2016-04-27
Puck,
Policjantki zajmujące się profilaktyką przeprowadziły spotkanie z uczniami klas Gimnazjum im. Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. W czasie zajęć rozmawiały z młodzieżą o zagrożeniach związanych z zażywaniem wszelkiego rodzaju używek i dopalaczy. Omówiono także prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań młodzieży podczas korzystania z Internetu.


 2016-04-26
KPP Puck,
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu puckiego  oraz turystów odwiedzających kaszuby to podstawowy cel, jaki stawiają sobie puccy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż 95 % ludzi mieszkających w Polsce może nazwać okolicę miejsca zamieszkania jako bezpieczną i spokojną. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb. Jest to również powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać ten pozytywny trend.


 2016-04-26
KPP Puck,
Komendant Główny Policji w oparciu o bieżącą analizę fluktuacji kadr w Policji dokonał modyfikacji limitu przyjęcia do służby w Policji dla garnizonu pomorskiego w terminie 06 czerwca 2016 roku określając go na poziomie 75 osób.


 2016-04-26
KPP Puck,
Przed nami długi, majowy weekend. Czas wyjazdów za miasto, spotkań ze znajomymi, uczestnictwo w imprezach rozrywkowych. Wszystko to niesie za sobą pewne zagrożenia. Wychodząc im naprzeciw Pomorska Policja  podejmuje różnego rodzaju działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. To jednak nie wystarczy. Aby uniknąć niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji każdy powinien wiedzieć, jakie czyhają na niego zagrożenia i jak się przed nimi zabezpieczyć.


 2016-04-26
Powiat Puck,
Policjanci z puckiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu. Ta cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierowców.


 2016-04-26
KPP Puck,
Do Komendy Powiatowej Policji w Pucku zgłosiło się kilka osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną. Dokument różnił się od poprzednio otrzymanych numerem klienta oraz rachunkiem bankowym odbiorcy. Sprawą usiłowania oszustwa już zajmują się policjanci.Funkcjonariusze ostrzegają o próbach takiego działania przestępców. Zachęcamy do wnikliwego sprawdzania treści faktur za energię elektryczną. Szczególną uwagę należy zwrócić na informacje dotyczące numeru klienta i licznika, danych osobowych oraz numeru konta wystawcy faktury. Ostrzegamy - dokumenty mogą być łudząco podobne do oryginalnych, zalecamy szczególną ostrożność. O próbach oszustwa należy zawiadomić dyżurnego Policji osobiście lub pod nr telefonu 997. 


 2016-04-22
Puck,
Bezpieczeństwo mieszkańców regionu to podstawowy cel jaki stawiają sobie pomorscy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż już 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb jednak jest to przede wszystkim powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać pozytywny trend jaki uzyskali funkcjonariusze z Pomorza. Było to możliwe między innymi dzięki licznym akcjom prewencyjnym, które realizowane są na terenie naszego województwa.


 2016-04-20
,
Policjantka puckiej komendy spotkała się z uczniami 6 klas Szkoły Podstawowej w Pucku. Podczas prelekcji  przybliżono uczniom tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zjawiska demoralizacji. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Pucka.


 2016-04-20
KGP,
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.


 2016-04-18
Celbowo,
W miniony czwartek policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną byli gośćmi w Szkole Podstawowej w Celbowie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i do czego służą odblaski. W klasach starszych poruszono tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich sprawców czynów karalnych.


 2016-04-14
Powiat Pucki,
Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci puckiej drogówki realizowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w konsekwencji zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.


 2016-04-11
gm. Władysławowo,
Wczoraj około godz.17.25 na trasie Władysławowo-Chałupy doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 34-latek jadąc fiatem seicento z nieznanych przyczyn  zjechał na przeciw legły pas ruchu, uderzył w przydrożny metalowy słupek oraz drzewo. 34-latek przetransportowany został do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.


 2016-04-05
Władysławowo,
Drużyna składająca z policjantów wzięła udział w VI Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej, które odbył się w hali Cetniewo we Władysławowie. W zawodach wzięło udział 9 zespołów.


