2015-08-03
Powiat Pucki,
Dzisiaj rano policjanci rozpoczęli akcję informacyjną w ramach, której przypominają rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. „Maluch bezpieczny na plaży”, bo tak nazywa się akcja, skierowana jest do opiekunów, którzy spędzają wolny czas z dziećmi np. w nadmorskich kurortach. W najbliższych dniach funkcjonariusze rozdadzą 4 tys. specjalnych opasek dla dzieci ufundowanych przez fundację Energa, na których można wpisać numer telefonu rodzica.


 2015-07-31
Powiat Pucki,
Wczoraj i dzisiaj policjanci pracowali na miejscu dwóch poważnych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu Puckiego.


 2015-07-31
Hel,
We wtorek kryminalni z puckiej komendy doprowadzili do prokuratury dwóch  mężczyzn, którzy dokonali rozboju na mężczyźnie zabierając mu zegarek i biżuterię.


 2015-07-27
Policja,
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-27
Widlino,
Pucka Policja ustala przyczyny wypadku drogowego, w którym zginał kierujący volkswagenem. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano tuż przed godziną 04.00 na drodze wojewódzkiej W-216 w miejscowości Widlino. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem m-ki Volkswagen 24-letni mieszkaniec gminy Choczewo na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał naprzeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w przydrożne drzewo.


 2015-07-03
Powiat,
Nad bezpieczeństwem i porządkiem w powiecie puckim czuwa od wczoraj więcej policjantów. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku delegowała do Pucka 37 funkcjonariuszy. Mundurowi udzielą puckim policjantom wsparcia w codziennej pracy.


 2015-07-03
Kosakowo,
Wczoraj puccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, u których znaleziono marihuanę. Zatrzymane osoby są w wieku od 19 lat do 34 lat, już wkrótce usłyszą zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-30
Powiat,
W ciągu jednej tylko doby puccy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Wszystkim osobom funkcjonariusze zatrzymali prawo jady. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-06-26
Powiat,
Od wczoraj obowiązują nowe przepisy ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Od 25 czerwca 2015r. grzywny będą grozić tym sterującym statkami, pontonami, kajakami czy rowerami wodnymi, którzy wypiją nawet niewielką ilość alkoholu. Mundurowi wobec takich sterujących stosować będą zasadę „zero tolerancji”.


 2015-06-26
Powiat,
W dniach 26 – 28 czerwca policjanci z powiatu puckiego prowadzić będą akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych.


 2015-06-25
Władysławowo,
W ubiegłym tygodniu puccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków, 23-latek i 25-latek mieli ponad 20 gramów kokainy oraz marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 8 lat więzienia.


 2015-06-25
Policja,
Od 1 czerwca funkcjonuje Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Uruchomiono dwa numery telefonów: +48 608 599 999 i +48 22 278 77 77.


 2015-06-23
Powiat,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pucku, poszukują mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie mienia. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego należy zgłaszać do KPP w Pucku kontaktując się z dyżurnym jednostki pod numer 58 674 52 22 , ewentualnie dzwoniąc 997 lub 112.


 2015-06-23
Władysławowo,
W minioną sobotę puccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że oszukał jubilera, sprzedając mu sztabkę złota, która okazała się być innym, jedynie pozłacanym metalem. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-23
Rekowo Górne,
Pucka Policja ustala przyczyny wypadku drogowego, w którym zginał kierujący oplem. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano tuż przed godziną 6:00 na drodze wojewódzkiej W-216 w miejscowości Rekowo Górne. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec Radoszewa na śliskiej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem.


 2015-06-23
Powiat,
  Wczoraj mundurowi puckiej komendy wzięli udział w dwóch spotkaniach z uczniami  na temat ochrony środowiska naturalnego. Policjanci do wspólnej prelekcji  zaprosili przedstawicieli Państwowej Straży Rybackiej aby dokładnie zobrazować najmłodszym problem kłusownictwa ryb. Ograniczanie tego zjawiska to jeden z celów projektu „Po ryby” w ramach którego puccy funkcjonariusze otrzymali z Unii Europejskiej dofinansowanie  na zakup sprzętu na walkę z kłusownictwem.  


 2015-06-23
Powiat,
Telefon alarmowy, to numer który służy do powiadamiania o nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wykorzystanie go do innych celów grozi odpowiedzialnością karną.


 2015-06-22
Władysławowo,
W miniony piątek puccy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania mundurowi poruszyli wiele istotnych kwestii m.in. jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak zabezpieczyć swój bagaż oraz przestrzegali przed zażywaniem narkotyków czy dopalaczy.


 2015-06-19
Puck,
Wczoraj w Pucku odbyły się zawody w Piłce siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. W zawodach bezkonkurencyjna okazała się drużyna reprezentująca pucką prewencję w składzie asp. Przemysław Grandicki i sierż. Daniel Lenc. Puchar dla najsympatyczniejszej drużyny odebrali uczestniczący w rozgrywkach niemieccy funkcjonariusze policji Patrik Schmidt oraz Marcus Kohl.


