2018-04-17
Policja,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie prowadzą czynności w związku ze znalezieniem zwłok mężczyzny, którego tożsamości do chwili obecnej nie ustalono Ciało mężczyzny zostało znalezione na terenie gminy Władysławowo.


 2018-04-17
Puck, Gmina Puck,
W miniony piątek w szkole podstawowej im Polskich Noblistów w Łebczu policjanci z Puckiej drogówki przeprowadzili gminne eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowego dla szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni.


 2018-04-17
Puck,
Wczoraj insp Jarosław Rzymkowski – Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wprowadził nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pucku – mł insp Rafała Kwapisiewicza Insp Rafał Kwapisiewicz wcześniej był szefem policjantów z II Komisariatu Policji w Gdańsku W trakcie uroczystości pożegnano również insp Leszka Gurskiego, który od października 2015 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Pucku.


 2018-04-16
Powiat Pucki,
W dniu 16 kwietnia br. we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL w których uczestniczą również pomorscy policjanci. W wyznaczonych miejscach na terenie woj. pomorskiego będą prowadzone pomiary prędkości. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.


 2018-04-13
Powiat Pucki,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn „Bezpieczny Pieszy” Akcja prowadzona jest od wczesnego poranka na terenie powiatu puckiegoKontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-04-13
Puck, gm. Puck,
W najbliższą sobotę policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-04-13
Puck,
W środę poza funkcjonariuszami w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku spotkać można było także uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą na zaproszenie policjantów Najmłodsi dowiedzieli się czym zajmują się na co dzień mundurowi z różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca Uczniom pokazano również pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz radiowozy i służbowe motocykle.


 2018-04-10
Puck,
We wtorek 10 kwietnia na terenie powiatu puckiego, jak również na terenie województwa pomorskiego policjanci realizują działania prewencyjno- kontrolne związane z akcją "Alkohol i Narkotyki" Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę wypadków drogowych.


 2018-04-11
Gmina Puck,
Policjanci z Pucka zatrzymali 26-latkę w związku z naruszeniem miru domowego oraz podawaniem się za funkcjonariusza publicznego Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta wtargnęła do cudzego domu, gdyż poszukiwała byłej partnerki jej brata, mimo żądania pokrzywdzonego nie chciała opuścić lokalu Kobieta usłyszała zarzuty Za naruszenie miru domowego oraz podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi do roku pozbawienia wolności. 


 2018-04-09
Powiat,
W miniony weekend mundurowi podczas służby zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


 2018-04-06
Powiat Puck,
Wczoraj na drogach powiatu puckiego prowadzone były policyjne działania pn „Prędkość" Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.


 2018-04-05
Puck,
Jutro (6 kwietnia br) na drogach całego województwa przeprowadzone zostaną działania pod nazwą TAXI. Policjanci kontrolować będą kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.


 2018-04-04
Hel,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj podczas patrolowania Helu na jednej z ulic policjanci sprawdzili kierowcę opla. Okazało się, że 28-latek był pod wpływem narkotyków oraz nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Ponadto za kierowanie autem mimo braku uprawnień grozi grzywna w wysokości 500 zł.


 2018-04-03
Powiat Pucki,
Od piątku (30 marca br) policjanci z puckiej drogówki prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem Do służby na drodze dyslokowano większą niż zwykle liczbę funkcjonariuszy drogówki Ich obecność skupiała się na głównych trasach przejazdowych Podsumowując tegoroczne Święta Wielkanocne były bezpieczne, bez wypadków oraz pijanych kierowców na naszych drogach. 


 2018-03-29
KWP Gdańsk,
Już 30 marca policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-03-28
Puck,
Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały święta Wielkanocy dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących ruszających w trasę. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Przypominamy i zachęcamy do korzystania w tym okresie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa celem przekazywania informacji dotyczących niebezpiecznych sytuacji na drodze.


 2018-03-27
Policja,
Od dzisiaj do 30 września trwać będą policyjne działania profilaktyczne pod nazwą „Patrz i słuchaj” Akcja skierowana jest do pieszych i kierowców.


 2018-03-27
MSWiA,
Od 1 maja br kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tyspolicjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy Kolejne podwyżki dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb, zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.


 2018-03-27
KWP Gdańsk,
Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu, w okresie wiosennym w ogóle nie wchodź na lód!


 2018-03-27
Puck,
W piątek (23marca br) przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących w ramach akcji „Spokrewnieni służbą” W trakcie kilku godzin zebrano 11,25 litrów życiodajnego płynu Policjanci w tym samym czasie propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.


