2014-12-17
KPP Puck,
Wczoraj policjanci po odsłuchaniu kolęd w wykonaniu uczniów z puckiej szkoły „Pozytywnych Inicjatyw” i złożeniu świątecznych życzeń zasiedli przy wigilijnym stole. Przed tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Pucku podsumował tegoroczną pracę swoich podwładnych i wręczył wyróżnienia.


 2014-12-16
gm. Kosakowo,
Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał w minionym tygodniu 33-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z gdańskiej komendy wojewódzkiej na terenie gm. Kosakowo. W samochodzie, którym jechał, policjanci zabezpieczyli 1,5 kg marihuany. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-16
Policja,
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.


 2014-12-15
Puck,
Śledczy puckiej komendy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj około godz. 21.00 na trasie Żelistrzewo - Puck. Wg ustaleń mundurowych kierowca osobowego mercedesa śmiertelnie potrącił pieszego, który wszedł na jezdnie wprost pod samochód. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i korzystanie z odblasków poprawiających widoczność na drodze.


 2014-12-10
Gm. Krokowa,
Policjanci z komisariatu w krokowej oraz puccy kryminalni ustalili okoliczności kradzieży saszetki z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1000 złotych, jakiej dokonano na początku grudnia br. na terenie gm. Krokowa. Śledczy ustalili, że saszetkę z samochodowego schowka zabrała córka pokrzywdzonego. 15-latka za kradzież będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym. 


 2014-12-10
KGP,
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.


 2014-12-09
Władysławowo,
Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o podpalenia na terenie miasta i gminy Władysławowo. Mieszkańcy miasta w wieku 23 i 27 lat trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zarzucają im 4 podpalenia m.in. dwukrotnie samochodów, stogu siana oraz nieczynnego lokalu na terenie Półwyspu Helskiego. Straty wyniosły ponad 200 tys. złotych. Wobec mężczyzn zastosowano policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Za podpalenia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-08
Puck,
W minioną sobotę puccy mundurowi wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym na puckim rynku, podczas którego promowali program prewencyjny "Widoczny pieszy kierowcę cieszy". Funkcjonariusze dla dzieci i dorosłych przygotowali konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i rozdawali elementy odblaskowe. Dzieci mogły obejrzeć także policyjny radiowóz - ambulans pogotowia ruchu drogowego i usłyszeć o pracy policjantów.


 2014-12-08
Gm. Puck,
Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o uszkodzenie betonowego ogrodzenia cmentarza w jednej z miejscowości gm. Puck. Straty wyniosły około 5 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawców i w policyjnym areszcie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat. Mundurowi ustalili, że w przestępstwie brała udział także 18-letnia mieszkanka Gdyni. Cała trójka w minioną niedzielę usłyszała zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-04
Gm. Krokowa,
Zarzuty kradzieży z włamaniem postawili śledczy z komisariatu w Krokowej trzem podejrzanym w wieku 18-21 lat. Mężczyźni włamywali się do przyczep kempingowych w jednej z miejscowości Gminy Krokowa skąd zabrali m.in. piecyki i butle gazowe, kosiarkę, agregat prądotwórczy, panel solarny powodując straty na ponad 4 tys. złotych. Cała trójka usłyszała jak dotąd 7 zarzutów tych przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-04
KPP Puck,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku proszą mieszkańców powiatu o wypełnienie anonimowej ankiety. Dzięki niej mundurowi dowiedzą się czy mieszkańcy mają świadomość obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym i czy wiedzą o prowadzonym przez nich programie prewencyjnym. Policjanci chcą poznać także propozycje mieszkańców w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na drodze.


