2018-06-18
Powiat Puck,
Łącznie 357 uczniów ze szkół podstawowych na terenie powiatu puckiego zdawało egzamin na kartę rowerową, z czego 353 osoby zdały pozytywnie. Nad praktyczną częścią sprawdzianu czuwali policjanci z puckiej jednostki. Już niebawem świeżo upieczeni rowerzyści odbiorą dokumenty, które pozwolą im na samodzielne podróżowanie na dwóch kołach.


 2018-06-18
Władysławowo,
W sobotę policjanci zatrzymali 33-latka, który chciał uniknąć kary, ukrywał się od około dwóch miesięcy przed wymiarem sprawiedliwości Teraz najbliższe 45 dni spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.


 2018-06-15
Władysławowo,
13 czerwca Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku wraz z przedstawicielami innych instytucji oraz mieszkańcami Władysławowa spotkali się na debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Komisariacie Policji we Władysławowie.


 2018-06-15
Powiat Puck,
16 czerwca policjanci z puckiej drogówki przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Działania Bicykl będą realizowane przez policjantów w województwie pomorskim.


 2018-06-15
Powiat Puck,
Od dzisiaj do 17 czerwca od wczesnych godzin rannych na terenie całego województwa pomorskiego realizowane są działania "PRĘDKOŚĆ". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolują czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane są wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  


 2018-06-15
Władysławowo,
W środę z inicjatywy puckich policjantów w Komisariacie Policji we Władysławowie odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia prewencyjnego sezonu letniego 2018. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Celem była współpraca i wymiana doświadczeń w zwalczaniu m.in. przestępczości, zapobiegania dewastacji przyrody i zabezpieczenia imprez masowych. 


 2018-06-13
POMORSKA POLICJA,
W najbliższy czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-06-12
Powiat Pucki,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na drodze Mrzezino Kosakowo. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą marki Mercedes jadąc w kierunku Mrzezina na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem corsą, którego zepchnął do pobliskiego rowu. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Do szpitala trafił kierujący oplem . 


 2018-06-05
Władysławowo,
Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnianie współpracy z lokalną społecznością, zapraszamy Państwa do udziału w debacie społecznej. Celem tego spotkania jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także omówienie problemów już rozpoznanych. 


 2018-06-11
Powiat Puck,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Pucku realizowali działania „Alkohol i narkotyki” W trakcie sobotniej akcji mundurowi przeprowadzili 770 kontroli trzeźwości na terenie powiatu. Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości.  


 2018-06-11
Jastarnia,
W sobotę około godz 9:00 na trasie W-216 w m Jastarnia doszło do groźnego wypadku drogowego Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 67-letni kierujący oplem skręcał na przydrożny parking i wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu karetką pogotowia, z którą następnie zderzył się czołowo Jeden z ratowników medycznych został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. 


 2018-06-08
Powiat Puck,
W minioną sobotę policjanci z Pucka wzięli udział w rowerowej wycieczce rodzinnej na trasie Puck- Rzucewo, organizowanej po raz XIV przez Stowarzyszenie „odNOWA” w Pucku. W rajdzie uczestniczyło około 80 osób. Na jednoślady zasiedli uczniowie wraz z rodzicami. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali stróże prawa. Na zakończenie wycieczki odbyło się podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj” podczas, której zostały rozdane nagrody.


 2018-06-07
POMORSKA POLICJA,
9 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania pn Alkohol i narkotyk Tego dnia na drogach województwa spotkamy większą liczbę funkcjonariuszy wyposażonych w alkomaty oraz testery na zawartość substancji działających podobnie do alkoholu.


 2018-06-05
Puck,
W ubiegłym tygodniu policjanci z Pucka uczestniczyli w XV Igrzyskach Olimpijskich Osób Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi prezentowali radiowozy oraz sprzęt policyjny. Dzieci chętnie korzystały z takiej okazji i z zapałem angażowały się w zabawę w policjantów. W trakcie spotkań stróże prawa przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i poza nią.


