2015-02-25
gm. Krokowa,
Policjanci z Krokowej zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy. 500 euro zabrał z walizki 33-letni konkubent. Mundurowi ostawili mu zarzut kradzieży. Pieniądze mężczyzna wymienił w banku i opłacił zadłużenia. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-02-20
KPP Puck,
W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?". Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.


 2015-02-19
KPP Puck,
Wczoraj w puckiej komendzie odbyła się uroczysta odprawa roczna z udziałem zaproszonych gości. Komendant powiatowy insp. Piotr Bolin podsumował zeszłoroczne wyniki pracy swoich policjantów. Z policyjnych statystyk wynika, że od 2005 roku sukcesywnie maleje liczba przestępstw, rośnie również skuteczność wykrywcza puckich policjantów. Bezpieczniej w porównaniu do 2013 roku było również na drogach.


 2015-01-29
Policja,
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.


 2015-01-29
Policja,
Pomorscy policjanci od 2 do 15 lutego br. będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne Ferie". W ramach prowadzonych akcji na drogi zostaną skierowane zwiększone ilości patroli policyjnych wspieranych przez przedstawicieli innych służb. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia skutkujące groźnymi zdarzeniami, takie jak przekraczanie prędkości i nieprawidłowe wyprzedzanie. Kontrolowany będzie również stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących i sposób przewożenia dzieci.


 2015-01-29
Powiat,
Policjanci zwracają się do mieszkańców z ponownym apelem o prawidłowe oznakowanie nieruchomości. Funkcjonariusze zwracają uwagę, że nie wszyscy administratorzy obiektów dopełnili tego obowiązku. Właściwe i widoczne oznakowanie budynków ma wpływ na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych.


 2015-01-27
Władysławowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło wczoraj około 12.00 we Władysławowie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca osobowego seata zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod ciężarowego mercedesa. 59-letni kierowca osobówki zginał na miejscu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze.


 2015-01-26
KPP Puck,
Policjanci puckiej drogówki podsumowali wprowadzony na wiosnę ubiegłego roku program prewencyjny "Widoczny pieszy kierowcę cieszy". Wg statystyk jest mniej zdarzeń z udziałem pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego chętniej też stosują odblaski. Policjanci nadal przypominają o obowiązku ich noszenia i zapowiadają dalsze promowanie bezpieczeństwa na drodze.


 2015-01-23
KGP,
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.


 2015-01-19
Powiat Pucki,
Cały miniony tydzień puccy funkcjonariusze prowadzili wojewódzką akcję „Bądź widoczny. Świeć przykładem”, której celem było nie tylko kontrolowanie używania wśród pieszych elementów odblaskowych, ale również dalsze prowadzenie kampanii informacyjnej. Mundurowi rozdawali odblaski zapewniając większe bezpieczeństwo pieszym po zmroku.


 2015-01-19
Władysławowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę około godz. 00.30 na drodze wojewódzkiej nr 216 u nasady Półwyspu Helskiego we Władysławowie. Wg ustaleń śledczych osobowe suzuki, którym jechał 32-letni mieszkaniec Jastarni uderzyło w barierę energochłonną. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze.


 2015-01-19
gm. Władysławowo,
Śledczy z Władysławowa wpadli na trop sprawców trzech przestępstw dokonanych w ubiegłym roku. 26-letni mieszkańcy gm. Władysławowo usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do przyczepy campingowej. Ponadto jednemu mundurowi postawili zarzut uszkodzenia mienia, a drugiemu usiłowanie kradzieży trzech sosen. Za usiłowanie kradzieży i uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamanie kara dwukrotnie wyższa.


 2015-01-16
KPP Puck,
Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Pucku podziękował trzem pracownikom poczty za postawę godną naśladowania. Listonosze ujęli w minionym tygodniu 20-latka, który włamał się do kufra bagażowego i ukradł trzy przesyłki pocztowe. Dzięki zaangażowaniu mężczyzn sprawca nie uniknie kary. Szef puckich policjantów wręczył listonoszom listy gratulacyjne i drobne upominki.


