2017-02-22
KPP Puck,
W poniedziałek przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku organizuje wspólnię z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjanci, policjantki i pracownicy puckiej komendy zapraszają chętnych w najbliższy poniedziałek 27 lutego w godz. 9:00 – 13:00 przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku  ul. Dworcowa 5 i proszą o oddanie tego drogocennego leku.


 2017-02-20
Żelistrzewo,
Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Pucku mł insp Janusz Skosolas wspólnie z wójtem gminy Puck wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Żelistrzewa. Na spotkaniu poruszono tematykę bezpieczeństwa pieszego na drodze, przestępstw metodą tzw.,, na wnuczka’’ oraz zachęcano do korzystania z aplikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie.


 2017-02-20
Kłanino,
Policjanci z Pucka przeprowadzili zajęcia z uczniami klasy policyjnej w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym o profili policyjnym w Kłaninie a komendą. Podczas spotkania z funkcjonariuszami młodzież przećwiczyła elementy taktyki i techniki interwencji policyjnych. Zajęcia z elementami samoobrony przeprowadzili policjanci, którzy posiadają w tym zakresie uprawnienia instruktora.


 2017-02-20
Połczyno ,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp Leszek  Gurski wspólnie z Wójtem gminy Puck wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Połczyna. Na spotkaniu szef puckich mundurowych omówił przestępstwa odnotowane w poprzedni roku w powiecie puckim  poruszył także tematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci Internetowej .Naczelnik prewencji asp.szt. Monika Bradtke  przekazała mieszkańcom informacje dotyczące aplikacji „Moja komenda” oraz ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa’’ zachęcając jednocześnie do korzystania. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 48 słuchaczy.


 2017-02-16
KGP,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-16
KWP Gdańsk,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273


 2017-02-16
Powiat Pucki,
Policjanci z Pucka na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania odnotowali 426 zgłoszeń. Większość z nich dotyczy nieprawidłowego parkowania, przekraczania prędkości i spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Uruchomiona 1 lipca 2016 roku na terenie województwa pomorskiego aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Następnie otrzymane zgłoszenie dociera do Policji i jest weryfikowane.


 2017-02-15
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się  zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-02-08
Puck,
KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV-V SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU PUCKIEGO 


 2017-02-03
Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku zachęca do wypełniania  ankiety, która znajduje się na stronie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Komendy Głównej Policji. Link do ankiety znajduje się pod częścią opisową aplikacji. 


 2017-02-03
Puck,
W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury.  Na odprawie podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2017.


 2017-01-25
Władysławowo,
Dzielnicowi z Władysławowa wspólnie z strażnikami miejskimi odwiedzili przed feriami dzieci w szkołach . Mundurowi spotkali się z uczniami pięciu szkół podstawowych. Łącznie przeprowadzono 26 spotkań poświęconych bezpiecznej zabawie w czasie ferii zimowych.


 2017-01-25
Jurata,
Policjanci z Juraty na ul Wojska Polskiego w Juracie podczas nocnego patrolu zatrzymali volkswagena do kontroli drogowej U 27-letniego pasażera policjanci znaleźli ponad 10 gram marihuany, woreczki z amfetaminą oraz wagę elektroniczną. Mieszkaniec półwyspu został zatrzymany. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2017-01-25
Kosakowo,
Dzielnicowy z Kosakowa odwiedził uczniów szkoły w Mostach gdzie odbył się apel na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Podczas tej wizyty policjant wspólnie z nauczycielami opowiadał dzieciom o bezpiecznych zabawach w czasie ferii. 


 2017-01-25
Powiat Pucki,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W tym celu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zrealizowali działania prewencyjno – kontrolne pn. „Uwaga Pieszy’’. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.


 2017-01-16
Puck,
Kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który włamał się do zakładu kominiarskiego w Pucku, z którego ukradł pieniądze, sprzęt elektryczny oraz kluczyki do golfa, którym odjechał z miejsca zdarzenia. Właściciel wycenił straty na ponad 29 tys. zł. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-16
KP Jurata,
Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową oraz policjanci z Juraty zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli ukryte w metalowej skrzyni 125 gramów amfetaminy i 41 gramów marihuany. Mundurowi pracujący nad sprawą ustalili, że podejrzany miał udzielać narkotyki innej osobie. Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-16
KGP,
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.


 2017-01-13
KPP Puck,
We wszystkich powiatach naszego województwa policjanci będą prowadzili działania „BEZPIECZNE FERIE”. Funkcjonariusze z drogówki zwiększą nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów. Policjanci z prewencji na spotkaniach z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie.  


 2017-01-05
KWP Gdańsk,
Rok 2016 obfitował w liczne zabezpieczenia oraz realizacje pomorskich policjantów. W krótkim materiale filmowym przedstawiamy część z nich, oraz dorzucamy garść statystyk.


 2017-01-05
Celbowo,
Policjanci wczoraj pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Celbowie. Fiat zderzył się czołowo z oplem. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-01-04
KWP Gdańsk,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-03
Krokowa,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-01-03
Powiat Pucki,
 Pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” odbyły się w poniedziałek działania na drogach powiatu puckiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a zwłaszcza wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili blisko 700 badań trzeźwości.


 2017-01-03
Kosakowo,
Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 24-letni kierowca forda. Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj nocy w Kosakowie. Na prostym odcinku drogi kierowca zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Sekcja zwłok wykaże czy kierowca był trzeźwy.


 2017-01-03
gm. Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził szybę w barze. 33-latek był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia . Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 pozbawienia wolności.


 2017-01-03
gm. Krokowa,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na trasie Żarnowiec- Wierzchucino. Kierujący oplem na łuku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca samochodu był trzeźwy. Trafił do szpitala z obrażeniami ciała.


