2017-06-22
Puck,
Policjanci z puckiej jednostki uczestniczyli w corocznych testach sprawności fizycznej. W ramach zajęć, w czterech próbach sprawnościowych oceniana była kondycja fizyczna policjantów. Pierwsze tegoroczne testy puckich mundurowych odbywały się w tym tygodniu na stadionie miejskim w Pucku.


 2017-06-22
KPP Puck,
W Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyły się pierwsze eliminacje do Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku 2017". Zwycięzcy będą reprezentować pucką jednostkę w kolejnych eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.


 2017-06-20
Powiat Pucki,
Policjanci z Pucka w ramach działań „Bezpieczne wakacje” przeprowadzili pogadanki z uczniami klas Szkół Podstawowych. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich. Mundurowi opowiedzieli najmłodszym jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2017-06-16
Puck,
Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego puckiej komendy zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Kierującym audi okazał się 33-letni mieszkaniec gminy. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę, policjanci znaleźli kolejne porcje amfetaminy. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 0,5 kilograma narkotyków.Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-16
KGP,
Komendant Główny Policji dokonał modyfikacji terminów i limitów przyjęcia do śłużby w Policji na rok 2017, w ramach których garnizon pomorski będzie realizował przyjęcia do służby w Policji w niżej wymienionych terminach:03 lipca 2017 roku - 23 osoby,22 sierpnia 2017 roku - 87 osób,02 listopada 2017 roku - 50 osób,28 grudnia 2017 roku - 95 osób. 


 2017-06-09
Powiat Pucki,
Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Policjanci organizują stały punkt kontroli autokarów, który znajduje się na placu przed dworcem PKS w Pucku przy ul. Dworcowej oraz na parkingu przy Komisariacie Policji we Władysławowie ul. Towarowa 1. Kontrole przeprowadzane będą w godz. 07.00 – 15.00 po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod wskazanymi numerami. Funkcjonariusze sprawdzają tam między innymi stan techniczny autokarów, którymi dzieci ze szkół wyjeżdżają na wycieczki.


 2017-06-09
Władysławowo,
W środę z inicjatywy puckich policjantów w Komisariacie Policji we Władysławowie odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia prewencyjnego sezonu letniego 2017. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Celem była współpraca i wymiana doświadczeń w zwalczaniu m.in. przestępczości, zapobiegania dewastacji przyrody i zabezpieczenia imprez masowych. Wszystko odbył się pod hasłem ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW’’. 


 2017-06-09
Sławoszyno,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku mł.insp. Januszem Skosolas,przedstawiciele urzędu gminy w Krokowej, oraz słuchacze Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w debacie społecznej poświęconejmtematyce bezpieczeństwa osób starszych. Całość spotkania odbyła się pod hasłem ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW’’ . Spotkanie odbyło się w środę w domu kultury w Sławoszynie.


 2017-06-09
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.  


 2017-06-08
gm. Puck,
We wtorek policjant po służbie w jednej z miejscowości gminy Puck zatrzymał nietrzeźwego kierowcę audi. 43-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-08
Powiat Pucki,
Uczniowie ze szkoły w Chłapowie i Łebcza zdawali egzamin na karty rowerowe. Nad praktyczną częścią sprawdzianu czuwali policjanci z puckiej jednostki. Już niebawem świeżo upieczeni rowerzyści odbiorą dokumenty, które pozwolą im na samodzielne podróżowanie na dwóch kołach.


 2017-06-06
Powiat Pucki,
Puccy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykl”. Ich celem było ograniczenie ilości kierujących motocyklami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów. Kontrolowano te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-06-06
Puck,
Wczoraj puccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej zabezpieczali przejazd grupy motocyklistów. Przejechała ona głównymi ulicami Pucka. Policjanci propagowali kulturalną jazdę i zasady wzajemnego poszanowania na drodze. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów.


 2017-06-06
,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


 2017-06-05
Powiat Pucki,
Wczoraj puccy policjanci wzięli aktywny udział w oficjalnym podsumowaniu i zakończeniu programu ,, Rowerowy Maj’’. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcja placówki, uczniowie, rodzicie i zaproszeni goście.


 2017-06-02
Swarzewo,
W piątek policjanci z puckiej komendy spotkali się z dziećmi w szkole podstawowej w Swarzewie. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich. Mundurowi opowiedzieli dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2017-06-05
KWP Gdańsk,
Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.


 2017-06-01
Powiat Pucki,
Wczoraj policjanci z Pucka uczestniczyli w różnego rodzaju przedsięwzięciach w ramach obchodów Dnia Dziecka. Mundurowi prezentowali radiowozy oraz sprzęt policyjny. Dzieci chętnie korzystały z takiej okazji i z zapałem angażowały się w zabawę w policjantów. W trakcie spotkań stróże prawa przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i poza nią.


 2017-05-31
Powiat Pucki,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów puccy  funkcjonariusze prowadzą dziś powiatowe działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania zostaną oparte o kontrolę miejsc, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-05-30
Puck,
Wczoraj przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjanci w tym samym czasie propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.