 2015-01-15
gm. Puck,
Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gminy Puck pod zarzutem rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna na początku miesiąca napadł mieszkańca jednej z miejscowości, groził mu nożem i okradł z karty bankomatowej oraz dowodu osobistego. Wczoraj 23-latek został aresztowany przez sąd. Za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-14
Żelistrzewo,
Puccy funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Bardzo często zderzenie samochodu z pociągiem kończy się tragicznie. O dużym szczęściu może mówić 53-letni gdańszczanin, który dzisiaj rano wjechał na oznakowany przejazd kolejowy doprowadzając do kolizji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Za wykroczenie 53-latek ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.


 2015-01-14
Leśniewo,
Zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej usłyszał 26-letni mieszkaniec gm. Puck. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek po godz. 3.00. Mężczyzna po uderzeniu w ogrodzenie zostawił rozbity samochód i uciekł. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali podejrzanego, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, za kolizję drogową grzywna do 5 tys. złotych.


 2015-01-12
Powiat Pucki,
Puccy mundurowi po raz kolejny aktywnie uczestniczyli w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najpierw na puckim rynku, gdzie funkcjonariusze przeprowadzili dla dzieci konkurs z nagrodami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a następnie na Zamku w Krokowej, gdzie policjanci przekazali na licytację dwa vouchery: jeden na wycieczkę po zamkach, a drugi na patrol policyjną łodzią po Zatoce Puckiej. Podczas tegorocznego 23 finału puccy mundurowi zebrali kilkaset złotych.


 2015-01-12
Puck,
Zarzuty 78 oszustw usłyszał w minionym tygodniu 19-letni mieszkaniec Gminy Puck. Podejrzany poszukiwany był przez puckich policjantów, zatrzymany został w Sopocie. Straty jakie spowodował wyniosły ponad 30 tys. złotych. W miniony piątek sąd na wniosek Policji i Prokuratury aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Za oszustwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.


 2015-01-09
KPP Puck,
W niedzielę rozpoczyna się kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegoroczną akcję po raz kolejny włączają się puccy policjanci. Funkcjonariusze będą dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy, a ponadto uczestniczyć w zbiórce pieniędzy. Na ten cel mundurowi przygotowali atrakcję przede wszystkim dla dzieci. Na aukcję przekażą też 2 bilety: na jednodniową wycieczkę po zamkach wspólnie z mundurowymi oraz uczestnictwo w patrolu policyjną łodzią motorową podczas morskiej pielgrzymki rybaków.


 2015-01-09
KWP Gdańsk,
Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące używania elementów odblaskowych przez pieszych. Nadal zbyt wielu pieszych lekceważy niebezpieczeństwo związane z byciem niedostatecznie widocznym dla kierowców. W dniach 12-18 stycznia prowadzone będą działania profilaktyczne na terenie województwa pomorskiego pod nazwą ŚWIEĆ PRZYKŁADEM.


 2015-01-09
Policja,
11 stycznia już po raz dwudziesty trzeci policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.


 2015-01-08
Gm. Puck,
Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał w miniony poniedziałek 37-letni mieszkaniec Bartoszyc. Mężczyzna zatrzymany został podczas imprezy weselnej na terenie gm. Puck z soboty na niedzielę. 37-latek uszkodził bramę garażową oraz zaparkowany w nim samochód. Straty oszacowano na ponad 4 tys. złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-07
Puck,
Śledczy z puckiej komendy postawili w minioną sobotę dwa zarzuty przestępstw 20-letniemu mieszkańcowi gm. Puck. Mężczyzna włamał się do kufra bagażowego z przesyłkami pocztowymi oraz ukradł portfel z dokumentami z zaparkowanego samochodu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-22
KPP Puck,
W miniony piątek w świetlicy puckiej komendy odbyło się spotkanie opłatkowe emerytów policyjnych, w którym uczestniczył komendant powiatowy insp. Piotr Bolin oraz ks. Jerzy Kunca kapelan puckich mundurowych. Były życzenia, łamanie się opłatkiem oraz wspomnienia.


 2014-12-22
KGP,
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.