 2018-03-23
Rzucewo,
V Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku to impreza integracyjna środowiska służb mundurowych i urzędów powiatu puckiego, propagująca zdrowy i aktywny tryb życia Odbędzie się w Rzucewie, w Parku Kulturowym Łowców Fok 27 maja 2018 r (niedziela) godz 11:00.


 2018-03-22
Puck,
W piątek (23 marca br) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku organizuje wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących Chętni będą mogli oddać krew od 9:00 do 13:00 w autokarze zaparkowanym na parkingu komendy. 


 2018-03-22
Puck,
Wczoraj (21 marca br) policjanci z puckiej komendy wzięli udział w szkolnych targach organizowanych dla gimnazjalistów Funkcjonariusze reprezentowali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie, gdzie uczą przedmiotów zawodowych w liceum o profilu policyjnymPolicjantka zachęcała przyszłych „licealistów” do nauki w zawodzie policjanta.


 2018-03-21
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło wczoraj rano na trasie W-213 Kierująca mercedesem najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w  wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo Mundurowi ukarali 27-letnią kobietę mandatem karnym. 


 2018-03-20
Powiat Puck,
W miniony weekend (16-19 marca br) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku na terenie naszego  powiatu prowadzili działania skupiające się na bezpieczeństwie pieszych Działania te miały wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, niektórzy z nich nie kryli zdziwienia, że również oni mogą dostać mandat karny.


 2018-03-16
Powiat Puck,
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, dzisiaj od rana do poniedziałku 19 marca 2018 r realizuje działania prewencyjno kontrolne pn „PIESI” Działania prowadzone są w całym województwie pomorskim.


 2018-03-16
Puck,
Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 4 osoby Podczas pracy nad sprawą mundurowi ustalili, że mieli przy sobie różnego rodzaju narkotyki, a także sprzedawali je innym osobom Zatrzymani mieszkańcy Pucka zostali przesłuchani przez śledczych i usłyszeli zarzuty.


 2018-03-16
Władysławowo,
W środową noc policjanci podczas patrolowania jednej z ulic Władysławowa zauważyli jadący samochód bez włączonych świateł mijania. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli, podczas której okazało się, że 39 letni kierujący fordem jest nietrzeźwy. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę . Badanie alko-testem wykazało, że miał promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty do których się przyznał. 


 2018-03-16
Powiat Puck,
Puccy policjanci, po raz kolejny realizowali działania „PASY” mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa Funkcjonariusze ukarali uczestników ruchu 23 mandatami karnymi, w tym także za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.


 2018-03-15
Puck,
Wczoraj od rana w powiecie puckim prowadzone były działania „NIELAT” Policjantki do spraw nieletnich zdobyły informację, dzięki którym udało im się odnaleźć zaginionego mieszkańca Pucka Zgodnie z decyzją sądu 16-latek został doprowadzony do wyznaczonej placówki. 


 2018-03-15
Policja,
Po kilku tygodniach silnych mrozów wody zatoki puckiej zamarzły w odległości kilkuset metrów od brzegu. Dla wielu osób spacerowanie po zamarzniętej zatoce stanowi dużą atrakcję. Tymczasem za wchodzenie na lód grozi kara grzywny. Należy o tym pamiętać szczególnie teraz, gdy mróz odpuścił, a przebywanie na lodzie może skutkować załamaniem się tafli i wypadkiem. Przebywanie w lodowatej wodzie już po chwili może spowodować śmierć człowieka.


 2018-03-14
Policja,
Policjanci puckiej drogówki jutro przeprowadzą działania pn. „PASY” Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych Celem działań jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.


 2018-03-14
Chłapowo,
Wczoraj sierż szt Małgorzata Kotarba oraz sierż Ewa Bresińska z puckiej komendy policji przeprowadziły pogadankę z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Chłapowie W trakcie prowadzonych zajęć policjantki przestrzegały swoich słuchaczy o tym, że zachowania wykraczające poza granicę prawa, pociągają za sobą konsekwencje Rozmawiały także z młodymi ludźmi na tematy związane z przemocą rówieśniczą oraz cyberprzemocą. W spotkaniu uczestniczyło 60 uczniów.


 2018-03-12
Władysławowo,
Komendant Przemysław Bujak wyróżnił mieszkańca gminy Puck, który uratował 21-letniego mężczyznę przed zamarznięciem W wyrazie uznania wręczył Panu Danielowi Baran pamiątkowy medal. 


