2016-07-25
KPP Puck,
Panie i Panowie policjanci oraz pracownicy Policji!   Szanowni Policjanci i Policjantki Puckiej komendy Z okazji Święta Policji wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Policji składam najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności. To Wy zawsze byliście i jesteście do dyspozycji innych, zawsze pierwsi tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem, konsekwencją i niezbędną wrażliwością realizować podstawową misję Policji. Dziękuję Wam za to. W tym szczególnym dniu życzę Wam samych sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i powodzenia w codziennej służbie na rzecz  bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Niechaj trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim Waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość. Proszę również o przekazanie moich serdecznych podziękowań i słów uznania Waszym rodzinom i najbliższym, którzy Was wspierają, których wyrozumiałość i życzliwość jest niezbędna dla dobrego wykonywania obowiązków.


 2016-07-19
Puck,
Wczoraj o godzinie 11:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Ewa Pachura, Starosta Pucki, Burmistrzowie Miast oraz Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z policją pucką oraz zaproszeni goście.


 2016-07-13
KPP Puck,
Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono nielegalnie złowione ryby. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.


 2016-07-13
Powiat Pucki,
Policjanci przeprowadzili działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Bezpieczna W-216” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te są realizowane cyklicznie.  


 2016-07-13
KPP Puck,
1 lipca br ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej www pomorska policja gov pl  Do dzisiaj  pucka Policja otrzymała 39 zgłoszeń Wszystkie sygnały są sprawdzane na bieżąco.


 2016-07-12
Powiat Pucki,
Kryminalni z wydziału narkotykowego oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego puckiej komendy w ramach prowadzonych działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-latka z gm. Władysławowo podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków .Sprawca przewoził w samochodzie marihuanę , udowodniono mu także, że kierował pod wpływem narkotyków. Wobec zatrzymanego sąd zastosował policyjny dozór . Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-07-07
Władysławowo,
Wczoraj w świetlicy Komisariatu Policji we Władysławowie Szef puckich mundurowych mł insp Leszek Gurski oraz kadra kierownicza tamtejszej jednostki wraz z podległymi policjantami uroczyście pożegnali odchodzącego na emeryturę funkcjonariusza  asp szt Bogdana Skoczke który przepracował 28 lat w mundurze policjanta. 


 2016-07-07
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku w poniedziałek na terenie powiatu prowadzili działania „Prędkość”. Działania te są realizowane cyklicznie i będą kontynuowane.


 2016-07-01
KWP Gdańsk,
Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest już dostępna na stronie internetowej www.pomorska.policja.gov.pl


 2016-06-30
KPP Puck,
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda poszukują zaginionego rodzeństwa: 33-letniej Moniki Dudy oraz jej przyrodniego brata Michała Jankowskiego lat 17. Zaginieni ostatni raz widziani byli 22 czerwca na ul. Fabrycznej w Poznaniu. Od tamtego czasu nie powrócili do miejsca zamieszkania i nie nawiązali kontaktu z rodziną. Według informacji policjantów, w ostatnich dniach, zaginieni przebywali na terenie nadmorskich miejscowości w woj. zachodniopomorskim i pomorskim.


 2016-06-29
Jastarnia,
5 lata pozbawienia wolności – to kara jaka grozi podejrzanemu o podpalenie 4 aut. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Juraty. 19-letni obywatel Niemiec trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Mundurowi wystąpili do prokuratury z wnioskiem o areszt podejrzanego.


 2016-06-28
Gmina Krokowa,
Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali domową hodowlę konopi indyjskich. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli  2 krzaki konopi indyjskich. Zabezpieczony towar przekazano biegłemu do dalszych badań. Za nielegalną uprawę grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-06-27
KPP Puck,
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-20.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim i niemieckim.


 2016-06-20
Celbowo,
W dniu 20 czerwca 2016 roku przy Restauracji Nordowi Mol w Celbowie Klub Honorowych Dawców Krwi Służb Mundurowych Powiatu Puckiego zorganizował zbiórk krwi pod hasłem "Twoja krew - moje życie".


 2016-06-24
KPP Puck,
Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje kiedy większość z nas będzie korzystać z kąpieli słonecznych, zabaw i innych atrakcji policjanci Powiatu Puckiego będą czuwać nad bezpieczeństwem. Wakacje to dla mundurowych okres wytężonej pracy. Przeczytaj porady na temat bezpieczeństwa.


