2016-12-01
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizowali działania „Alkohol i narkotyki”. W trakcie wczorajszej akcji policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nietrzeźwy kierowca za popełnione przestępstwo drogowe odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-11-30
KPP Puck,
Policjanci ogniwa wodnego namierzyli obóz kłusowników a w nim ukryte sieci do nielegalnych połowów ryb.  Nielegalną kryjówkę mundurowi ujawnili na terenie rezerwatu przyrody. Teraz zabezpieczony sprzęt kłusowniczy stróże prawa przekażą Państwowej Straży Rybackiej.


 2016-11-30
KP Jurata,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków Zatrzymany 30-latek został przewieziony do policyjnego aresztu Mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i przedstawiono mu zarzuty Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-29
Powiat Pucki,
Puccy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zgłaszanie takich przypadków zwłaszcza, że bardzo niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że może dochodzić do zamarznięcia. Pamiętajmy, jeden telefon może komuś uratować życie.


 2016-11-29
gm. Puck,
Dwie godziny trwała policyjna interwencja związana z poszukiwaniem mężczyzny chcącego odebrać sobie życie. Żona zaalarmował policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania i już po godzinie prowadzonej akcji w kompleksie leśnym odnaleźli 43-latka. Mężczyzna był skrajnie wyziębiony. Udzielono mu pomocy lekarskiej. Dzięki policjantom najprawdopodobniej uratowano życie mężczyzny.


 2016-11-29
Puck,
W niedzielę puccy policjanci zatrzymali 41-latka który chciał uniknąć kary, ukrywał się od blisko miesiąca przed stróżami prawa. Teraz najbliższy rok  i 10 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.


 2016-11-25
KPP Puck,
Policjant z puckiej komendy adoptował małego kota, który został odebrany zatrzymanemu 31-letniemu mieszkańcowi Pucka. Dzięki troskliwemu funkcjonariuszowi, ocalałe zwierzątko znalazło bezpieczny dach nad głową i troskliwą opiekę w domu policjanta Podejrzany o uśmiercenie trzech kotów 31-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu 3 lata więzienia.


 2016-11-22
KPP Puck,
Policjanci co pewien czas przypominają o przestępstwach dokonywanych na osobach starszych. Różnią się metody, wygląd i wiek sprawców. Zawsze jednak łupem przestępców padają oszczędności życia seniorów, często również są to znaczne kwoty. Wyjątkowo niepokojące są zgłoszenia dotyczące metody kradzieży na policjanta. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta zakończmy rozmowę.


 2016-11-21
KPP Puck,
Policjanci z powiatu puckiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego Serię strzelań programowych odbywających się w ciągu roku zakończono egzaminem Treningi strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego.


 2016-11-21
Jastrzębia Góra,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pucku pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło w Jastrzębiej Górze. Kierujący mercedesem włączając się do ruchu z ul. Motelowej na ul. Rozewską nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motorowerem, który chcąc uniknąć zderzenia zjechał na bok po czym przewrócił się i spadł z motoroweru. Kierowca motoroweru trafił do szpitala . Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.


 2016-11-18
Władysławowo,
Śledczy z Władysławowa zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów za uszkodzenie mienia i włamanie 31-letniemu recydywiście który został zatrzymany na gorącym uczynku na początku listopada. Wobec podejrzanego w ubiegły tygodniu Sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-18
Powiat Pucki,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zatrzymany 20-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i przedstawiono mu zarzuty.Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-16
Gmina Kosakowo,
Policjanci przestrzegają mieszkańców powiatu puckiego przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na „wnuczka”, „krewnego” lub „funkcjonariusza”. Wczoraj 66-letnia mieszkanka gminy Kosakowo odebrała telefon od rzekomego funkcjonariusza, który poinformował kobietę, że planowane są zatrzymania osób powiązanych z grupą przestępczą i konieczne jest wypłacenie z banku pieniędzy potrzebnych do zrealizowania czynności policyjnych. 66-latka po wizycie w trzech bankach nie otrzymała kredytu. Kobieta po rozmowie z córką zgłosiła się na policję. Przypominamy. Policja tak nie działa, a każdy tego typu telefon jest przestępstwem oszustwa i próbą wyłudzenia pieniędzy.


