2016-05-30
Powiat Pucki,
Puccy policjanci zakończyli wczoraj działania „Bezpieczny weekend”, które trwały od ubiegłej środy, a ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 13 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Zatrzymani poniosą teraz odpowiedzialność karną.


 2016-05-27
Puck,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem dwóch nieletnich podejrzewanych o kradzież rowerów górskich. Warte ponad tysiąc złotych jednoślady zginęły z klatki schodowej na terenie miasta Puck. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 13 i 10-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Mundurowi przekażą teraz sprawę nieletnich do sądu rodzinnego.


 2016-05-25
KPP Puck,
Policjanci z powiatu puckiego w ubiegłym tygodniu przebyli trening strzelecki. Ćwiczenia te prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Po serii ćwiczeń mundurowi przystąpią do corocznych sprawdzianów strzeleckich, które nastąpią jesienią. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie, co kilka miesięcy, w ramach doskonalenia zawodowego policjantów. 


 2016-05-19
Powiat Pucki,
We wtorek (17maja br.) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


 2016-05-19
Leśniewo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2016-05-19
Sławoszyno,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, przedstawiciele urzędu gminy w Krokowej, oraz mieszkańcy Sławoszyna spotkali się na debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w sobotę w domu kultury w Sławoszynie.


 2016-05-17
Puck,
W poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 44 km/h. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-05-17
KPP Puck,
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2016.” Wśród najlepszej trójki województwa pomorskiego znalazła się policjantka z Komedy Powiatowej Policji w Pucku mł.asp. Agnieszka Klebba.


 2016-05-16
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali 23-letniego gdynianina. Mężczyzna w portfelu posiadał narkotyki. Za popełnione przestępstwo 23-latek usłyszał już zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-05-16
Mrzezino,
Policjantki zajmujące się profilaktyką przeprowadziły spotkanie z uczniami klas gimnazjum w Mrzezinie. W czasie prelekcji rozmawiały z młodzieżą o zagrożeniach związanych z zażywaniem wszelkiego rodzaju używek i dopalaczy. Zaprezentowano również specjalnie przygotowaną prezentację ukazującą młodzieży negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający.


 2016-05-13
Łebcz,
Policjantki odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Łebczu. Podczas spotkania przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2016-05-11
Gmina Kosakowo,
Policjanci z puckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sprawca m.in. przewoził w samochodzie marihuanę , udowodniono mu także, że do kraju przemycał te niedozwolone substancje. Zatrzymany 41- latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-05
Puck,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej  im. Macieja Płażyńskiego. Funkcjonariuszka przedstawiła problematykę zjawiska cyberprzemocy, wskazując dzieciom jak mają postępować aby uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w sieci. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w dyskusji na ten temat. 


 2016-05-01
Władysławowo,
Policjanci z komisariatu we Władysławowie zatrzymali 52-latka. Sprawca groził nożem przechodniom na ulicy. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za groźby karalne pozbawienia życia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-06
Gmina Puck,
Policjanci w jednej z miejscowości gminy Puck zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. Kierowca był pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli przy jednym z pasażerów mundurowi znaleźli trzy woreczki z suszem roślinnym. 21-letniego mieszkańca Rumi zatrzymano, został on przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-05-05
Celbowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kierowca volkswagena miał przeszło 2 promile  alkoholu w wydychanym powietrzu.Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-05
Policja,
Informujemy, iż Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął decyzję o wznowieniu przyjmowania dokumentów od kandydatów do służby w Policji, w związku z powyższym od dnia 09.05.2016r. od godz. 08.00 zostanie aktywowana rejestracja elektroniczna na stronie KWP w Gdańsku.


 2016-05-04
KPP Puck,
Policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie , gdzie mundurowi prezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej służbie, opowiadali o swojej pracy i prezentowali techniki obezwładnia. W tym czasie szkoła promowała kierunki nauczania, a jednym z nich jest profilowana klasa policyjna.


 2016-05-02
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który pobił 36-latka. Sprawca w nocy spotkał się z nim w jego mieszkaniu .Następnie w trakcie kłótni rzucił się na niego i dotkliwie pobił używając przy tym ostrego przedmiotu. W dniu dzisiejszym mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty.