 2016-06-23
Władysławowo,
3 lata pozbawienia wolności – to kara jaka grozi dwóm mężczyznom za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę, które zostało pobite a następnie wrzucone do worka i przysypane gruzem przeżyło. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów . Trafili do policyjnej celi i usłyszeli zarzuty. Mundurowi wystąpili do prokuratury z wnioskiem o areszt podejrzanych.


 2016-06-23
KPP Puck,
mł insp Janusz Skosolas – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku wspólnie z kom Grzegorzem Tomczakiem – wykładowcą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięli udział w tegorocznej VI edycji Europejskich Igrzysk Policjantów i Strażaków Europen Police i Fire Games, które odbywają się w Hiszpanii. Mundurowi wspólnie zdobyli złoty medal w konkurencji drużynowej.


 2016-06-23
Mosty,
Wczoraj policjant z puckiej komendy spotkał się z dziećmi w szkole podstawowej w Mostach. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich.  Mundurowy opowiedział dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-06-17
Władysławowo,
Policjanci z Pucka wyjaśniają sprawę śmierci 81-letniego mieszkańca Władysławowa, którego znaleziono w mieszkaniu. W związku z podejrzeniem pobicia na tle rabunkowym ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Wczoraj został on przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Z uwagi na to, że podejrzany w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-06-07
,
Policjanci z puckiej komendy wzięli udział w marszu terenowym zorganizowanym przez Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo ,,RAZEM". Bieg odbył się w Błądzikowie. Na trasie czekały na zawodników różnego rodzaju konkurencje.


 2016-06-16
Jastarnia,
Policjanci podczas patrolowania ulic Jastarni, zatrzymali 25-latka posiadającego środki odurzające. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-06-16
Policja,
Akcja „Młody Bohater" to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater" będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.


 2016-06-14
gm. Puck,
Policjanci z wydziału prewencji na jednej z ulic gminy puck zatrzymali do kontroli kierującego skodą i znaleźli przy nim mefedron. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-06-14
Puck,
Na boisku Szkoły Podstawowej imienia Mariusza Zaruskiego w Pucku odbył się festyn dla dzieci. Do udziału w imprezie włączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku, którzy przeprowadzili konkursy i rozdawali ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-06-10
Władysławowo,
W środę z inicjatywy puckich policjantów w Komisariacie Policji we Władysławowie odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia prewencyjnego sezonu letniego 2016. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Celem była współpraca i wymiana doświadczeń w zwalczaniu m.in. przestępczości, zapobiegania dewastacji przyrody i zabezpieczenia imprez masowych.


 2016-06-03
Strzelno,
Policjanci z puckiej komendy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek na zaproszenie pani bibliotekarki – Barbary Chludzińskiej funkcjonariusze  poruszyli tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dla klas starszych omówiono zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich za czyny karalne oraz bezpieczne korzystanie z Internetu. Młodszym uczniom przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze . Spotkanie miało charakter prewencyjny.


 2016-06-01
KPP Puck,
W minioną środę policjanci z Pucka zaproszenie zostali przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele” i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pucku na XIII Igrzyska Olimpijskie osób niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi prezentowali radiowóz oraz sprzęt policyjny. Dzieci chętnie skorzystały z takiej okazji i z zapałem angażowały się w zabawę w policjantów.


 2016-05-31
Rzucewo,
W minioną sobotę o godzinie 11:00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się III Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 109 uczestników oraz blisko 40 dzieci. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.


 2016-05-31
KPP Puck,
W minionym tygodniu funkcjonariusze puckiej komendy gościli swoich kolegów po fachu z Rumuni. Jest to wizyta, która pozwala na wymianę informacji i doświadczeń służbą dbających o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Podczas pobytu puccy mundurowi przybliżyli jak wygląda ich praca oraz sprzęt używany na co dzień w służbie.


 2016-05-30
Powiat Pucki,
Puccy policjanci zakończyli wczoraj działania „Bezpieczny weekend”, które trwały od ubiegłej środy, a ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 13 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Zatrzymani poniosą teraz odpowiedzialność karną.


 2016-05-27
Puck,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem dwóch nieletnich podejrzewanych o kradzież rowerów górskich. Warte ponad tysiąc złotych jednoślady zginęły z klatki schodowej na terenie miasta Puck. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 13 i 10-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Mundurowi przekażą teraz sprawę nieletnich do sądu rodzinnego.