 2016-11-17
Powiat Pucki,
Policjanci z Komisariatu Policji z Kosakowa zatrzymali w poniedziałek 41-latka podejrzanego o kradzież dostawczego volkswagena o wartości około 4 tys. zł. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-09
Powiat Pucki,
Policjanci przeprowadzili działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Bezpieczna W-216”. Celem działań było ograniczenie zjawiska przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących, a tym samym minimalizacja skutków zdarzeń drogowych. Tego typu akcje prowadzone są cyklicznie.


 2016-11-09
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w ubiegłą sobotę w jednym z miejscowych lokali uszkodził trzy automaty do gier. Spowodował tym straty na 5 tys. zł. Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna ma związek z włamaniami odnotowanymi na terenie Władysławowa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Z uwagi na to, że podejrzany w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-09
Hel,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 48-letniego mieszkańca powiatu puckiego. 55-latek ostatnie noce spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany przez śledczych. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili go do sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


 2016-11-09
Powiat Pucki,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Pieszy” Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu puckiego.


 2016-11-09
,
Jesień, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2016-11-04
KPP Puck,
Policjanta do spraw profilaktyki społecznej spotkała się z dziećmi ze szkół podstawowych w Połczynie Starzynie Strzelnie Celbowie i Żelistrzewie realizując projekt pn ,,Uczę się bezpieczeństwa’’. Funkcjonariuszka opowiedziała dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa i opowiedział o realizacji policyjnego projektu.


 2016-11-04
,
W czwartek policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej Po chwili okazało się, że 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-11-03
Puck,
W sobotę policjanci w związku z kradzieżą maszyny do gięcia blachy zatrzymali 44-latka. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2016-11-03
KP Kosakowo,
Policjanci z Komisariatu Policji w Kosakowie spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej z Mostów, Dębogórza i Pogórza. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów. 


 2016-11-03
Puck,
Policjanci podczas patrolowania ulic Pucka zatrzymali 17-latka posiadającego środki odurzające. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-11-03
KWP Gdańsk,
Zakończyła się policyjna akcja ZNICZ, która trwała od 28 października do 2 listopada Nad bezpieczeństwem osób zmierzających na groby bliskich, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego województwa pomorskiego czuwało ponad 5 tys. policjantów. Nie odnotowano większych utrudnień w ruchu, zarówno na drogach dojazdowych, jak i w najbliższym sąsiedztwie cmentarzy.


 2016-11-03
Powiat Pucki,
W czasie trwającej w tym roku 6 dni akcji „Znicz”, na drogach powiatu puckiego doszło do 4 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz prewencji podczas kontroli drogowych, zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.


 2016-10-31
Powiat Pucki,
Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dzielnicowy widziany oczami dziecka” na szczeblu powiatowym. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Wojewódzka Policji w Gdańsku jego adresatem były dzieci klasy III szkół podstawowych. Udział w konkursie wzięły udział dzieci z szkoły w Darzlubiu, Lubocinie, Wierzchucinie.


 2016-10-27
Powiat Pucki,
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 28 października do 2 listopada prowadzone będą policyjne działania pod nazwą ZNICZ 2016. Celem działań będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie cmentarzy.


 2016-10-20
KWP Gdańsk,
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.


 2016-10-20
Powiat Pucki,
Od wtorku mundurowi zatrzymali 6 osób, które chcąc uniknąć kary, ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby poszukiwane były listami gończymi oraz nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego przez sądy rejonowe. 


 2016-10-20
Leśniewo,
W miniony czwartek policjanci z puckiej komendy  na zaproszenie dyrekcji spotkali się z dziećmi w szkole podstawowej w Leśniewie. Jednego z policjantów którego na co dzień  hobby jest pszczelarstwo, zaprezentował sprzęt i urządzenia służące do pracy pszczelarza. W trakcie spotkania mundurowi omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie oraz w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne.