 2018-06-05
KGP,
W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK".


 2018-06-05
Policja,
Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodąPamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad.


 2018-05-29
KWP Gdańsk,
Już 30 maja pomorscy policjanci rozpoczną działania „Bezpieczny Weekend” Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu.


 2018-05-28
gm. Puck,
W minioną sobotę o godz 11,00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się V Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, integracja środowiska m.in. służb mundurowych oraz urzędów powiatu puckiego. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 135 uczestników oraz około 50 dzieci. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.


 2018-05-25
Policja,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.


 2018-05-25
Jastarnia,
Policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój Sprawca zaatakował pokrzywdzoną na dworcu PKP w Jastarni, potem zabrał jej portfel Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty  Napastnik decyzją sądu na trzy najbliższe miesiące trafi do aresztu.


 2018-05-24
Puck,
Wczoraj w okolicy mola w Pucku funkcjonariusze z Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami z Pucka uczestniczyli w ćwiczeniach współdziałania służb ratunkowych powiatu Ponadto podczas spotkania mundurowi prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.


 2018-05-24
Puck,
Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Pucku złożyli wizytę niemieckim policjantom w zaprzyjaźnionym Powiecie Trier-Saarburg Wizyta dotyczyła wymiany doświadczeń zawodowych oraz zapoznania się z wyposażeniem służbowym niemieckich policjantów.


 2018-05-24
Puck,
W piątek (25 maja br) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku organizuje wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących Chętni będą mogli oddać krew od 9:00 do 13:00 w autokarze zaparkowanym na parkingu komendy. 


 2018-05-21
KWP Gdańsk,
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2018-05-23
KWP Gdańsk,
W najbliższy czwartek na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-05-22
KWP Gdańsk,
Dzisiaj na terenie całego województwa pomorskiego policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.


 2018-05-22
Swarzewo,
Policjantka do spraw profilaktyki społecznej wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego odwiedziła dzieci z niepublicznego przedszkola „Radosna Przystań” w Swarzewie Podczas spotkania mundurowi omówili jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2018-05-21
Karwia,
Puccy policjanci na czele z Komendantem Komisariatu Policji we Władysławowie wzięli udział w integracji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu puckiego W trakcie spotkania mundurowi promowali bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji oraz zadbali o to, by każde dziecko po zakończeniu integracji opuściło teren z odblaskowym upominkiem i miłymi wspomnieniami.


 2018-05-17
Gmina Krokowa,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem trzech nieletnich podejrzewanych o szereg przestępstw na terenie gminy Krokowa, do których doszło w ostatnim miesiącu. Mundurowi przesłuchali już dwóch 14-latków oraz 15-latka, którzy przyznali się do zarzuconych im czynów Dalszym losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny.


 2018-05-17
Władysławowo,
Wczoraj na terenie Placówki Straży Granicznej we Władysławowie odbył się uroczysty apel z okazji 27 rocznicy powołania Straży Granicznej W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Pucku mł insp Rafał Kwapisiewicz. 


 2018-05-15
Powiat Puck,
16 maja br pomorska drogówka przeprowadzi działania pod nazwą „TRUCK & BUS” Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych.


 2018-05-10
gm. Puck,
W minioną środę (09 maja br) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem Bezpieczny Pieszy. Działania te miały wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Podczas działań nadzorem objęte zostały też miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.


 2018-05-10
gm. Puck,
W poniedziałek (07 maja br) już od wczesnego ranka w powiecie puckim były prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach pn Prędkość. W związku z powyższym kierowcy mogli spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości oraz trzeźwości. Celem tych działań było przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. 


 2018-05-07
gm. Puck,
Od piątku (27 kwietnia br) policjanci z puckiej drogówki prowadzili działania związane z długim weekendem majowym Do służby na drodze dyslokowano większą niż zwykle liczbę funkcjonariuszy drogówki. Ich obecność skupiała się na głównych trasach przejazdowych. Podsumowując tegoroczny długi weekend majowy można uznać za bezpieczny.


