2016-02-09
Władysławowo,
Policjanci pracując nad wyjaśnieniem sprawy dotyczącej włamania do domku letniskowego ustali, że związek z tymi przestępstwem ma 34 latek. Mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi kar pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-02-09
KGP,
Informujemy iż Komendant Główny Policji zwiększył limit przyjęcia do służby w Policji w roku 2016 i wyznaczył następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji dla garnizonu pomorskiego:  


 2016-02-08
Puck,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pucku zajęli drugie miejsce w zawodach zorganizowanych w kręgle. W turnieju udział wzięły drużyny różnych grup zawodowych z całego terenu powiatu puckiego. W klasyfikacji  indywidualnej sierż.szt. Łukasz Kirszling zdobył pierwsze miejsce otrzymując tytuł mistrza powiatu puckiego. Na co dzień pracuje na stanowisku dzielnicowego miasta Puck, a prywatnie  od 10 roku życia gra w kręgle.


 2016-02-08
Swarzewo,
Policjanci puckiej komendy odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Swarzewie. Podczas tej wizyty policjanci opowiadali dzieciom o bezpiecznych zabawach w czasie ferii. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach.


 2016-02-04
KPP Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku wdraża mapy zagrożenia jako narzędzie, które pozwoli na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, skali i rodzaju zagrożeń. Tworząc mapy zagrożenia koniecznym jest uzyskanie informacji o stanie bezpieczeństwa od mieszkańców powiatu puckiego.


 2016-02-02
KP Jurata,
Policjanci z Pucka wyjaśnili sprawę śmierci 83 - letniego mieszkańca półwyspu, którego pobitego w mieszkaniu znalazła córka. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 43 lat. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-29
Powiat Pucki,
Śledczy pracujący nad sprawą kradzieży i włamania na terenie powiatu puckiego dokonali wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego zatrzymania dwóch mężczyzn sprawców przestępstw kradzieży i włamania . Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Teraz 20 i 29-latek będą odpowiadali przed sądem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-26
KPP Puck,
Kierowca z gminy krokowa na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2016-01-25
KPP Puck,
W piątek policjanci zatrzymali 34-latka który chciał uniknąć kary, ukrywał się od około tygodnia przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz najbliższe 2 lata i 6 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.      


 2016-01-21
KPP Puck,
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zdrowego rozsądku i dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych. Stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze uchroni od wypadku drogowego i tragicznych jego skutków.


 2016-01-21
KWP Gdańsk,
Insp. Jarosław Rzymkowski został Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku. W uroczystości pod przewodnictwem Komendanta Głównego Policji udział wzięli także Wicewojewoda Pomorski, komendanci miejscy i powiatowi garnizonu pomorskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


 2016-01-19
Jurata,
Puccy funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Bardzo często zderzenie samochodu z pociągiem kończy się tragicznie. O dużym szczęściu może mówić 25-letni mężczyzna, który wczoraj rano wjechał na oznakowany przejazd kolejowy doprowadzając do kolizji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Za wykroczenie 25-latek ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.


 2016-01-19
Powiat Pucki,
Puccy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zgłaszanie takich przypadków zwłaszcza, że bardzo niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że może dochodzić do zamarznięcia.


 2016-01-12
Puck,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku – insp. Marian Szlinger, doceniając zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził  funkcjonariuszy pomorskiej Policji. Jednym z wyróżnionych został policjant puckiej komendy sierz.szt. Adam Kiernozek.


 2016-01-12
Puck,
Puccy policjanci zatrzymali w piątek 17-latka podejrzanego jest o to, że ukradł osobowego mercedesa o wartości około 10 tys. zł. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-11
gm. Krokowa,
W miniony wtorek kryminalni w związku z kradzieżą 100 sztuk balotów słomy zatrzymali 52-latka. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-12-28
Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku rozpoczęła akcję ,, Bezpieczna Woda”. Celem działań jest zminimalizowanie wypadków z udziałem dzieci i młodzieży w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych.


 2015-12-28
MSW,
Uratowanie życia duszącemu się niemowlęciu, szybka pomoc tonącemu mężczyźnie, ewakuowanie rodzin z płonącego budynku czy wyciągnięcie nieprzytomnego mężczyzny z zakleszczonego auta – to tylko niektóre czyny, w których funkcjonariusze służb podległych MSWiA wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody.


 2015-12-28
KWP Gdańsk,
W ostatnim czasie coraz częściej pogarszają się warunki na drogach. Wiatr, opady deszczu ze śniegiem i spadek temperatury poniżej zera sprawiają, że jazda samochodem jest utrudniona. Policjanci przypominają, że prowadzący pojazd powinien pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się zimą i dostosowywać prędkość do panujących na drodze warunków atmosferycznych. 