 2015-06-18
Puck,
Wczoraj w Pucku odbyła się zorganizowana przez puckich policjantów międzynarodowa konferencja „STOP NARKOTYKOM”. Jak przeciwdziałać narkomanii, jak ustrzec przed nimi dzieci i młodzież, o tych i wielu innych problemach policjanci rozmawiali m.in. z dyrektorami szkół, pedagogami i osobami zainteresowanymi tematem.


 2015-06-17
Puck,
Od poniedziałku funkcjonariusze puckiej komendy goszczą swoich kolegów po fachu z Niemieckiego Trier - Saarburg. Jest to kolejna wizyta, która pozwala na wymianę informacji i doświadczeń. Już w pierwszych dniach pobytu polscy mundurowi przybliżyli Niemcom jak wygląda ich praca oraz sprzęt używany na co dzień w służbie. W kolejnych dniach pobytu funkcjonariusze z Niemiec wezmą udział w spotkaniach i szkoleniach zorganizowanych przez kolegów po fachu.


 2015-06-24
Powiat,
Przez cały wczorajszy dzień puccy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu działania pn. „PASY”. Podczas akcji funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegali obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach były prawidłowo przewożone.


 2015-06-16
Kosakowo,
Policjanci ds. nieletnich puckiej komendy spotkali się wczoraj z uczniami gimnazjum w Kosakowie, by poruszyć niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. W trakcie spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie tych substancji, ale także edukowali słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej.


 2015-06-15
Żelistrzewo,
Puccy policjanci w sobotę zatrzymali 21- latka podejrzewanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń ukradł pieniądze oraz alkohol. Sprawca rozboju został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.


 2015-06-12
Władysławowo,
Ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla , który został zatrzymany wczoraj rano do kontroli drogowej przez puckich policjantów. Grozi mu do dwóch lat więzienia.


 2015-06-12
Celbowo,
W poniedziałek przy restauracji „NORDOWY MÔL” w Celbowie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Służb Mundurowych Powiatu Puckiego organizuje zbiórkę krwi dla potrzebujących. Mundurowi zapraszają w godz. 8:30 – 12:30 i zachęcają do oddania tego drogocennego leku. Akcja organizowana jest pod hasłem „ODDAJ KREW URATUJ ŻYCIE”


 2015-06-12
Policja,
Dwóch mundurowych z województwa pomorskiego odebrało z rąk  Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego odznaczenia. Srebrny medal „Zasłużony Policjant” otrzymał funkcjonariusz puckiej komendy Karol Ponschke. Do tego ważnego wydarzenia  doszło podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu w Warszawie uroczystości związanych z XXV Rocznicą Powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.


 2015-06-11
POLICJA,
„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.


 2015-06-09
Powiat,
Wczoraj policjanci pracowali na miejscu dwóch poważniejszych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu puckiego. Te wypadki spowodowali nietrzeźwi kierujący. Teraz ich sprawami zajmie się prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-09
Puck,
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku gościli uczniowie klasy IIb ze szkoły podstawowej w Leśniewie. Policjanci opowiadali im o swojej służbie i prezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej pracy. Dzieci z bliska zobaczyły m.in. stanowisko kierowania, „niebieski pokój” i obejrzały radiowozy.


 2015-06-08
POWIAT,
Długi weekend był dla puckich policjantów bardzo pracowitym okresem. Funkcjonariusze na bieżąco reagowali na zgłaszane wykroczenia, takie jak blokowanie wyjazdów z posesji czy nieprawidłowe parkowanie samochodów. Podczas rutynowych kontroli drogowych oraz w trakcie obsługi kolizji policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących.


 2015-06-05
Władysławowo,
W nocy z wtorku na środę funkcjonariusze z Władysławowa zatrzymali trzy osoby, które niszczyły wiaty przystankowe na terenie miasta. Policjanci śledząc miejski monitoring namierzyli sprawców i zapobiegli dalszym aktom wandalizmu. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


 2015-06-05
Puck,
W minioną niedzielę puccy policjanci aktywnie uczestniczyli w festynie z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „ Kolorowy Świat Dziecka”.  Funkcjonariusze  przeprowadzili konkursy z wiedzy o ruchu drogowym. Mundurowi przybliżyli najmłodszym specyfikę swojej pracy oraz zapoznali ich ze sprzętem jakiego używają w codziennej służbie.


 2015-06-03
POLICJA,
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.


 2015-06-03
POLICJA,
Dziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.


 2015-06-02
KROKOWA,
W minioną niedziele odbył się festyn charytatywny „POMAGAMY JULII”. Kameralna w założeniu impreza przekształciła się w potężne przedsięwzięcie, w które zaangażowali się m.in. funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, którzy aktywnie wspierali chorą Julię. Policjanci przygotowali wiele atrakcji przede wszystkim dla dzieci.  Podczas akcji zebrano około 40 tys. złotych. Te pieniądze pomogą w leczeniu i rehabilitacji 16-latki.


 2015-06-01
WŁADYSŁAWOWO,
W minionym tygodniu z inicjatywy puckich policjantów w Komisariacie Policji we Władysławowie odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia prewencyjnego sezonu letniego 2015. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Celem była współpraca i wymiana doświadczeń w zwalczaniu m.in. przestępczości, zapobiegania dewastacji przyrody i zabezpieczenia imprez masowych.