 2016-04-05
Powiat Pucki,
W poniedziałek (04.04.br.) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


 2016-04-04
KPP Puck,
III Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku to impreza integracyjna środowiska służb mundurowych i urzędów powiatu puckiego, propagująca zdrowy i aktywny tryb życia. Odbędzie się w Rzucewie, w Parku Kulturowym Łowców Fok 28.05.2016 r. godz. 11:00.  


 2016-04-04
Policja,
Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem i motorowerem. Jak wskazują policyjne statystyki, ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Policjanci przypominają zasady, którymi powinien kierować się odpowiedzialny motocyklista, aby przez własny błąd zbyt wcześnie nie musiał rezygnować ze swojego zamiłowania.


 2016-04-04
gm. Władysławowo,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego na trasie Władysławowo-Chałupy. Około godz. 17.10 na drodze wojewódzkiej nr 216 doszło do zderzenia pojazdu osobowego i motocykla. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2016-04-01
Policja,
Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.


 2016-04-01
Powiat Pucki,
Puccy policjanci od poniedziałku podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-01
KPP Puck,
Policjanci z Pucka gościli uczniów klasy  II z Liceum Służb Mundurowych w Pucku. Było to już kolejne spotkanie, w trakcie którego młodzież tej szkoły miała okazję poznać pracę policjantów na różnych stanowiskach oraz zobaczyć z bliska pomieszczenia policyjne, w tym m.in. dyżurkę, niebieski pokój oraz cele.


 2016-03-25
KWP Gdańsk,
Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem upragnione przez wielu Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodzinę i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.


 2016-03-25
Policja,
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.


 2016-03-24
Mrzezino,
Policjantka do spraw profilaktyki społecznej odwiedziła dzieci z przedszkola w Mrzezinie. Podczas spotkania przypomniała jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2016-03-24
,
Kierowca z Władysławowa na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2016-03-23
Władysławowo,
W minioną sobotę policjanci wspólnie ze strażakami, funkcjonariuszami straży granicznej i straży miejskiej  zabezpieczali trasę biegu jedności Kaszubów we Władysławowie. Zabezpieczenie przebiegło sprawnie i nie odnotowano żadnych incydentów.


 2016-03-09
KPP Puck,
W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Ewy Pachury.  Na odprawie podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2016.


 2016-03-21
KPP Puck,
asp.szt. Grzegorz Karczewski– Naczelnik Wydziału Kryminalnego puckiej komendy - odniósł swój kolejny sportowy sukces. Policjant wystartował i z powodzeniem ukończył ponad 40-kilometrowy bieg który odbył się 212m pod ziemią . Sport, to nie tylko jego pasja, ale i sposób na życie oraz relaks po ciężkiej służbie.


 2016-03-21
KPP Puck,
W miniony piątek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Szef puckich mundurowych mł.insp. Leszek Gurski  oraz podlegli policjanci uroczyście pożegnali asp.szt.  Jarosława Białego który w latach 2010-2016 pełnił rolę Naczelnika Wydziału Prewencji . Od 15 marca br. przejął obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gdyni.


 2016-03-16
gm. Puck,
Policjanci z zespołu ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii komendy powiatowej w Pucku odwiedzili dzieci ze szkoły podstawowej w Połchowie. Podczas spotkania przeprowadzili zajęcia na podstawie elementarza bezpieczeństwa stworzonego min. przez policjantów.


 2016-03-16
Kuźnica,
Kierowca z Lęborka na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2016-03-11
Puck,
Kilkunastu policjantów z Pucka, zabezpieczało uroczystości pogrzebowe zastępcy komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku st.kpt.Krzysztofa Ceynowy.


 2016-03-11
Domatowo,
W środę policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-03-11
KP Kosakowo,
Kara do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 66-letniemu mężczyźnie, którzy usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży przewodów elektrycznych. Złodzieja zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kosakowie. Śledczy pracujący nad sprawą udowodnili zatrzymanemu jeszcze dwa przestępstwa kradzieży których miał dokonać w minionym miesiącu. Sprawca działał w warunkach recedywy. 