 2018-03-09
Powiat Pucki,
Policjanci z puckiej drogówki w poniedziałek 12 marca 2018 r. zwrócą szczególną uwagę na pojazdy oznaczone literką „L”. Mundurowi będą realizowali działania, podczas których będą kontrolować samochody  służące do nauki jazdy i egzaminowania osób, ubiegających się o uprawnienia do kierowania. Działania przeprowadzone będą w tym dniu na terenie całego województwa pomorskiego.


 2018-03-09
Powiat Puck,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Pucku realizowali działania „Alkohol i narkotyki” W trakcie wczorajszej akcji mundurowi przeprowadzili 840 kontroli trzeźwości na terenie powiatu Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości.  


 2018-03-08
Powiat Puck,
Policjanci z ruchu drogowego, włączają się do działań prewencyjno - kontrolnych prowadzonych w województwie pomorskim, polegających na przeprowadzaniu kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich Działania będą trwały w dniach 9-10 marzec br.


 2018-03-08
Policja,
Pomimo, że policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, to w szeregach Policji nie brakuje kobiet. Dlatego właśnie dla nich, w tym szczególnym dniu jakim jest Międzynarodowy Dzień Kobiet, Komendant Powiatowy Policji w Pucku wręczył każdej z Pań kwiatka, a słodki poczęstunek zakończył spotkanie. 


 2018-03-07
Policja,
Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnianie współpracy z lokalną społecznością, zapraszamy Państwa do udziału w debacie społecznej. Celem tego spotkania jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także omówienie problemów już rozpoznanych. 


 2018-03-07
Gmina Puck,
Na początku 2018r do policjantów z Pucka zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że znalazł nielegalne wysypisko śmieci w Mrzezinie  Mundurowi ustalili sprawcę i wystąpili z wnioskiem do Sądu o nałożenie na niego kary w wysokości 5 tysięcy złotych grzywny oraz obowiązek uprzątnięcia wyrzuconych śmieci. 


 2018-03-07
Powiat,
8 marca na drogach województwa pomorskiego pojawi się większa ilość funkcjonariuszy wyposażonych w alkomaty oraz testery na zawartość innych substancji odurzających.


 2018-03-05
Puck,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pucku zajęli drugie miejsce w zawodach zorganizowanych w kręgle. W turnieju udział wzięły drużyny różnych grup zawodowych z całego terenu powiatu puckiego. W klasyfikacji  indywidualnej mł.asp. Łukasz Kirszling zdobył pierwsze miejsce otrzymując tytuł mistrza powiatu puckiego. Na co dzień pracuje jako asystent zespołu patrolowo-interwencyjnego, a prywatnie od 10 roku życia gra w kręgle.


 2018-03-01
Rekowo Górne,
W Szkole Podstawowej w Rekowie Górnym policjanci z Pucka wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców miejscowości pod hasłem „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-03-01
Policja,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. 


 2018-02-28
Puck,
Dzielnicowy z Pucka podczas służby obchodowej otrzymał anonimową informację, iż w jednym z mieszkań w Pucku, rodzice w stanie nietrzeźwym sprawują opiekę nad dziećmi.  


 2018-02-28
Policja,
Temperatura na zewnątrz spada, jest poniżej zera W tym czasie nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować pomocy Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon!


 2018-02-28
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa w minioną niedzielę otrzymali zgłoszenie, iż w parku na ławce leży mężczyznaFunkcjonariusze na miejscu znaleźli 21-latka przysypanego śniegiem, miał prawie 3 promile w organizmie Gdyby nie pomoc policjantów, powrót do domu mógłby okazać się dla niego tragiczny. 


 2018-02-26
Puck,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Sprawca groził nożem kobiecie pracującej w kiosku, która miała mu oddać pieniądze z kasy Następnie napastnik uciekł zabierając paczkę papierosów Sprawca został natychmiast zatrzymany i na trzy najbliższe miesiące trafił do aresztu. 


 2018-02-23
Powiat Puck,
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkała się z uczniami różnych roczników ze Szkół Podstawowych w Mostach oraz w Mrzezinie Podczas spotkania omówiła tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, a także rozmawiała z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych , niezgodnych z prawem zachowań.


 2018-02-21
Rekowo Górne,
Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnianie współpracy z lokalną społecznością, zapraszamy Państwa do udziału w debacie społecznej. KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2018 r.