 2015-12-28
KGP,
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.


 2015-12-24
Puck,
Policjantki zajmujące się profilaktyką przeprowadziły spotkanie z uczniami klas Gimnazjum im. Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. W czasie prelekcji rozmawiały z młodzieżą o zagrożeniach związanych z zażywaniem wszelkiego rodzaju używek i dopalaczy. Omówiono także prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań młodzieży podczas korzystania z Internetu.


 2015-12-23
KGP,
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.


 2015-12-21
KPP Puck,
W miniony czwartek policjanci po odśpiewaniu kolędy i złożeniu świątecznych życzeń zasiedli przy wigilijnym stole. Przed wieczerzą Komendant Powiatowy Policji w Pucku odznaczył trzech mundurowych wydziału prewencji medalami za zasługi na rzecz NSZZ policjantów.


 2015-12-17
Puck,
Wspólna akcja policji i społecznej straży rybackiej przyniosła kolejne efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Działania zostały przeprowadzone na terenie rezerwatu przyrody oraz ujściach rzek na terenie powiatu puckiego.


 2015-12-16
OGNIWO WODNE,
Policjanci ogniwa wodnego wraz z społeczną strażą rybacką namierzyli obóz kłusowników a w nim ukryte przedmioty służące do nielegalnych połowów ryb.  Nielegalną kryjówkę mundurowi ujawnili na terenie rezerwatu przyrody.


 2015-12-16
Darzlubie,
Puccy policjanci spotkali się z uczniami w szkole i rozmawiali o problematyce dotyczącej narkotyków i dopalaczy. Podczas wizyty funkcjonariusze  poruszyli temat uzależnienia od dopalaczy. Zaprezentowano również specjalnie przygotowaną prezentację ukazującą młodzieży negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający.


 2015-12-16
Władysławowo,
Dwaj policjanci z puckiej drogówki , którzy brali udział w działaniach profilaktycznymi  związanymi z  bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie miasta i gminy Władysławowa , zostali wyróżnieni przez Burmistrza Romana Kużel.


 2015-12-15
Puck,
W miniony czwartek w Ratuszu Miejskim w Pucku odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczeństwo Seniorów”. Dyskusja poświęcona była problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.


 2015-12-14
Łebcz,
W miniony czwartek  dla dyrekcji oraz uczniów szkoły podstawowej w Łebczu odbyła się ważna uroczystość, bowiem placówce nadano nową nazwę imienia ,, Polskich noblistów’’. Obecny na spotkaniu Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku mł.insp. Janusz Skosolas wspólnie z Komendantem Straży Pożarnej w Pucku mł.bryg. Bartłomiejem Mollin złożyli życzenia kadrze kierowniczej oraz przyszłym małym noblistom .


 2015-12-10
KPP Puck,
Policjanci z Pucka w ramach przeciwdziałania przemocy w rodzinie przypominają o istnieniu Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ,,Niebieska Linia’’.  Numer 0801 120 002 to infolinia adresowana do osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie.


 2015-12-09
Puck, gm. Puck,
W miniona niedzielę puccy policjanci udaremnili dwóm kłusownikom nielegalny połów ryb na terenie rezerwatu ,, Beka ’’. W ich aucie mundurowi zabezpieczyli przedmioty służące do nielegalnego połowu ryb. Teraz 38 i 41- letniemu mieszkańcowi Pucka grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.


 2015-12-09
KPP Puck,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku mł.insp. Janusz Skosolas i naczelnik wydziału dochodzeniowo śledczego ubrani na czerwono, wystartowali 6 grudnia w XIII edycji biegu św. Mikołajów, który miał miejsce w Toruniu. W półmaratonie wystartowało około 4 tysięcy biegaczy.


 2015-12-09
Puck,
Policjanci z Pucka przeprowadzili zajęcia z uczniami klas policyjnych w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym o profili policyjnym w Kłaninie a komendą. Podczas spotkania z funkcjonariuszami młodzież przećwiczyła elementy taktyki i techniki interwencji policyjnych. Zajęcia z elementami samoobrony przeprowadzili policjanci, którzy posiadają w tym zakresie uprawnienia instruktora.


 2015-12-09
Puck,
Szef puckich policjantów mł.insp. Leszek Gurski oraz naczelnik wydziału prewencji asp.szt. Jarosław Biały uczestniczyli w otwarciu sezonowej ogrzewalni w Domu Pomocy Społecznej w Pucku. To już kolejny rok w którym policjanci będą mogli skierować osoby potrzebujące, bezdomne czy wykluczone z życia społecznego do miejsca gdzie będą mogły się schronić przed niskimi temperaturami.