 2017-05-25
Powiat Pucki,
Na terenie powiatu puckiego doszło w ostatnich dniach do kradzieży, której sprawcami były dwie kobiety w średnim wieku. Okradły 70-letnią mieszkankę gminy Puck. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą i wyjaśniają wszelkie okoliczności tego przestępstwa. Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy pod pretekstem sprzedaży okradają mieszkańców. 


 2017-05-22
Puck,
 W minioną sobotę o godz 11 00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się IV Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, integracja środowiska m.in. służb mundurowych oraz urzędów powiatu puckiego. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 120 uczestników oraz około 60 dzieci. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.


 2017-05-22
Puck,
W ubiegłą sobotę odbył się „Rodzinny rajd rowerowy” zorganizowany przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich „ Przyjaciele”  w ramach kampanii ROWEROWY MAJ dla uczniów szkoły podstawowej i ich rodzin. Trasa prowadziła od miasteczka rowerowego przy Szkole Podstawowej w Pucku do Błądzikowa. W rajdzie wzięło udział około 70 osób. 


 2017-05-18
Puck,
Mundurowi w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” aktywnie wspierają młodzież ze Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku. Uczniowie szkoły biorą również udział w ogólnopolskim programie ,, Rowerowy  Maj”. Po spotkaniach profilaktycznych, teraz funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.


 2017-05-16
Puck,
 W zeszłą sobotę kryminalni z  puckiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który szedł za młodą kobietą, a następnie, wbrew jej woli, dotykał jej w miejscach intymnych. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania innej czynności seksualnej, najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie


 0000-00-00
Puck,
 W nocy na 11.05.2017r. puccy policjanci zaskoczyli włamywacza, który wszedł do jednego z  budynków w remoncie i przygotowywał fragmenty przewodów elektrycznych, które chciał ukraść. Zdezorientowany i całkowicie zaskoczony obecnością policjantów mężczyzna przyznał się do włamania.   


 2017-05-10
Puck,
Policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” aktywnie wspierają młodzież ze Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku, która wzięła udział w ogólnopolskim programie ,, Rowerowy Maj ’’. Mundurowi prowadzili już spotkania profilaktyczne dla dzieci, które były poświęcone prawidłowemu przygotowaniu roweru do jazdy oraz obowiązkowemu wyposażeniu roweru. Teraz funkcjonariusze bacznie przyglądają się małym rowerzystą  w drodze do szkoły.


 2017-05-09
Powiat Pucki,
Puccy policjanci zajmują się weryfikacją i kontrolą miejsca wskazanych przez mieszkańców powiatu w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród zgłaszanych punktów znajdują się miejsca dotyczące szkodliwej działalności człowieka względem przyrody. Na podstawie otrzymywanych sygnałów policjanci wspólnie ze strażą leśną weryfikują zgłoszenia i obejmują szczególnym nadzorem miejsca zagrożone.


 2017-05-08
Władysławowo,
W środkach masowego przekazu możemy znaleźć informacje o kradzieżach dokonywanych na osobach starszych. Cel sprawców jest jeden – oszukać ofiary i ukraść oszczędności nierzadko całego życia. W piątek policjanci z Władysławowa otrzymali kilka zgłoszeń gdzie sprawcy w rozmowie telefonicznej próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych. Dzięki czujności poszkodowanych osób, które zorientowały się że mają do czynienia z oszustami, nie doszło do przekazania pieniędzy.


 2017-05-08
Powiat Pucki,
Policjanci spotkali się z uczniami Szkół podstawowych z Łebcza, Pucka, Helu, Krokowej, Mostów i Władysławowa, gdzie rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Mundurowi omówili tematykę związaną z odpowiednim zabezpieczaniem dostępu do poczty elektronicznej, kont na portalach społecznościowych oraz przedstawili aspekty prawne związane z tego typu przestępczością. Ponadto w szkole w Helu policjantka zapoznała młodzież z aplikacją Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając pytania mundurowym.


 2017-05-01
KWP Gdańsk,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań Policji. Polska, na tle innych krajów europejskich, ciągle wypada gorzej zarówno pod względem liczby wypadków drogowych, jak i ich skutków. Z tego powodu, pomorska policja realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku pokazały, że wysiłek, który policjanci wkładają w swoją pracę, daje wyraźne efekty.


 2017-05-05
gm. Krokowa,
Policjanci z puckiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na terenie dzikiej żwirowni w gminie Krokowa. 10-latek podczas zabawy na żwirowisku został przysypany zwałami ziemi. Chłopca przetransportowano do szpitala. Teraz na podstawie zebranych na miejscu dowodów śledczy szczegółowo ustalają przyczyny zdarzenia i osoby, które są odpowiedzialne za wypadek.