 2014-12-03
Powiat Pucki,
Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gminy Krokowa pod zarzutem handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków. W jego domu kryminalni zabezpieczyli blisko 500 porcji środków odurzających. W ręce mundurowych wpadł również 22-latek, u którego zabezpieczono ponad 200 porcji narkotyków. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy został tymczasowo aresztowany. Za te przestępstwa grozi kara 8 i 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-03
KPP Puck,
Pierwsze przymrozki to zwiastun nadchodzących zimowych warunków atmosferycznych. Taka pogoda i opady śniegu spowodują, że warunki na drogach będą się pogarszać więc trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Rozpoczął się także sezon grzewczy, więc zadbajmy o bezpieczeństwo domowników. Pamiętajmy: tlenek węgla, to trujący gaz. Zwróćmy również uwagę na osoby bezdomne, które w tym okresie mogą potrzebować pomocy. Policjanci radzą jak bezpiecznie przetrwać okres zimowy.


 2014-12-01
Puck,
W minionym tygodniu puccy policjanci zorganizowali seminarium „Razem przeciwko przemocy”, na które zaprosili przedstawicieli miejskich i gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, służby zdrowia oraz przewodniczących zespołów interdyscyplinarnych. Seminarium poświęcone było podsumowaniu dotychczasowej współpracy oraz wypracowaniu rozwiązań do skutecznej walki z przemocą.


 2014-12-01
Powiat Pucki,
W minioną sobotę funkcjonariusze puckiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą "alkohol i narkotyki" związaną z imprezami andrzejkowymi. Policjantom pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celnej. Głównym celem działań było eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąca kierowców. Zatrzymano czterech w stanie po użyciu alkoholu.


 2014-11-28
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa ustalili tożsamość trzech sprawców kradzieży metalowych elementów z posesji we Władysławowie. Podejrzani w wieku 36 – 51 lat skradzione przedmioty sprzedali w skupie złomu. Wczoraj cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-26
Gm. Krokowa,
Policjanci ustalili sprawcę kradzieży butów sportowych z szatni jednego z gimnazjum na terenie gm. Krokowa. Mundurowi odzyskali obuwie warte ponad 400 złotych. Trzymał je w domu 16-latek, który za swoje postępowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.


 2014-11-26
Puck,
Policjanci z puckiej drogówki zatrzymali wczoraj 64-letniego mieszkańca Władysławowa, który przekroczył prędkość mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-26
Gm. Puck,
Śledczy puckiej komendy ostawili zarzut uszkodzenia mienia poprzez umyślne podpalenie pomieszczenia gospodarczego 42-letniej mieszkance Gminy Puck. Kobieta decyzją prokuratury oddana została pod policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-25
Leśniewo,
Wczoraj policjanci z puckiej komendy zorganizowali debatę społeczną z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Tematem spotkania była odpowiedzialność wychowawcza rodziców oraz prawna nieletnich, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym na podstawie programu prewencyjnego "Widoczny pieszy kierowcę cieszy" promującego przede wszystkim korzystanie z elementów odblaskowych.


 2014-11-21
Gm. Krokowa,
Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 18-54 lat podejrzanych o kradzież około 12 ton książek wartych 100 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy sprzedali książki w skupie makulatury za 1000 złotych. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-20
Gm. Władysławowo,
Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gminy Władysławowo pod zarzutem kradzieży wyrzynarki wartej około 500 złotych. Policjantów powiadomił ojciec 21-latka. Podejrzany w miniony wtorek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut i oddany został pod policyjny dozór. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-20
Puck,
Śledczy z puckiej komendy postawili w miniony wtorek zarzut nielegalnej uprawy konopi 45-letniemu mieszkańcowi Pucka. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu w minioną niedzielę późnym wieczorem, kiedy podczas interwencji w jego domu funkcjonariusze znaleźli zabronione rośliny. Na wniosek Policji prokuratura zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Za uprawę tego narkotyku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-18
KPP Puck,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie ze środków unijnych na sprzęt do walki z kłusownictwem. Kwota projektu na zakup m.in. łodzi motorowej, samochodu terenowego oraz sprzętu noktowizyjnego to ponad 520 tys. złotych. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 360 tys. złotych. W I kwartale 2015 roku funkcjonariusze rozpoczną procedurę zakupu sprzętu.


 2014-11-18
POLICJA,
Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.


