2017-04-28
KPP Puck,
We wtorek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem: ,,Z Prawem na Ty’’ zorganizowanego przez puckich policjantów. Prace wyłonione przez komisje zostaną umieszczone w podręczniku, który jest w trakcie opracowania przez puckich stróży prawa i nauczycieli.


 2017-04-27
Puck,
W minioną środę puccy policjanci spotkali się z uczniami szkoły podstawowej im M Zaruskiego w Pucku. To dalszy ciąg czynnego udziału funkcjonariuszy w ogólnopolskim programie ,, Rowerowy Maj ‘’, gdzie udział wzięły dzieci z Puckiej szkoły. Pięcioro mundurowych przeprowadziło zajęcia na temat podstawowego wyposażenia roweru i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym wzięło udział 700 uczniów.


 2017-04-27
Łebcz,
W miniony piątek w szkole podstawowej im Polskich Noblistów w Łebczu policjanci z Puckiej drogówki przeprowadzili gminne eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowego dla szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni.


 2017-04-27
Kłanino,
Wczoraj policjanci z puckiej komendy zawitali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie. Szkoła miała dzień otwarty dla uczniów klas III gimnazjów powiatu puckiego i promowała kierunki nauczania. Jednym z nich będzie od nowego roku profilowana klasa policyjna, dlatego mundurowi skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują i opowiadali o swojej pracy.


 2017-04-27
Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali 29-letniego podejrzanego za serię kradzieży sklepowych, do których doszło jednym ze sklepów w Karwi. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Sąd zastosował wobec niego trzy miesięczny areszt. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić  kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-24
KGP,
Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.   


 2017-04-24
Powiat Pucki,
W minioną sobotę o godz 10:00 w Pucku przy ul Żeglarzy na ścieżce rowerowej odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn „Kręci mnie bezpieczeństwo".


 2017-04-21
Powiat Pucki,
W środę rano na terenie powiatu policjanci z drogówki przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie i będzie kontynuowana. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowano te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-04-21
Władysławowo,
W środę odbyło się uroczyste powołanie nowego Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Władysławowie. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Leszka Gurskiego obowiązki Zastępcy Komendanta objął st.asp. Marcin Wittbrodt. 


 2017-04-19
KPP Puck,
Koncert charytatywny Dla Jasia   Mrzezino 28 04 2017r   godz  19 00   ZBIÓRKA NA CEL: OPERACJA WADY SERCA, KTÓRA URATUJE ŻYCIE JASIA (I ETAP, NIEMCY)      


 2017-04-14
KPP Puck,
W miniony czwartek i piątek policjanci z Pucka doskonalili na strzelnicy swoje umiejętności posługiwania się bronią służbową. Szkolenie przeznaczone było dla funkcjonariuszy służby kryminalnej, prewencji i ruchu drogowego. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.


 2017-04-14
Władysławowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli 58-letniego nietrzeźwego kierującego lexusa. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jadę i zatrzymali prawo jazdy. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-04-13
KPP WEJHEROWO,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski objął honorowym patronatem Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych Rumia 2017.


 2017-04-13
Powiat Pucki,
Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały święta Wielkanocy dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących ruszających w trasę. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Przypominamy i zachęcamy do korzystania w tym okresie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa celem przekazywania informacji dotyczących niebezpiecznych sytuacji na drodze.


 2017-04-13
KPP Puck,
Policjanci z Pucka doskonalą swoje umiejętności z zakresu technik i taktyk interwencji. Zadaniem odbywających się systematycznych zajęć jest utrzymywanie sprawności fizycznej funkcjonariuszy i utrwalenie posiadanych umiejętności niezbędnych w trakcie codziennie pełnionej służby. Nad całością czuwa instruktor technik i taktyk interwencji.


 2017-04-13
Powiat Pucki,
Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem i motorowerem. Policjanci przypominają zasady, którymi powinien kierować się odpowiedzialny motocyklista, aby przez własny błąd zbyt wcześnie nie musiał rezygnować ze swojego zamiłowania.


 2017-04-13
KWP Gdańsk,
Aplikacja „Moja Komenda” czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.


 2017-04-12
Puck,
Wczoraj puccy policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pucku insp Leszkiem Gurskim wzięli udział w inauguracji ogólnopolskiego programu ,, Rowerowy Maj ’’. Uroczyste rozpoczęcie puckiej kampanii odbyło się w Szkole Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku. W akcji uczestniczyła Burmistrz Miasta Puck Hanna Pruchniewska, dyrekcja placówki, ambasadorzy kampanii, uczniowie oraz lokalne media.