 2016-03-07
,
W miniony piątek policjanci z prewencji kryminalnej byli gośćmi w Zespole Szkół w Starzynie. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanymi z dopalaczami i narkotykami, wyjaśniono na czym polega odpowiedzialności karna wśród osób młodych. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, uczniowie zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w dyskusji.


 2016-03-07
gm. Puck,
Policjanci puckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena. W trakcie rozmowy, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.  


 2016-03-04
Puck,
Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mieroszynie i rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań młodzieży w sieci.


 2016-03-03
KGP,
W odpowiedzi na rosnące zagrożenia związane z kradzieżą tożsamości, Komenda Główna Policji razem z Biurem Informacji Kredytowej realizują ogólnopolską akcję edukacyjną – Nieskradzione.pl. Skradzioną tożsamość coraz częściej wykorzystują grupy przestępcze, m.in. do wyłudzenia kredytu na nasze dane. Prezentujemy kolejny film przygotowany w ramach akcji.


 2016-02-09
Władysławowo,
Policjanci pracując nad wyjaśnieniem sprawy dotyczącej włamania do domku letniskowego ustali, że związek z tymi przestępstwem ma 34 latek. Mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi kar pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2016-02-09
KGP,
Informujemy iż Komendant Główny Policji zwiększył limit przyjęcia do służby w Policji w roku 2016 i wyznaczył następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji dla garnizonu pomorskiego:  


 2016-02-08
Puck,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pucku zajęli drugie miejsce w zawodach zorganizowanych w kręgle. W turnieju udział wzięły drużyny różnych grup zawodowych z całego terenu powiatu puckiego. W klasyfikacji  indywidualnej sierż.szt. Łukasz Kirszling zdobył pierwsze miejsce otrzymując tytuł mistrza powiatu puckiego. Na co dzień pracuje na stanowisku dzielnicowego miasta Puck, a prywatnie  od 10 roku życia gra w kręgle.


 2016-02-08
Swarzewo,
Policjanci puckiej komendy odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Swarzewie. Podczas tej wizyty policjanci opowiadali dzieciom o bezpiecznych zabawach w czasie ferii. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach.


 2016-02-04
KPP Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku wdraża mapy zagrożenia jako narzędzie, które pozwoli na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, skali i rodzaju zagrożeń. Tworząc mapy zagrożenia koniecznym jest uzyskanie informacji o stanie bezpieczeństwa od mieszkańców powiatu puckiego.


 2016-02-02
KP Jurata,
Policjanci z Pucka wyjaśnili sprawę śmierci 83 - letniego mieszkańca półwyspu, którego pobitego w mieszkaniu znalazła córka. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 43 lat. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-29
Powiat Pucki,
Śledczy pracujący nad sprawą kradzieży i włamania na terenie powiatu puckiego dokonali wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego zatrzymania dwóch mężczyzn sprawców przestępstw kradzieży i włamania . Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Teraz 20 i 29-latek będą odpowiadali przed sądem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-01-26
KPP Puck,
Kierowca z gminy krokowa na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2016-01-25
KPP Puck,
W piątek policjanci zatrzymali 34-latka który chciał uniknąć kary, ukrywał się od około tygodnia przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz najbliższe 2 lata i 6 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.      


 2016-01-21
KPP Puck,
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zdrowego rozsądku i dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych. Stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze uchroni od wypadku drogowego i tragicznych jego skutków.


 2016-01-21
KWP Gdańsk,
Insp. Jarosław Rzymkowski został Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku. W uroczystości pod przewodnictwem Komendanta Głównego Policji udział wzięli także Wicewojewoda Pomorski, komendanci miejscy i powiatowi garnizonu pomorskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


 2016-01-19
Jurata,
Puccy funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Bardzo często zderzenie samochodu z pociągiem kończy się tragicznie. O dużym szczęściu może mówić 25-letni mężczyzna, który wczoraj rano wjechał na oznakowany przejazd kolejowy doprowadzając do kolizji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Za wykroczenie 25-latek ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.


 2016-01-19
Powiat Pucki,
Puccy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zgłaszanie takich przypadków zwłaszcza, że bardzo niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że może dochodzić do zamarznięcia.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2016 r.