 2014-11-17
Dębki,
Policjanci z Krokowej zatrzymali w miniony piątek 4 mieszkańców Gdańska w wieku 28- 57 lat pod zarzutem nielegalnego poławiania bursztynu. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. motopompę, węże oraz urobek bursztynu. Za nielegalne poławianie bursztynu grozi kara grzywny do 5 tys. złotych.


 2014-11-17
Puck,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w miniony piątek dwóch mieszkańców Gm. Krokowa w związku z oszustwem wyłudzenia kredytu na zakup laptopa i tabletu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Śledczy postawili im zarzut oszustwa kredytowego, a decyzją prokuratury obaj oddani zostali pod policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-14
KPP Puck,
Uczniowie klas mundurowych odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Pucku. Pierwszoklasiści z Liceum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie w ramach zajęć zawodowych mieli okazję poznać pracę policjantów. Uczniowie spotkali się z komendantem powiatowym oraz zwiedzili m.in. stanowisko kierowania, „niebieski pokój” i obejrzeli radiowozy.


 2014-11-14
KPP Puck,
Wczoraj w świetlicy puckiej komendy odbyła się uroczystość Święta Służby Cywilnej, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Pucku złożył pracownikom życzenia i podziękował za zaangażowanie w pracy. Bez wsparcia pracowników cywilnych żadna jednostka Policji nie mogłaby prawidłowo funkcjonować.


 2014-11-13
Gmina Puck,
Zarzut pobicia usłyszało wczoraj trzech mężczyzn w wieku 18-20 lat, których następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali policjanci puckiej prewencji. Jak ustalili śledczy mężczyźni pobili 17-latka w jednej z miejscowości gm. Puck. Za udział w pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-13
Gm. Krokowa,
Funkcjonariusze z komisariatu w Krokowej zatrzymali 56-latka pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamał się do domków letniskowych w jednej z miejscowości Gminy Krokowa. W momencie zatrzymania był w domku i gotował obiad. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy postawili mu dwa zarzuty włamania, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-12
Puck,
Policjanci z wydziału kryminalnego puckiej komendy razem z funkcjonariuszami gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 41-latka pod zarzutem posiadania 300 kg tytoniu bez akcyzy. Podejrzany wpadł w ręce mundurowych w miniony weekend podczas obserwacji i policyjnej zasadzki. Wartość strat z tytułu nieuiszczenia podatku akcyzowego wyniosła około 200 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.


 2014-11-10
Mrzezino,
Policjanci puckiej prewencji zatrzymali w miniony piątek 61-latka, który u ujścia rzeki Reda nielegalnie poławiał ryby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ryby i sprzęt do połowu. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa. Za ten proceder grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-05
POMORSKA POLICJA,
Pomorscy Policjanci apelują do wszystkich pieszych, aby nosić odblaski.


 2014-11-04
Wierzchucino,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego w Wierzchucinie. Po godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 213 doszło do zderzenia pojazdu osobowego i motocykla. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2014-11-04
POLICJA,
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!


 2014-11-03
Powiat Pucki,
Policjanci z wydziału kryminalnego wpadli na trop sprawców szeregu przestępstw na terenie powiatu Puckiego. W sprawie kradzieży i włamania zatrzymano dwóch sprawców i dwóch paserów. Straty wyniosły ponad 5 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione elektronarzędzia. 27-latek został aresztowany, wobec rok młodszego mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Zarzuty usłyszeli także paserzy. Za kradzież i paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, włamanie zagrożone jest karą dwukrotnie wyższą.