 2017-04-12
KPP Puck,
Mundurowi z puckiej komendy brali udział w miniony m tygodniu w akcji zalesiania terenu Leśnictwa Kępino. Funkcjonariusze, pracownicy leśni oraz uczniowie, mieszkańcy i samorządowcy zasadzili około 12000 sadzonek. Tegoroczną edycję edukacyjno-promocyjną Posadź Las z Leśnikiem zorganizowano pod hasłem „ 1000 drzew na minutę”. 


 2017-04-10
gm. Puck,
Policjanci z puckiej komendy zatrzymali podejrzanego o serię włamań, które mundurowi odnotowali na terenie Gminy Puck. Łupem przestępcy stawały się m.in. narzędzia elektroniczne, paliwo, zestawy narzędzi, kable elektryczne, rowery, a nawet kilkadziesiąt gołębi. Straty wyceniono na ponad 83 tys. zł. Sąd zastosował wobec 35-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Mężczyzna usłyszał łącznie 38 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży w warunkach wielokrotnej recydywy za co może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-04
Powiat Pucki,
Wczoraj (03 kwietnia br) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Podczas działań nadzorem objęte zostaną też miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.


 2017-04-03
Powiat Pucki,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Pieszy”. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu puckiego. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądać się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Podczas działań nadzorem objęte zostaną też miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.


 2017-03-31
Powiat Pucki,
Policjanci podczas 8 dni zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich  znaleźli się 4 rowerzyści, którzy postanowili wsiąść na rower w stanie wskazującym nie bacząc na możliwe skutki, które mogą przyczynić się do tragedii na drodze. Policjanci przestrzegają, żeby nie wsiadać za kółko lub rower po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Nie dość, że jest to prawnie zabronione, to ponadto nietrzeźwy kierujący stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


 2017-03-31
KWP Gdańsk,
Coraz lepsza pogoda sprawia, że coraz więcej osób wyciąga swoje rowery Widać to na ulicach miast i poza miastem Poruszanie się rowerem ma wiele zalet, jak choćby unikanie korków w centrach miast, ale jest także bardzo zdrowe Należy jednak pamiętać, że rowerzysta jest szczególnie mocno zagrożony powstawaniem obrażeń w wyniku wypadków.


 2017-03-31
Powiat Pucki,
Dziś już od wczesnego ranka w powiecie puckim są prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach. W związku z powyższym, kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości, oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-03-31
KPP Puck,
IV Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku to impreza integracyjna środowiska służb mundurowych i urzędów powiatu puckiego, propagująca zdrowy i aktywny tryb życia. Podcza imprezy odbędzie zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na dalsze leczenie podkom. Eweliny Pustkowskiej - funkcjonariuszki Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Impreza zaplanowana w Rzucewie, w Parku Kulturowym Łowców Fok 21.05.2017 r. godz. 11:00.  


 2017-03-29
Władysławowo,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Władysławowa podejrzanych o rozbój sprawcy pobili pokrzywdzonego pod szkołą potem zabrali mu telefon Zatrzymani dwaj 21-latkowie, zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Obaj napastnicy decyzją sądu na trzy najbliższe miesiące trafili do aresztu.


 2017-03-23
KPP Puck,
Wczoraj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem: ,, Z Prawem na Ty’’ zorganizowanego przez puckich policjantów. Prace wyłonione przez komisje zostaną umieszczone w podręczniku, który jest w trakcie opracowania przez puckich stróży prawa i nauczycieli.


 2017-03-23
Puck,
Policjanci z Pucka kierują patrole w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, gdzie najczęściej są łamane różnego rodzaju przepisy prawa. Każda przesłana taka informacja jest weryfikowana i sprawdzana przez mundurowych.


 2017-03-23
Gdańsk,
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom III edycji wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017.” Eliminacje, które były sprawdzeniem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych policjantów, odbyły się w lutym br., a finał ogólnopolski przeprowadzony zostanie w Szkole Policji w Pile w czerwcu br.