 2016-05-25
KPP Puck,
Policjanci z powiatu puckiego w ubiegłym tygodniu przebyli trening strzelecki. Ćwiczenia te prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Po serii ćwiczeń mundurowi przystąpią do corocznych sprawdzianów strzeleckich, które nastąpią jesienią. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie, co kilka miesięcy, w ramach doskonalenia zawodowego policjantów. 


 2016-05-19
Powiat Pucki,
We wtorek (17maja br.) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


 2016-05-19
Leśniewo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2016-05-19
Sławoszyno,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, przedstawiciele urzędu gminy w Krokowej, oraz mieszkańcy Sławoszyna spotkali się na debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w sobotę w domu kultury w Sławoszynie.


 2016-05-17
Puck,
W poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 44 km/h. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-05-17
KPP Puck,
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2016.” Wśród najlepszej trójki województwa pomorskiego znalazła się policjantka z Komedy Powiatowej Policji w Pucku mł.asp. Agnieszka Klebba.


 2016-05-16
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali 23-letniego gdynianina. Mężczyzna w portfelu posiadał narkotyki. Za popełnione przestępstwo 23-latek usłyszał już zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-05-16
Mrzezino,
Policjantki zajmujące się profilaktyką przeprowadziły spotkanie z uczniami klas gimnazjum w Mrzezinie. W czasie prelekcji rozmawiały z młodzieżą o zagrożeniach związanych z zażywaniem wszelkiego rodzaju używek i dopalaczy. Zaprezentowano również specjalnie przygotowaną prezentację ukazującą młodzieży negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający.


 2016-05-13
Łebcz,
Policjantki odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Łebczu. Podczas spotkania przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2016-05-11
Gmina Kosakowo,
Policjanci z puckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sprawca m.in. przewoził w samochodzie marihuanę , udowodniono mu także, że do kraju przemycał te niedozwolone substancje. Zatrzymany 41- latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-05
Puck,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej  im. Macieja Płażyńskiego. Funkcjonariuszka przedstawiła problematykę zjawiska cyberprzemocy, wskazując dzieciom jak mają postępować aby uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w sieci. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w dyskusji na ten temat. 


 2016-05-01
Władysławowo,
Policjanci z komisariatu we Władysławowie zatrzymali 52-latka. Sprawca groził nożem przechodniom na ulicy. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za groźby karalne pozbawienia życia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-06
Gmina Puck,
Policjanci w jednej z miejscowości gminy Puck zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. Kierowca był pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli przy jednym z pasażerów mundurowi znaleźli trzy woreczki z suszem roślinnym. 21-letniego mieszkańca Rumi zatrzymano, został on przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-05-05
Celbowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kierowca volkswagena miał przeszło 2 promile  alkoholu w wydychanym powietrzu.Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-05
Policja,
Informujemy, iż Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął decyzję o wznowieniu przyjmowania dokumentów od kandydatów do służby w Policji, w związku z powyższym od dnia 09.05.2016r. od godz. 08.00 zostanie aktywowana rejestracja elektroniczna na stronie KWP w Gdańsku.


 2016-05-04
KPP Puck,
Policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie , gdzie mundurowi prezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej służbie, opowiadali o swojej pracy i prezentowali techniki obezwładnia. W tym czasie szkoła promowała kierunki nauczania, a jednym z nich jest profilowana klasa policyjna.


 2016-05-02
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który pobił 36-latka. Sprawca w nocy spotkał się z nim w jego mieszkaniu .Następnie w trakcie kłótni rzucił się na niego i dotkliwie pobił używając przy tym ostrego przedmiotu. W dniu dzisiejszym mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty.


 2016-05-02
Darzlubie,
Policjanci z komendy powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym ranny został 10-latek. Chłopiec wbiegł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego auta m-ki isuzu. Dziecko trafiło do szpitala. Kierowca isuzu był trzeźwy, podróżował sam.


 2016-05-02
Puck,
Policjanci z pucka ze względu na to iż odnotowali przypadki zgłoszeń osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną postanowili zorganizować dla mieszkańców debatę. Głównym tematem spotkania było omówienie sposobów postępowania w razie otrzymania podejrzanych faktur za energię elektryczną .KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2016 r.