 2014-12-17
Puck,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku wziął udział w zorganizowanym w miniony wtorek koncercie charytatywnym „Dzieci Dzieciom”. To już 21 edycja koncertu, w ramach którego, po raz kolejny szef puckiej policji wręcza najmłodszym paczkę z łakociami zebraną przez policjantów i pracowników komendy powiatowej w Pucku.


 2014-12-17
KPP Puck,
Wczoraj policjanci po odsłuchaniu kolęd w wykonaniu uczniów z puckiej szkoły „Pozytywnych Inicjatyw” i złożeniu świątecznych życzeń zasiedli przy wigilijnym stole. Przed tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Pucku podsumował tegoroczną pracę swoich podwładnych i wręczył wyróżnienia.


 2014-12-16
gm. Kosakowo,
Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał w minionym tygodniu 33-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z gdańskiej komendy wojewódzkiej na terenie gm. Kosakowo. W samochodzie, którym jechał, policjanci zabezpieczyli 1,5 kg marihuany. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-16
Policja,
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.


 2014-12-15
Puck,
Śledczy puckiej komendy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj około godz. 21.00 na trasie Żelistrzewo - Puck. Wg ustaleń mundurowych kierowca osobowego mercedesa śmiertelnie potrącił pieszego, który wszedł na jezdnie wprost pod samochód. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i korzystanie z odblasków poprawiających widoczność na drodze.


 2014-12-10
Gm. Krokowa,
Policjanci z komisariatu w krokowej oraz puccy kryminalni ustalili okoliczności kradzieży saszetki z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1000 złotych, jakiej dokonano na początku grudnia br. na terenie gm. Krokowa. Śledczy ustalili, że saszetkę z samochodowego schowka zabrała córka pokrzywdzonego. 15-latka za kradzież będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym. 


 2014-12-10
KGP,
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.


 2014-12-09
Władysławowo,
Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o podpalenia na terenie miasta i gminy Władysławowo. Mieszkańcy miasta w wieku 23 i 27 lat trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zarzucają im 4 podpalenia m.in. dwukrotnie samochodów, stogu siana oraz nieczynnego lokalu na terenie Półwyspu Helskiego. Straty wyniosły ponad 200 tys. złotych. Wobec mężczyzn zastosowano policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Za podpalenia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-08
Puck,
W minioną sobotę puccy mundurowi wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym na puckim rynku, podczas którego promowali program prewencyjny "Widoczny pieszy kierowcę cieszy". Funkcjonariusze dla dzieci i dorosłych przygotowali konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i rozdawali elementy odblaskowe. Dzieci mogły obejrzeć także policyjny radiowóz - ambulans pogotowia ruchu drogowego i usłyszeć o pracy policjantów.


 2014-12-08
Gm. Puck,
Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o uszkodzenie betonowego ogrodzenia cmentarza w jednej z miejscowości gm. Puck. Straty wyniosły około 5 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawców i w policyjnym areszcie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat. Mundurowi ustalili, że w przestępstwie brała udział także 18-letnia mieszkanka Gdyni. Cała trójka w minioną niedzielę usłyszała zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-04
Gm. Krokowa,
Zarzuty kradzieży z włamaniem postawili śledczy z komisariatu w Krokowej trzem podejrzanym w wieku 18-21 lat. Mężczyźni włamywali się do przyczep kempingowych w jednej z miejscowości Gminy Krokowa skąd zabrali m.in. piecyki i butle gazowe, kosiarkę, agregat prądotwórczy, panel solarny powodując straty na ponad 4 tys. złotych. Cała trójka usłyszała jak dotąd 7 zarzutów tych przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-04
KPP Puck,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku proszą mieszkańców powiatu o wypełnienie anonimowej ankiety. Dzięki niej mundurowi dowiedzą się czy mieszkańcy mają świadomość obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym i czy wiedzą o prowadzonym przez nich programie prewencyjnym. Policjanci chcą poznać także propozycje mieszkańców w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na drodze.