 2017-05-05
Żelistrzewo,
W miniony czwartek w Zespole Szkół w Żelistrzewie odbyły się rywalizacje szkół o miano najlepszej w powiatowych eliminacjach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju corocznie biorą udział także policjanci puckiej drogówki. Jako eksperci zwracają uwagę na poczynania młodych cyklistów, którzy najpierw rozwiązują testy, a następnie rywalizują w konkurencjach praktycznych: jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz konkurencje m.in. slalomu, ósemki, jazdy po równoważni. Najlepszą drużyną z podstawówki oraz gimnazjum został Zespół Szkół w Żelistrzewie. Na koniec rozdano puchary i dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników.


 2017-05-02
gm. Puck,
Zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży i włamań w warunkach recydywy postawili śledczy 63- latkowi z Wejherowa. Mężczyzna został ujęty przez zgłaszających, którzy zauważyli złodzieja na monitoringu swojej posesji. Uniemożliwili mu ucieczkę do momentu przyjazdu policjantów na miejsce. Złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W dzień urodzin sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić  kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-28
Powiat Pucki,
Policjanci i gimnazjaliści z Jastarni w czwartek wzięli udział w akcji „STOP PIJANYM KIEROWCOM”. Akcja została zorganizowana z inicjatywy Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastarni. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących, a uczniowie wręczali ulotki informacyjne promujące bezpieczeństwo na drodze. Kontrolowane były także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-04-28
KWP Gdańsk,
Na terenie województwa pomorskiego odnotowujemy zgłoszenia dotyczące usiłowania bądź dokonania przestępstw tzw. metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” dlatego Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął współpracę z Wojewodą Pomorskim, w ramach której za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) mieszkańcy informowani są o występujących zagrożeniach. POLICJANCI APELUJĄ - NIE POZWÓL SIĘ OSZUKAĆ!


 2017-04-28
Powiat Pucki,
W dniach 28 kwietnia – 3 maja 2015 roku policjanci całego województwa pomorskiego, w tym i powiatu puckiego prowadzić będą akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych.


 2017-04-28
KPP Puck,
We wtorek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem: ,,Z Prawem na Ty’’ zorganizowanego przez puckich policjantów. Prace wyłonione przez komisje zostaną umieszczone w podręczniku, który jest w trakcie opracowania przez puckich stróży prawa i nauczycieli.


 2017-04-27
Puck,
W minioną środę puccy policjanci spotkali się z uczniami szkoły podstawowej im M Zaruskiego w Pucku. To dalszy ciąg czynnego udziału funkcjonariuszy w ogólnopolskim programie ,, Rowerowy Maj ‘’, gdzie udział wzięły dzieci z Puckiej szkoły. Pięcioro mundurowych przeprowadziło zajęcia na temat podstawowego wyposażenia roweru i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym wzięło udział 700 uczniów.


 2017-04-27
Łebcz,
W miniony piątek w szkole podstawowej im Polskich Noblistów w Łebczu policjanci z Puckiej drogówki przeprowadzili gminne eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowego dla szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni.


 2017-04-27
Kłanino,
Wczoraj policjanci z puckiej komendy zawitali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie. Szkoła miała dzień otwarty dla uczniów klas III gimnazjów powiatu puckiego i promowała kierunki nauczania. Jednym z nich będzie od nowego roku profilowana klasa policyjna, dlatego mundurowi skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują i opowiadali o swojej pracy.


 2017-04-27
Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali 29-letniego podejrzanego za serię kradzieży sklepowych, do których doszło jednym ze sklepów w Karwi. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Sąd zastosował wobec niego trzy miesięczny areszt. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić  kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-24
KGP,
Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.   


 2017-04-24
Powiat Pucki,
W minioną sobotę o godz 10:00 w Pucku przy ul Żeglarzy na ścieżce rowerowej odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn „Kręci mnie bezpieczeństwo".


 2017-04-21
Powiat Pucki,
W środę rano na terenie powiatu policjanci z drogówki przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie i będzie kontynuowana. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowano te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-04-21
Władysławowo,
W środę odbyło się uroczyste powołanie nowego Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Władysławowie. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Leszka Gurskiego obowiązki Zastępcy Komendanta objął st.asp. Marcin Wittbrodt. 


 2017-04-19
KPP Puck,
Koncert charytatywny Dla Jasia   Mrzezino 28 04 2017r   godz  19 00   ZBIÓRKA NA CEL: OPERACJA WADY SERCA, KTÓRA URATUJE ŻYCIE JASIA (I ETAP, NIEMCY)      


 2017-04-14
KPP Puck,
W miniony czwartek i piątek policjanci z Pucka doskonalili na strzelnicy swoje umiejętności posługiwania się bronią służbową. Szkolenie przeznaczone było dla funkcjonariuszy służby kryminalnej, prewencji i ruchu drogowego. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.


 2017-04-14
Władysławowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli 58-letniego nietrzeźwego kierującego lexusa. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jadę i zatrzymali prawo jazdy. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-04-13
KPP WEJHEROWO,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski objął honorowym patronatem Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych Rumia 2017.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2017 r.