 2017-03-23
KGP,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
Puck,
Wczoraj przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pucku wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Pucku i Powiatowy Urząd Pracy w Pucku. Punkt informacyjny puckiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


 2017-03-20
Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Podczas interwencji okazało się, że 30-letni kierujący jest nietrzeźwy. Dalsza kontrola wykazała, że mieszkaniec Władysławowa ma obowiązujący zakaz sądowy. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód odholowano na parking. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-17
Powiat Pucki,
Mieszkaniec Gdyni na najbliższe miesiące pożegna się z prawem jazdy. Mężczyzna popełnił wykroczenie związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości, co często sygnalizowane jest na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowca poruszał się pojazdem z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2017-03-16
gm. Puck,
Puccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch braci w wieku 21 i 24-lata, u których w domu znaleźli 47 doniczek z krzakami konopi indyjskimi oraz dwa słoiki, w których znajdowało się blisko 60 gramów marihuany i haszysz. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-15
KPP Puck,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym wystawionym przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku za oszustwa na kwotę 2 milionów złotych. Mężczyzna przez 3 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i dotychczas był nieuchwytny. Zgodnie z decyzją prokuratury 46-letni mężczyzna trafił za kratki aresztu śledczego.


 2017-03-14
Puck,
Policyjni instruktorzy, którzy zajmują się doskonaleniem umiejętności z zakresu technik i taktyk interwencji puckich policjantów przeprowadzili zajęcia szkoleniowe dla funkcjonariuszy straży miejskiej. którzy niejednokrotnie pełnią wspólne służby patrolowe z policjantami na terenie powiatu puckiego.


 2017-03-14
Kosakowo,
Policjantki z Pucka spotkały się z uczniami gimnazjum w Kosakowie, funkcjonariuszki przedstawiły problematykę zjawiska cyberprzemocy, wskazując młodzieży jak mają postępować aby uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w sieci. Celem spotkania było również zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań osób nieletnich.


 2017-03-13
Puck,
Policjanci z puckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów na terenie Pucka łupem przestępców padła biżuteria i sprzęt elektroniczny Straty wyceniono na ponad 1400 zł. Sąd zastosował wobec 36-latka i 56-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Młodszy ze sprawców usłyszał zarzuty włamania w warunkach recydywy za co może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-07
Żarnowiec,
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Żarnowcu  policjanci z Pucka wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców miejscowości pod hasłem ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-03-03
Żelistrzewo,
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół w Żelistrzewie. Podczas spotkania funkcjonariuszki omówiły tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-03-03
KPP Puck,
W ubiegłym tygodniu w Szkole Policji w Słupsku odbyła się III edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017.” Wśród najlepszych mundurowych województwa pomorskiego znaleźli się policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Pucku sierż.szt. Igor Roguszewski oraz asp. Andrzej Hinz.


 2017-03-02
Połczyno ,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w Połczynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek jadąc renault w kierunku Połczyna rozpoczął wyprzedzanie poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego uderzył bokiem mercedesa, który go wyprzedzał. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Kierujący renault i jego pasażer trafili do szpitala.


 2017-03-02
Powiat Pucki,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w Pucku, podobnie jak na terenie całego województwa pomorskiego, od lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z trzech zostało wytypowane do jej pilotażowego prowadzenia. Obecnie aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju.


 2017-03-01
Puck,
W poniedziałek przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjanci w tym samym czasie propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.


 2017-03-01
Puck,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj podczas patrolowania Pucka na jednej z ulic policjanci sprawdzili kierowcę opla. Okazało się, że 26-latek był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lata.


 2017-02-28
Błądzikowo,
Szybka reakcja policjantów z patrolu przyczyniła się do uratowania 23- latka, który próbował targnąć się na własne życie Mężczyzna próbował podciąć sobie gardło. Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie i nie doszło tragedii. 23-letni mieszkaniec powiatu puckiego został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.


 2017-02-28
Celbowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej Po chwili okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-02-24
Mrzezino,
Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Pucku mł insp Janusz Skosolas wspólnie z wójtem gminy Puck i Starostą Powiatowym wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Żelistrzewa. Na spotkaniu podsumowano statystykę wydarzeń kryminalnych na terenie poszczególnych miejscowości powiatu puckiego. Omówiono zakres działania aplikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata odbyła się w Zespole Szkół w Mrzezinie w której wzięło udział 84 mieszkańców miejscowości.


 2017-02-24
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za kradzieże artykułów spożywczych ze sklepów mieszczących się na ternie powiatu puckiego Cała trójka usłyszała zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy nie wykluczaj, że lista zarzutów może być dłuższa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2017 r.