 2018-05-07
gm. Puck,
Puccy policjanci, po raz kolejny realizowali działania „PASY” mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa Funkcjonariusze przeprowadzili 28 kontroli pojazdów, podczas których ujawnili  17 wykroczeń. 


 2018-05-04
Swarzewo,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny dwóch wypadków drogowych do których doszło w Swarzewie i Starzynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pierwszym wypadku 45-latek jadąc hondą civic w kierunku Werblini nie upewniając się czy ma odpowiednią widoczność i miejsce do wykonania manewru, wykonując go na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym  z kierunku przeciwnego autobusem komunikacji publicznej marki Setra. Kierowca hondy był trzeźwy. Kierujący hondą i pasażerowie, w tym dwoje dzieci,  trafili do szpitala. 


 2018-05-02
Puck,
2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".


 2018-04-30
Jastarnia,
Policjanci i gimnazjaliści z Jastarni w miniony piątek zorganizowali akcję „STOP PIJANYM KIEROWCOM” Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących, a uczniowie wręczali ulotki informacyjne promujące bezpieczeństwo na drodze oraz słodki upominek Prawie godzinna akcja pozwoliła na skontrolowanie blisko setki pojazdów Na szczęście nikt nie prowadził samochodu na podwójnym gazie. 


 2018-04-26
KWP Gdańsk,
Już 27 kwietnia rozpocznie się wyjątkowo długi weekend Od jutra do 6 maja pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej podróży.


 2018-04-24
KWP Gdańsk,
25 kwietnia na drodze krajowej nr 22 przeprowadzone zostaną działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia.


 2018-04-24
Powiat Puck,
24 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których głównym celem jest ograniczenie zjawiska korzystania z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami, a także uświadomienie kierowcom jakie konsekwencje niesie za sobą odrywanie wzroku od drogi.


 2018-04-24
Puck,
Policjanci kryminalni prowadzą czynności w sprawie spowodowania obrażeń u małoletniego w dniu 05 grudnia 2017 roku w Pucku. Związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które go rozpoznają  lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.


 2018-04-24
Powiat Puck,
Zbliżający się długi weekend majowy to dla policjantów czas wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta ten okres na rodzinne wyjazdy i wycieczki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa policjanci ruchu drogowego będą pełnili służbę patrolową ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdowych do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych.


 2018-04-23
Władysławowo,
Od 13 do 14 kwietnia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich - Cetniewo odbywały się Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej – Cetniewo 2018, w których udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy Policji oraz funkcjonariusze: Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Zawody objęte były honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.


 2018-04-23
Powiat Puck,
23 kwietnia pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy autobus”, której głównym celem jest eliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.


 2018-04-17
Policja,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie prowadzą czynności w związku ze znalezieniem zwłok mężczyzny, którego tożsamości do chwili obecnej nie ustalono Ciało mężczyzny zostało znalezione na terenie gminy Władysławowo.


 2018-04-17
Puck, Gmina Puck,
W miniony piątek w szkole podstawowej im Polskich Noblistów w Łebczu policjanci z Puckiej drogówki przeprowadzili gminne eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowego dla szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni.


 2018-04-17
Puck,
Wczoraj insp Jarosław Rzymkowski – Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wprowadził nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pucku – mł insp Rafała Kwapisiewicza Insp Rafał Kwapisiewicz wcześniej był szefem policjantów z II Komisariatu Policji w Gdańsku W trakcie uroczystości pożegnano również insp Leszka Gurskiego, który od października 2015 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Pucku.


 2018-04-16
Powiat Pucki,
W dniu 16 kwietnia br. we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL w których uczestniczą również pomorscy policjanci. W wyznaczonych miejscach na terenie woj. pomorskiego będą prowadzone pomiary prędkości. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.


 2018-04-13
Powiat Pucki,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn „Bezpieczny Pieszy” Akcja prowadzona jest od wczesnego poranka na terenie powiatu puckiegoKontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2018 r.