 2016-05-02
Darzlubie,
Policjanci z komendy powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym ranny został 10-latek. Chłopiec wbiegł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego auta m-ki isuzu. Dziecko trafiło do szpitala. Kierowca isuzu był trzeźwy, podróżował sam.


 2016-05-02
Puck,
Policjanci z pucka ze względu na to iż odnotowali przypadki zgłoszeń osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną postanowili zorganizować dla mieszkańców debatę. Głównym tematem spotkania było omówienie sposobów postępowania w razie otrzymania podejrzanych faktur za energię elektryczną .


 2016-04-27
Puck,
Policjantki zajmujące się profilaktyką przeprowadziły spotkanie z uczniami klas Gimnazjum im. Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. W czasie zajęć rozmawiały z młodzieżą o zagrożeniach związanych z zażywaniem wszelkiego rodzaju używek i dopalaczy. Omówiono także prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań młodzieży podczas korzystania z Internetu.


 2016-04-26
KPP Puck,
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu puckiego  oraz turystów odwiedzających kaszuby to podstawowy cel, jaki stawiają sobie puccy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż 95 % ludzi mieszkających w Polsce może nazwać okolicę miejsca zamieszkania jako bezpieczną i spokojną. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb. Jest to również powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać ten pozytywny trend.


 2016-04-26
KPP Puck,
Komendant Główny Policji w oparciu o bieżącą analizę fluktuacji kadr w Policji dokonał modyfikacji limitu przyjęcia do służby w Policji dla garnizonu pomorskiego w terminie 06 czerwca 2016 roku określając go na poziomie 75 osób.


 2016-04-26
KPP Puck,
Przed nami długi, majowy weekend. Czas wyjazdów za miasto, spotkań ze znajomymi, uczestnictwo w imprezach rozrywkowych. Wszystko to niesie za sobą pewne zagrożenia. Wychodząc im naprzeciw Pomorska Policja  podejmuje różnego rodzaju działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. To jednak nie wystarczy. Aby uniknąć niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji każdy powinien wiedzieć, jakie czyhają na niego zagrożenia i jak się przed nimi zabezpieczyć.


 2016-04-26
Powiat Puck,
Policjanci z puckiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu. Ta cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierowców.


 2016-04-26
KPP Puck,
Do Komendy Powiatowej Policji w Pucku zgłosiło się kilka osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną. Dokument różnił się od poprzednio otrzymanych numerem klienta oraz rachunkiem bankowym odbiorcy. Sprawą usiłowania oszustwa już zajmują się policjanci.Funkcjonariusze ostrzegają o próbach takiego działania przestępców. Zachęcamy do wnikliwego sprawdzania treści faktur za energię elektryczną. Szczególną uwagę należy zwrócić na informacje dotyczące numeru klienta i licznika, danych osobowych oraz numeru konta wystawcy faktury. Ostrzegamy - dokumenty mogą być łudząco podobne do oryginalnych, zalecamy szczególną ostrożność. O próbach oszustwa należy zawiadomić dyżurnego Policji osobiście lub pod nr telefonu 997. 


 2016-04-22
Puck,
Bezpieczeństwo mieszkańców regionu to podstawowy cel jaki stawiają sobie pomorscy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż już 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb jednak jest to przede wszystkim powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać pozytywny trend jaki uzyskali funkcjonariusze z Pomorza. Było to możliwe między innymi dzięki licznym akcjom prewencyjnym, które realizowane są na terenie naszego województwa.


 2016-04-20
,
Policjantka puckiej komendy spotkała się z uczniami 6 klas Szkoły Podstawowej w Pucku. Podczas prelekcji  przybliżono uczniom tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zjawiska demoralizacji. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Pucka.


 2016-04-20
KGP,
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.


 2016-04-18
Celbowo,
W miniony czwartek policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną byli gośćmi w Szkole Podstawowej w Celbowie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i do czego służą odblaski. W klasach starszych poruszono tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich sprawców czynów karalnych.