 2016-10-20
KWP Gdańsk,
Zasady bezpiecznego zachowania się uczestników ruchu drogowego nierzadko bywają lekceważone, także przez pieszych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci przypominają. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby o odblaskach pamiętać nie tylko poza miastem i nie tylko z myślą o uniknięciu kary. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych - świecący element pomoże uchronić pieszego przed wypadkiem, szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.


 2016-10-17
Puck,
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 17-22 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października br.


 2016-10-19
KGP,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-10-17
Gmina Puck,
Pierwsze egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się na początku października trafiły już do szkół powiatu puckiego. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną rozdała je pierwszoklasistom z Gnieżdżewa i Łebcza. Dzięki wiadomościom zawartym w podręczniku dzieci nauczą się jak unikać niebezpieczeństw. 2016-10-07
Puck,
Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Mój elementarz bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku oraz dyrekcję placówki. Podczas uroczystości uczniom wręczono elementarze oraz upominki.


 2016-10-04
Władysławowo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku uczestniczyli we Władysławowie w Gminnym Dniu Profilaktyki dla Szkół. Funkcjonariusze podczas spotkania prezentowali sprzęt policyjny a przewodnicy psa służbowego zaaranżowali zatrzymanie groźnego przestępcy.


 2016-09-30
Władysławowo,
W miniony piątek odbyło się uroczyste powołanie nowego Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Władysławowie. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Leszka Gurskiego obowiązki Zastępcy Komendanta objął podkom. Marek Koniewski. 


 2016-10-04
KPP Puck,
W miniony piątek doszło do ucieczki osoby zatrzymanej W akcję poszukiwawczą zostali zaangażowani wszyscy policjanci puckiej komendy Zbiega poszukiwano na terenie całego miasta Puck. W trakcie przeszukiwania pustostanu ujawniono zbiega który został zatrzymany tym razem skutecznie. Taki scenariusz zakładały właśnie ćwiczenia policjantów.  Policjanci ćwiczyli na wypadek faktycznego zdarzenia nadzwyczajnego.


 2016-10-03
Kosakowo,
Dzisiaj odbyło się uroczyste powołanie nowego Komendanta Komisariatu Policji w Kosakowie. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Leszka Gurskiego obowiązki Komendanta objął asp.szt. Grzegorz Karczewski.


 2016-09-15
MSWiA,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.


 2016-09-21
KWP Gdańsk,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-22
KWP Gdańsk,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-08-23
Powiat Pucki,
W miniony piątek Puccy Wodniacy wspólnie z m in żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.komandosami Jednostki Wojskowej Grom, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, funkcjonariuszami straży granicznej i Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczali rejon zatoki Puckiej na wysokości półwyspu gdzie odbyły się wojskowe skoki spadochronowe do wody. Zabezpieczenie przebiegło sprawnie i nie odnotowano żadnych incydentów.


 2016-08-22
Władysławowo,
Kryminalni z Pucka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. W miniony czwartek mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano 3 miesięczny areszt.Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-08-22
Powiat Pucki,
Puccy policjanci z ogniwa prewencji na wodzie pomogli turyście z Opola, dryfującemu na zatoce. Złe warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru oraz prądu znoszącego mężczyznę w głąb zatoki i zmęczenie- to wszystko nie sprzyjało bezpiecznemu dotarciu do brzegu. Na szczęście z pomocą przyszli policyjni wodniacy.


 2016-08-22
Powiat Pucki,
Policjantów z Ogniwa Wodnego odwiedziły dzieci oraz przedstawiciele z fundacji pomocy wdowom i sierotom po poległych policjantach. Dzieci wraz z opiekunami poznawali pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na wodzie. Funkcjonariusze przekazali gościom wiele niezbędnych porad, dzięki którym wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny.


 2016-08-19
Powiat Pucki,
Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych brali udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego . Szkolenie odbyło się na terenie zatoki puckiej. Policjanci ćwiczyli m.in. skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej.


 2016-08-18
KPP Puck,
Wczoraj poza policjantami w Komendzie w Pucku spotkać można było uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą na zaproszenie policjantów. Pociechy podczas wycieczki w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku spotkały się z mundurowymi różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2016 r.