 2015-12-08
Kłanino,
Uczniowie liceum w Kłaninie mają już mundury. Ich uroczyste przekazanie odbyło się 30 listopada br. Pierwszoklasiści odebrali umundurowanie z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Pucku mł.insp. Leszka Gurskiego. W spotkaniu wziął również udział kpt. Przemysław Ciskowski, zastępca komendanta straży granicznej we Władysławowie oraz przedstawiciele Gabinetu Komendanta Głównego Policji.


 2015-12-07
Puck,
W sobotę puccy mundurowi wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym na puckim rynku, podczas którego promowali program prewencyjny "Widoczny pieszy kierowcę cieszy". Funkcjonariusze dla dzieci i dorosłych przygotowali konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i rozdawali elementy odblaskowe. Dzieci mogły obejrzeć także policyjne radiowozy, ambulans pogotowia ruchu drogowego oraz auto terenowe przeznaczone do patrolowania trudnych terenów.


 2015-12-07
Puck,
5 policjantów z puckiej komendy zostało uhonorowanych medalami za zasługi w rozwoju wędkarstwa. Medale w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku wręczył Prezes Zarządu Koła ,, Belona’’ Henryk Hebel. Tego samego dnia trzej policjanci otrzymali medale.


 2015-12-07
Władysławowo,
W ubiegłym tygodniu w Komisariacie Policji we Władysławowie odbyła się uroczystość przekazania tej jednostce nowego radiowozu. Służbowa Kia w połowie sfinansowana została ze środków Policji, a w połowie dzięki wsparciu finansowemu urzędu miasta Władysławowo.


 2015-12-03
Krokowa,
W minioną środę stróże prawa z komisariatu policji w Krokowej spotkali się uczniami gimnazjum. Tam wcielili się w role nauczycieli poruszając tematykę związaną z uzależnieniami osób młodych od narkotyków i dopalaczy, przestrzegano również przed zagrożeniami czyhającymi na osoby młode w sieci internetowej.


 2015-11-30
Jastarnia,
Policjantka spotkała się w czwartek z uczniami gimnazjum w Jastarni, by poruszyć niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. W trakcie spotkania mundurowa zwracała szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie tych substancji, ale także edukowała słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej.


 2015-11-30
Powiat Pucki,
 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Pucka policja podejmuje działania na rzecz jej przeciwdziałania.    


 2015-11-23
KP Krokowa,
Egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się we wrześniu trafiły już do szkół powiatu puckiego. Właśnie zakończył się cykl spotkań policjantów  z wszystkimi uczniami szkoły podstawowej w Wierzchucinie.


 2015-11-20
Puck,
Policjanci zatrzymali nieletniego mieszkańca Pucka, który nie wstawiał się do wyznaczonego przez sąd ośrodka wychowawczego. Zgodnie z decyzją sądu 17- latek zostanie doprowadzony do wyznaczonej placówki.


 2015-11-20
gm. Puck,
W poniedziałek policjanci prewencji zatrzymali 65-letniego poszukiwanego przez Sąd w Wejherowie. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Teraz najbliższy rok spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.


 2015-11-19
Gmina Puck,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Puck podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sprawcy grozili pokrzywdzonym pobiciem i żądali od nich wydania pieniędzy, po czym jednemu z nich zabrali skuter i uciekli. Zatrzymani 22 i 23-latek, zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-18
Powiat Pucki,
Przedwczoraj policjanci zatrzymali do kontroli 43-letniego nietrzeźwego kierującego motorowerem. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jadę i zatrzymali prawo jazdy. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-11-18
Puck,
W poniedziałek naczelnik wydziału prewencji zorganizował szkolenie, w którym uczestniczyli policjanci ogniwa wodnego oraz funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej. Podsumowano dotychczasową współpracę jak również zaplanowano kolejne działania na przyszły rok.


 2015-11-17
Puck,
Wczoraj odbyło się uroczyste mianowanie nowego I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku obowiązki Pierwszego Zastępcy objął mł.insp. Janusz Skosolas.


 2015-11-17
Puck,
W miniony piątek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Szef puckich mundurowych mł.insp. Leszek Gurski  oraz podlegli policjanci uroczyście pożegnali nadkom. Michała Biedrawę który w latach 2011-2015 pełnił rolę I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. 16 listopada br. decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku przejął obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego w Sopocie. 


 2015-11-17
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja narzędzi elektrycznych, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Pucka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2016 r.