 2016-04-14
Powiat Pucki,
Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci puckiej drogówki realizowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w konsekwencji zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.


 2016-04-11
gm. Władysławowo,
Wczoraj około godz.17.25 na trasie Władysławowo-Chałupy doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 34-latek jadąc fiatem seicento z nieznanych przyczyn  zjechał na przeciw legły pas ruchu, uderzył w przydrożny metalowy słupek oraz drzewo. 34-latek przetransportowany został do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.


 2016-04-05
Władysławowo,
Drużyna składająca z policjantów wzięła udział w VI Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej, które odbył się w hali Cetniewo we Władysławowie. W zawodach wzięło udział 9 zespołów.


 2016-04-05
Powiat Pucki,
W poniedziałek (04.04.br.) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


 2016-04-04
KPP Puck,
III Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku to impreza integracyjna środowiska służb mundurowych i urzędów powiatu puckiego, propagująca zdrowy i aktywny tryb życia. Odbędzie się w Rzucewie, w Parku Kulturowym Łowców Fok 28.05.2016 r. godz. 11:00.  


 2016-04-04
Policja,
Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem i motorowerem. Jak wskazują policyjne statystyki, ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Policjanci przypominają zasady, którymi powinien kierować się odpowiedzialny motocyklista, aby przez własny błąd zbyt wcześnie nie musiał rezygnować ze swojego zamiłowania.


 2016-04-04
gm. Władysławowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego na trasie Władysławowo-Chałupy. Około godz. 17.10 na drodze wojewódzkiej nr 216 doszło do zderzenia pojazdu osobowego i motocykla. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2016-04-01
Policja,
Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.


 2016-04-01
Powiat Pucki,
Puccy policjanci od poniedziałku podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-01
KPP Puck,
Policjanci z Pucka gościli uczniów klasy  II z Liceum Służb Mundurowych w Pucku. Było to już kolejne spotkanie, w trakcie którego młodzież tej szkoły miała okazję poznać pracę policjantów na różnych stanowiskach oraz zobaczyć z bliska pomieszczenia policyjne, w tym m.in. dyżurkę, niebieski pokój oraz cele.


 2016-03-25
KWP Gdańsk,
Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem upragnione przez wielu Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodzinę i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.


 2016-03-25
Policja,
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.


 2016-03-24
Mrzezino,
Policjantka do spraw profilaktyki społecznej odwiedziła dzieci z przedszkola w Mrzezinie. Podczas spotkania przypomniała jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2016-03-24
,
Kierowca z Władysławowa na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2016-03-23
Władysławowo,
W minioną sobotę policjanci wspólnie ze strażakami, funkcjonariuszami straży granicznej i straży miejskiej  zabezpieczali trasę biegu jedności Kaszubów we Władysławowie. Zabezpieczenie przebiegło sprawnie i nie odnotowano żadnych incydentów.


 2016-03-09
KPP Puck,
W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Ewy Pachury.  Na odprawie podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2016.


 2016-03-21
KPP Puck,
asp.szt. Grzegorz Karczewski– Naczelnik Wydziału Kryminalnego puckiej komendy - odniósł swój kolejny sportowy sukces. Policjant wystartował i z powodzeniem ukończył ponad 40-kilometrowy bieg który odbył się 212m pod ziemią . Sport, to nie tylko jego pasja, ale i sposób na życie oraz relaks po ciężkiej służbie.


 2016-03-21
KPP Puck,
W miniony piątek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Szef puckich mundurowych mł.insp. Leszek Gurski  oraz podlegli policjanci uroczyście pożegnali asp.szt.  Jarosława Białego który w latach 2010-2016 pełnił rolę Naczelnika Wydziału Prewencji . Od 15 marca br. przejął obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gdyni.


 2016-03-16
gm. Puck,
Policjanci z zespołu ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii komendy powiatowej w Pucku odwiedzili dzieci ze szkoły podstawowej w Połchowie. Podczas spotkania przeprowadzili zajęcia na podstawie elementarza bezpieczeństwa stworzonego min. przez policjantów.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2016 r.