 2017-01-02
Władysławowo,
Śledczy z Władysławowa zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutu włamania 37-letniemu recydywiście, który został zatrzymany w minionym tygodniu . Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-31
KPP Puck,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pucku przygotowują się do zawodów organizowanych co roku w kręgle. W turnieju biorą udział drużyny różnych grup zawodowych z całego terenu powiatu puckiego. W ubiegłym roku mundurowi puckiej komendy zdobyli drużynowo drugie miejsce.


 2016-12-28
Darzlubie,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj podczas patrolowania miejscowości Darzlubie policjanci sprawdzili kierowcę seata. Okazało się, że 29-latek był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lata.


 2016-12-29
Powiat Pucki,
Zbliża się okres zabaw sylwestrowo - noworocznych, który tradycyjnie obfituje w uroczystości,podczas których wykorzystywane są różnego rodzaju środki i materiały pirotechniczne.Nieumiejętne obchodzenie się z tymi materiałami może być przyczyną wielu pożarów i nieszczęśliwych wypadków. Dlatego też puccy policjanci przeprowadza akcję w trakcie której skontrolują punkty dystrybucji fajerwerków.


 2016-12-29
Puck,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 48-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-12-23
gm. Krokowa,
Wczoraj Sąd Rejonowy w Pucku zastosował 3 miesięczny areszt wobec 30-latki, która raniła śmiertelnie nożem 53-letniego mieszkańca gminy Krokowa. Do tragedii doszło w czerwcu tego roku w jednej z miejscowości gminy krokowa. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Za zacieranie śladów przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-23
KPP Puck,
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Pucku zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk harcerzy z Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku odebrał je Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp. Leszek Gurski. Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który za pośrednictwem skautów wędruje prawie po całej Europie.


 2016-12-23
KPP Puck,
Policjanci z Pucka doskonalą swoje umiejętności z zakresu technik i taktyk interwencji. Zadaniem odbywających się systematycznych zajęć jest utrzymywanie sprawności fizycznej funkcjonariuszy i utrwalenie posiadanych umiejętności niezbędnych w trakcie codziennie pełnionej służby. Nad całością czuwa instruktor technik i taktyk interwencji.


 2016-12-22
Powiat Pucki,
Na terenie całego kraju od 10 do 21 grudnia trwała kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. W trakcie działań puccy policjanci kontrolowali samochody, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków a tym samym zadbać o bezpieczeństwo osób pieszych.


 2016-12-22
KGP,
Każdego dnia... spokojnych i rodzinnych Świąt. Pamiętajcie, że w tym czasie ktoś nie świętuje, by inni świętować mogli


 2016-12-22
KWP Gdańsk,
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas to czas wyjazdów, podróży oraz odwiedzin bliskich osób. Dlatego wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Zróbmy wszystko, aby te wyjątkowe grudniowe dni minęły w spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Bezpiecznych Świąt!


 2016-12-21
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku wspólnie z policjantami z wejherowskiej drogówki przeprowadzają między powiatowe działania „ Bezpieczni Piesi i Odblaski”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią przepisów.


 2016-12-21
KPP Puck,
Wczoraj policjanci po odśpiewaniu Kolędy i złożeniu świątecznych życzeń zasiedli przy wigilijnym stole. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Pucku – insp. Leszek Gurski i złożył życzenia świąteczno-noworoczne.


 2016-12-20
KPP Puck,


 2016-12-20
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2016-12-20
KPP Puck,
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.


 2016-12-19
Gmina Kosakowo,
Kryminalni z puckiej komendy poszukiwali całą noc 13-latki, która wyszła z domu i od tamtego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną. W piątek w godzinach popołudniowych została odnaleziona na terenie Gdyni gdzie ukrywała się w pustostanie z inną 15-latką,która jak się okazało również byłą poszukiwana ale przez jednostkę policji z Krakowa.


 2016-12-15
Powiat Pucki,
Niezwykle miłą niespodziankę sprawiły swojemu koledze policjantki z Pucka, które zorganizowały wspólnie z kolegami i koleżankami z pracy zbiórkę na wymarzony prezent dla jego córki. Niebieskim uśmiechniętym śnieżynkom towarzyszył błękitny Mikołaj, który wręczył wymarzony prezent Wiktorii.


 2016-12-15
Powiat Pucki,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W tym celu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Pieszy’’. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu puckiego.


 2016-12-14
Gmina Kosakowo,
Za usiłowanie kradzieży narzędzi elektrycznych, roweru i opon samochodowych odpowie 41-letni mieszkaniec gminy Kosakowo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak usiłował ukraść te przedmioty z garażu. Właściciel posesji wycenił ich wartość na 5 tys. zł. Z uwagi na to, że zatrzymany 41-latek w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić od 3 miesięcy do 7,5 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-14
Kazimierz,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze W100 w Kazimierzu. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą m-ki Mercedes wykonując manewr cofania nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Pierwoszyna w kierunku Rumii kierującemu seatem w wyniku czego doszło do zderzenie auta z naczepą.  Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Do szpitala trafił kierujący seatem . 


 2016-12-14
Żelistrzewo,
W miniony czwartek (8 grudnia br) o godz 17 00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się spotkanie pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Dyskusja poświęcona była problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.


 2016-12-08
Zdrada,
Wczoraj przed godz 14 00 w Zdradzie doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 19-letnia kobieta jadąc oplem z nieznanych przyczyn zjechała na łuku drogi na przeciwny pas ruchu uderzając w pień drzewa a następnie wpadła do przydrożnego rowu. Kierująca i 20-letni pasażer przetransportowani zostali do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2017 r.