. Puck,
Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 2 krzaki konopi indyjskich oraz ponad 57 gramów marihuany. Zabezpieczony towar przekazano biegłemu do dalszych badań. Za popełnienie tego typu przestępstw grozi kara do 3 lat więzienia.


 2016-08-11
OGNIWO WODNE,
Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono nielegalnie złowione ryby. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.


 2016-08-11
gm. Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Sprawcy przewozili w samochodzie amfetaminę. Zatrzymany 40 i 31-latek zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-08-10
KGP,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał na ręce Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów, pełniących służbę podczas Światowych Dni Młodzieży.


 2016-08-10
Powiat Pucki,
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo zachęcają do ostrożności w nawiązywaniu przypadkowych znajomości. W celu uniknięcia zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zalecają przestrzeganie poniższych zachowań.


 2016-08-08
KPP Puck,
W ostatnim okresie pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą i kąpieli. Jednak wiele osób mimo apeli policjantów wciąż zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a czasem wręcz z premedytacją je lekceważy. Efekty takich zachowań często bywają tragiczne.


 2016-08-04
Jastrzębia Góra,
Policjanci z Władysławowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zabezpieczyli blisko 500 sztuk nielegalnego towaru. W związku ze sprawą 30-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzuty za po popełnione wykroczenie. Za nielegalny handel i sprzedaż towarów poza targowiskami w miejscach niewyznaczonych do tego przez gminę, grozi kara grzywny do 5 tys. zł oraz przepadek towarów przeznaczonych do sprzedaży.


 2016-08-04
Puck,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Pucka podejrzanych o rozbój Sprawcy pobili pokrzywdzonego w jego mieszkaniu i zabrali mu pieniądze Zatrzymani 35 i 36-latek, zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Z uwagi na to, że jeden z podejrzanych w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, teraz za ten czyn odpowie w warunkach podwójnej recydywy, za co może mu grozić kara do 18 lat pozbawienia wolności.


 2016-08-04
Powiat Pucki,
Wczoraj (03 sierpnia br) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


 2016-08-03
KPP Puck,
Przestępcy działający różnymi metodami  wciąż oszukują starsze osoby Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Policja ostrzega przed oszustami i apeluje o wyjątkową ostrożność Nie dajmy się oszukać!


 2016-08-02
Suchy Dwór,
Tajniki pracy policyjnego technika kryminalistyki poznawały dzieci wypoczywające na kolonii w szkole w Suchym DworzePolicjantki zapoznawały najmłodszych z metodami zbierania śladów kryminalistycznych oraz sprzętem, którym na co dzień posługują się technicy.


 2016-08-02
KGP,
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.    Program "Razem Bezpieczniej" na lata 2016-2017 jest kontynuacją programu z okresu 2007-2015, którego badanie efektywności wypadło pozytywnie, co uzasadnia prowadzenie dalszych działań na rzecz utrzymania lub podniesienia poziomu bezpieczeństwa w różnych obszarach. Jego patronem jest Władysław Stasiak, rzeczywisty twórca programu. Pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.


 2016-08-02
KGP,
Podziękowania Komendanta Głównego Policji nadinsp dr Jarosława Szymczyka za profesjonalne zabezpieczenie Szczytu NATO, Przystanku Woodstock i Światowych Dni Młodzieży. Szef Policji złożył serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy przez cały lipiec byli zaangażowani w zabezpieczenie Operacji Przymierze.


 2016-08-01
Puck,
W piątek policjantka z puckiej komendy spotkała się w szkole podstawowej w Pucku z dziećmi przebywającymi na kolonii. Podczas spotkania funkcjonariuszka poruszyła tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich. Mundurowa opowiedziała najmłodszym jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówiła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-07-28
Powiat Pucki,
Sezon letni trwa, utrzymujące się wysokie temperatury powodują, że chętniej korzystamy z kąpieli wodnych Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, a kąpiel w nieodpowiednim miejscu, bez przygotowania bądź odpowiednich umiejętności może skończyć się tragicznie.


 2016-07-25
KPP Puck,
Panie i Panowie policjanci oraz pracownicy Policji!   Szanowni Policjanci i Policjantki Puckiej komendy Z okazji Święta Policji wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Policji składam najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności. To Wy zawsze byliście i jesteście do dyspozycji innych, zawsze pierwsi tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem, konsekwencją i niezbędną wrażliwością realizować podstawową misję Policji. Dziękuję Wam za to. W tym szczególnym dniu życzę Wam samych sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i powodzenia w codziennej służbie na rzecz  bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Niechaj trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim Waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość. Proszę również o przekazanie moich serdecznych podziękowań i słów uznania Waszym rodzinom i najbliższym, którzy Was wspierają, których wyrozumiałość i życzliwość jest niezbędna dla dobrego wykonywania obowiązków Komendant Powiatowy Policji w Pucku - insp. Leszek Gurski 


 2016-07-19
Puck,
Wczoraj o godzinie 11:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Ewa Pachura, Starosta Pucki, Burmistrzowie Miast oraz Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją pucką oraz zaproszeni goście.


 2016-07-13
KPP Puck,
Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono nielegalnie złowione ryby. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.


 2016-07-13
Powiat Pucki,
Policjanci przeprowadzili działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Bezpieczna W-216” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te są realizowane cyklicznie.  


 2016-07-13
KPP Puck,
1 lipca br ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej www pomorska policja gov pl  Do dzisiaj  pucka Policja otrzymała 39 zgłoszeń Wszystkie sygnały są sprawdzane na bieżąco.


 2016-07-12
Powiat Pucki,
Kryminalni z wydziału narkotykowego oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego puckiej komendy w ramach prowadzonych działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-latka z gm. Władysławowo podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków .Sprawca przewoził w samochodzie marihuanę , udowodniono mu także, że kierował pod wpływem narkotyków. Wobec zatrzymanego sąd zastosował policyjny dozór . Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-07
Władysławowo,
Wczoraj w świetlicy Komisariatu Policji we Władysławowie Szef puckich mundurowych mł insp Leszek Gurski oraz kadra kierownicza tamtejszej jednostki wraz z podległymi policjantami uroczyście pożegnali odchodzącego na emeryturę funkcjonariusza  asp szt Bogdana Skoczke który przepracował 28 lat w mundurze policjanta. 


 2016-07-07
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku w poniedziałek na terenie powiatu prowadzili działania „Prędkość”. Działania te są realizowane cyklicznie i będą kontynuowane.


 2016-07-01
KWP Gdańsk,
Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest już dostępna na stronie internetowej www.pomorska.policja.gov.pl


 2016-06-30
KPP Puck,
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda poszukują zaginionego rodzeństwa: 33-letniej Moniki Dudy oraz jej przyrodniego brata Michała Jankowskiego lat 17. Zaginieni ostatni raz widziani byli 22 czerwca na ul. Fabrycznej w Poznaniu. Od tamtego czasu nie powrócili do miejsca zamieszkania i nie nawiązali kontaktu z rodziną. Według informacji policjantów, w ostatnich dniach, zaginieni przebywali na terenie nadmorskich miejscowości w woj. zachodniopomorskim i pomorskim.


 2016-06-29
Jastarnia,
5 lata pozbawienia wolności – to kara jaka grozi podejrzanemu o podpalenie 4 aut. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Juraty. 19-letni obywatel Niemiec trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Mundurowi wystąpili do prokuratury z wnioskiem o areszt podejrzanego.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2016 r.