 2014-12-03
Powiat Pucki,
Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gminy Krokowa pod zarzutem handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków. W jego domu kryminalni zabezpieczyli blisko 500 porcji środków odurzających. W ręce mundurowych wpadł również 22-latek, u którego zabezpieczono ponad 200 porcji narkotyków. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy został tymczasowo aresztowany. Za te przestępstwa grozi kara 8 i 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-03
KPP Puck,
Pierwsze przymrozki to zwiastun nadchodzących zimowych warunków atmosferycznych. Taka pogoda i opady śniegu spowodują, że warunki na drogach będą się pogarszać więc trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Rozpoczął się także sezon grzewczy, więc zadbajmy o bezpieczeństwo domowników. Pamiętajmy: tlenek węgla, to trujący gaz. Zwróćmy również uwagę na osoby bezdomne, które w tym okresie mogą potrzebować pomocy. Policjanci radzą jak bezpiecznie przetrwać okres zimowy.


 2014-12-01
Puck,
W minionym tygodniu puccy policjanci zorganizowali seminarium „Razem przeciwko przemocy”, na które zaprosili przedstawicieli miejskich i gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, służby zdrowia oraz przewodniczących zespołów interdyscyplinarnych. Seminarium poświęcone było podsumowaniu dotychczasowej współpracy oraz wypracowaniu rozwiązań do skutecznej walki z przemocą.


 2014-12-01
Powiat Pucki,
W minioną sobotę funkcjonariusze puckiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą "alkohol i narkotyki" związaną z imprezami andrzejkowymi. Policjantom pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celnej. Głównym celem działań było eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąca kierowców. Zatrzymano czterech w stanie po użyciu alkoholu.


 2014-11-28
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa ustalili tożsamość trzech sprawców kradzieży metalowych elementów z posesji we Władysławowie. Podejrzani w wieku 36 – 51 lat skradzione przedmioty sprzedali w skupie złomu. Wczoraj cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-26
Gm. Krokowa,
Policjanci ustalili sprawcę kradzieży butów sportowych z szatni jednego z gimnazjum na terenie gm. Krokowa. Mundurowi odzyskali obuwie warte ponad 400 złotych. Trzymał je w domu 16-latek, który za swoje postępowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.


 2014-11-26
Puck,
Policjanci z puckiej drogówki zatrzymali wczoraj 64-letniego mieszkańca Władysławowa, który przekroczył prędkość mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-26
Gm. Puck,
Śledczy puckiej komendy ostawili zarzut uszkodzenia mienia poprzez umyślne podpalenie pomieszczenia gospodarczego 42-letniej mieszkance Gminy Puck. Kobieta decyzją prokuratury oddana została pod policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-25
Leśniewo,
Wczoraj policjanci z puckiej komendy zorganizowali debatę społeczną z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Tematem spotkania była odpowiedzialność wychowawcza rodziców oraz prawna nieletnich, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym na podstawie programu prewencyjnego "Widoczny pieszy kierowcę cieszy" promującego przede wszystkim korzystanie z elementów odblaskowych.


 2014-11-21
Gm. Krokowa,
Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 18-54 lat podejrzanych o kradzież około 12 ton książek wartych 100 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy sprzedali książki w skupie makulatury za 1000 złotych. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-20
Gm. Władysławowo,
Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gminy Władysławowo pod zarzutem kradzieży wyrzynarki wartej około 500 złotych. Policjantów powiadomił ojciec 21-latka. Podejrzany w miniony wtorek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut i oddany został pod policyjny dozór. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-20
Puck,
Śledczy z puckiej komendy postawili w miniony wtorek zarzut nielegalnej uprawy konopi 45-letniemu mieszkańcowi Pucka. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu w minioną niedzielę późnym wieczorem, kiedy podczas interwencji w jego domu funkcjonariusze znaleźli zabronione rośliny. Na wniosek Policji prokuratura zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Za uprawę tego narkotyku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-18
KPP Puck,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie ze środków unijnych na sprzęt do walki z kłusownictwem. Kwota projektu na zakup m.in. łodzi motorowej, samochodu terenowego oraz sprzętu noktowizyjnego to ponad 520 tys. złotych. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 360 tys. złotych. W I kwartale 2015 roku funkcjonariusze rozpoczną procedurę zakupu sprzętu.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2015 r.