 2015-05-26
Krokowa,
Organizatorzy oraz policjanci z puckiej komendy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w koncercie charytatywnym dla chorej Julki, 16-letniej córki pracownika puckiej Policji, która zmaga się z choroba nowotworową. Koncert „POMAGAMY JULII” odbędzie się 31 maja br. od 14.00 do 22.00 na zamku w Krokowej przy ul. Zamkowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.


 2015-05-25
Rzucewo,
W minioną sobotę o godz. 11.00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się II Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, integracja środowiska oraz potrzeba pomocy charytatywnej dla chorej Julki. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 93 uczestników oraz blisko 30 dzieci.


 2015-05-25
Kłanino,
Policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie. W miniony piątek szkoła promowała kierunki nauczania. Jednym z nich jest profilowana klasa policyjna, dlatego mundurowi skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują i opowiadali o swojej pracy. Prezentowali też techniki obezwładnia agresywnych osób. Młodzież z klasy policyjnej prezentowała atrakcyjność tego kierunku nauczania.


 2015-05-21
Powiat Pucki,
Puccy policjanci mają coraz więcej sukcesów w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 21 – 48 lat podejrzewanych o udział w tym procederze. Wszyscy usłyszeli zarzut posiadania marihuany, a 48-latek dodatkowo dwukrotnego handlu. Wobec niego zastosowano policyjny dozór. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, handel zagrożony jest nawet 10 letnia odsiadką.


 2015-05-20
Władysławowo,
Wczoraj puccy mundurowi zorganizowali debatę z mieszkańcami powiatu Puckiego. Głównym tematem było bezpieczeństwo dziecka w internecie. Policjanci szczególnie rodzicom zwrócili uwagę na to co ich pociechy mogą robić w sieci, z jakich stron korzystać. Funkcjonariusze przestrzegali mieszkańców przed oszustwami, cyberprzemocą, uzależnieniem od Internetu.


 2015-05-18
KPP Puck,
W miniony piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku doszło do pożaru jednego z pomieszczeń służbowych. Wydobywający się dym szybko ogarnął budynek i niezbędna była ewakuacja. Kilka osób wymagało interwencji medycznej. Taki scenariusz zakładały właśnie ćwiczenia policjantów i strażaków. Działania prowadzone były podczas godzin pracy. Policjanci ćwiczyli na wypadek faktycznego zagrożenia.


 2015-05-18
Władysławowo,
Policjanci puckiej komendy zapraszają mieszkańców powiatu na debatę społeczna poświęconą bezpieczeństwu w internecie. Spotkanie zaplanowano na jutro o godz. 16.00 w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie. Informacje kierowane będą przede wszystkim do rodziców, których pociechy korzystają z sieci i są narażone na niebezpieczeństwa.


 2015-05-18
POLICJA,
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek.


 2015-05-11
Powiat Pucki,
Do kilku groźnych zdarzeń drogowych doszło w miniony weekend na drogach powiatu Puckiego. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych. Nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa oraz wyprzedzanie w miejscach niebezpiecznych to główne przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych.


 2015-05-07
gm. Krokowa,
Śledczy z komisariatu w Krokowej postawili wczoraj zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu trzem mieszkańcom gm. Krokowa w wieku 20 i 27 lat. Sprawcy 22 marca br. ukradli volkswagena wraz z elektronarzędziami z jednej z posesji w tej gminie, po czym porzucili samochód topiąc go w Jeziorze Dobrym w gm. Krokowa. Wartość strat oszacowano na niemal 45 tys. złotych. Policjanci ustalają komu podejrzani sprzedali elektronarzędzia warte ponad 20 tys. Za to przestępstwo grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-07
Żelistrzewo,
Wczoraj w Zespole Szkół w Żelistrzewie odbyły się rywalizacje szkół o miano najlepszej w powiatowych eliminacjach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju corocznie biorą udział także policjanci puckiej drogówki. Jako eksperci zwracają uwagę na poczynania młodych cyklistów, którzy najpierw rozwiązują testy, a następnie rywalizują w konkurencjach praktycznych: jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz konkurencje m.in. slalomu, ósemki, jazdy po równoważni. Najlepszą drużyną z podstawówki oraz gimnazjum został Zespół Szkół w Żelistrzewie. Na koniec rozdano puchary i dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników.


 2015-05-04
Jastarnia,
Policjanci i gimnazjaliści z Jastarni w miniony czwartek wzięli udział w akcji „STOP PIJANYM KIEROWCOM”. Akcja została zorganizowana z inicjatywy Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastarni. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących, a uczniowie wręczali ulotki informacyjne promujące bezpieczeństwo na drodze. Prawie godzinna akcja pozwoliła na skontrolowanie blisko setki pojazdów. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.


 2015-05-04
Powiat,
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas majowego weekendu to już stały element policyjnych działań. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim miejsca, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych. Ponadto sprawdzali stan trzeźwości kierujących, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Mundurowi zwracali także uwagę na zachowanie zmotoryzowanych, w tym przestrzeganie ograniczeń prędkości.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2015 r.