 2014-11-03
Puck,
Funkcjonariusze puckiej komendy po raz kolejny zatrzymali 44-letnią mieszkankę Gminy Krokowa, która w jednym z punktów handlowych w Pucku wyłudziła kredyt na zakup towarów. Kobieta wprowadzała w błąd pracownika co do swojego zatrudnienia i osiąganych dochodów. W miniony piątek usłyszała zarzut wyłudzenia kredytu, a 23 października śledczy postawili jej dwa podobne zarzuty. Na wniosek olicji wobec 44-latki prokuratura zastosowała policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-31
Pogórze,
Policjanci z Kosakowa wpadli na trop sprawców kradzieży ponad 100 litrów paliwa. Podejrzani w wieku 30 i 36 lat mieszkańcy Rumi i Gdyni zatrzymani zostali bezpośrednio po kradzieży, do której doszło w miniony wtorek po południu na stacji benzynowej. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-30
Kłanino,
Wczoraj w klasach o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie zakończył się cykl pokazów i szkolenia licealistów z Pierwszej Pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził funkcjonariusz z komisariatu we Władysławowie i ratownik medyczny.


 2014-10-30
Gm. Puck,
Trzech mężczyzn usłyszało zarzut pozbawienia wolności i spowodowania obrażeń ciała 25-letniego mieszkańca gm. Puck. Funkcjonariusze poszukują jeszcze jednego sprawcy. Sprawcy w wieku 22-46 lat w bagażniku osobowego renault wywieźli pokrzywdzonego do lasu, gdzie go pobili. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-30
Powiat Pucki,
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 3 listopada prowadzone będą policyjne działania pod nazwą ZNICZ 2014. Celem działań będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie cmentarzy.


 2014-10-28
Gm. Władysławowo,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Władysławowo podejrzanego o uprawę, posiadanie i handel narkotykami. Śledczy w jego domu zabezpieczyli w kabinie prysznicowej niewielką uprawę marihuany. Ustalili także, że sprzedał narkotyk innej osobie. 22-latek usłyszał wczoraj trzy zarzuty przestępstw narkotykowych. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-27
Powiat Pucki,
W minionym tygodniu funkcjonariusze puckiej drogówki przeprowadzili akcję pieszy. Celem działań była kontrola zachowania się pieszych w ruchu drogowym, przestrzegania przepisów oraz stosowania się do używania elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci w ramach kontynuacji akcji „Widoczny pieszy kierowcę cieszy” rozdawali ulotki i kamizelki odblaskowe.


 2014-10-27
KP Krokowa,
Na półroczny okres czasu zmieniła się obsada w kierownictwie Komisariatu Policji w Krokowej. Obecnie urzędujący komendant asp.szt. Leszek Muza odbywa szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jego miejsce zastąpi nadkom. Konrad Madera Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji puckiej komendy.    


 2014-10-27
Kosakowo,
Policjanci z Komisariatu w Kosakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki miał miejsce 30 sierpnia 2014 roku po godz. 16.00 na przejściu dla pieszych w Kosakowie przy ul. Żeromskiego /w okolicy budynku gimnazjum/. Kierowca fiata potrącił 66-letnią mieszkankę Gdyni, która zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Proku. Funkcjonariusze poszukują świadków tego wypadku. 


 2014-10-24
POLICJA,
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.


 2014-10-23
Gm. Kosakowo,
Wczoraj policjanci puckiej drogówki i służby celnej z Gdyni przeprowadzili akcję wzmożonej kontroli drogowej. Funkcjonariusze na drodze wojewódzkiej nr 100 pomiędzy gm. Kosakowo a Rumią przez kilka godzin skontrolowali ponad 1,7 tys. kierujących.


 2014-10-21
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali 54-latka, który przy użyciu znalezionej karty kredytowej dziewięciokrotnie robił zakupy w sklepach na terenie miasta na kwotę niespełna 250 złotych. W minioną niedzielę mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy postawili mu zarzut przywłaszczenia karty i kilkukrotnego jej użycia. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-20
Suchy Dwór,
Wczoraj w Suchym Dworze zorganizowany został Międzynarodowy Dzień Seniora. W tej uroczystości wzięli udział także puccy mundurowi, którzy przekazali osobom starszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz najważniejsze informacje dotyczące przestępstw oszustw na tzw. wnuczka. Występu policjantów słuchało z zainteresowaniem blisko 200 seniorów Gminy Kosakowo.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2014 r.