2017-12-07
KPP Puck,
4 grudnia na terenie stadionu MOKSiR w Pucku zorganizowane zostały ćwiczenia Plutonu Nieetatowego Poddziału Policji. Funkcjonariusze podczas wykładów oraz ćwiczeń doskonalili między innymi taktykę rozproszenia tłumu oraz zatrzymywania osób z wykorzystaniem pojazdów służbowych. Takie typu szkolenia mają na celu usprawnienie szybkiego i bezpiecznego działania pododdziału.


 2017-12-06
Powiat Pucki,
06 12 2017r  policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, a podczas kontroli drogowych będą rozdawali odblaski.


 2017-11-30
Puck,
Policjantka z puckiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Pucku. Podczas spotkania funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Partnerem akcji "Uczę się bezpieczeństwa" jest Fundacja LOTOS, która przygotowała dla dzieci specjalne odblaskowe worki.


 2017-11-29
KWP Gdańsk,
W dniach 28 listopada-17 grudnia br. Policja prowadzić będzie ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcemy zwrócić uwagę kierowców na to, jak ważne jest sprawne oświetlenie pojazdu.


 2017-11-27
Powiat Pucki,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów puccy  funkcjonariusze prowadzą dziś powiatowe działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania zostaną oparte o kontrolę miejsc, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-11-24
Powiat Pucki,
Policjanci z powiatu puckiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego. W obowiązkowym strzelaniu udział wzięli wszyscy funkcjonariusze z całej jednostki. Tego typu działania oraz szkolenia strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.


 2017-11-17
Puck,
    Po raz kolejny przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjantki w tym samym czasie w ramach kampanii promującej bezpieczeństwo pn. ,, Kręci mnie bezpieczeństwo’’ propagowały bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.


 2017-11-17
Swarzewo,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną dbając o bezpieczeństwo najmłodszych w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”  spotkała  się z uczniami Szkoły Podstawowej w Swarzewie i przypomniała dzieciom zasady bezpiecznych zachowań na drodze oraz w jej obrębie. 


 2017-11-10
,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-10
,
 Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.   MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.                         


 2017-10-31
KWP Gdańsk,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie przedmioty nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji czyli tzw. klas policyjnych. Zgłoszenie przez rejestrację do dnia 20 listopada 2017r. (na platformie internetowej).


 2017-10-31
Władysławowo,
W miniony piątek w godzinach porannych na ul Starowiejskiej we Władysławowie rozegrały się sceny jak z filmu. Wszystko to za sprawą przeprowadzonych ćwiczeń sztabowych pn. Zamach terrorystyczno-sabotażowy na zakład elektrociepłowni. W pokazie oprócz policjantów z Pucka wzięły udział inne służby ratownicze.


 2017-10-31
Powiat Pucki,
Policjanci z Pucka wspólnie ze Strażą Leśną patrolują lasy i drogi dojazdowe pod kątem osób kradnących gałęzie drzew iglastych używane często do stroików na 1 listopada. Każda osoba dokonująca takiej kradzieży musi liczyć się z mandatem w wysokości do 500 zł, jaki mogą wystawić policjanci i funkcjonariusze Straży Leśnej.


 2017-10-27
KGP,
Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.


 2017-10-26
Powiat Pucki,
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 27 października do 2 listopada prowadzone będą policyjne działania pod nazwą ZNICZ 2017. Celem działań będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie cmentarzy.


 2017-10-26
Powiat Pucki,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-10-23
Powiat Pucki,
Dziś od samego rana na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki prowadzą działania „Bezpieczna W-216”. Akcja ta realizowana jest przez funkcjonariuszy cyklicznie i będzie kontynuowana. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, by nie dochodziło do zdarzeń drogowych. Kontrolowane podczas akcji są te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 


 2017-10-18
Puck,
W środę  w ratuszu miejskim w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Z Prawem na Ty”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas uroczystości uczniom wręczono książki oraz upominki.


 2017-10-16
Powiat Pucki,
Dziś już od wczesnego ranka w powiecie puckim są prowadzone wzmożone działania kontrolne na drogach. W związku z powyższym, kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości, oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. Kontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-10-19
Powiat Pucki,
KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU Komendant Powiatowy Policji w Pucku poszukuje kandydatów na stanowisko:  - starszego inspektora Jednoosobowego Stanowiska do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Komendy        Powiatowej Policji w Pucku.


 2017-10-19
KGP,
Dziś (18 października) w całej w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!


 2017-10-16
KWP Gdańsk,
Komendant Główny Policji dokonał modyfikacji terminów i limitów przyjęcia do służby w Policji na rok 2017, w ramach których garnizon pomorski będzie realizował przyjęcia do służby w Policji w niżej wymienionych terminach:


 2017-10-13
Powiat Pucki,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego puckiej komendy prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych na drogach naszego powiatu. Głównym zadaniem cyklicznej już akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego przewozu towarów oraz ich stanu technicznego.


 2017-10-09
Powiat Pucki,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Pieszy”. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu puckiego. Kontrolowane będą także te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-10-09
gm. Krokowa,
Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej zatrzymali do kontroli 39-letniego nietrzeźwego kierującego motorowerem. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę . Mundurowi  sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach i okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do grudnia 2019 roku. Badanie alko-testem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Już niebawem nietrzeźwy kierowca zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za naruszenie sądowego zakazu kierowania, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2017-10-09
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-10-05
jastarnia,
Funkcjonariuszki z Puckiej Policji i dzielnicowy z Jastarni przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi w Szkole im. Józefa Wybickiego w Jastarni , w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny”, która organizowana jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tematem rozmów z dziećmi i młodzieżą  były aspekty bezpieczeństwa dostosowane adekwatnie do grupy wiekowej do której był kierowany przekaz.


 2017-10-03
Powiat Pucki,
Funkcjonariusze ruchu drogowego puckiej komendy przypominają o obowiązkowych odblaskach dla pieszych. Rozpoczęcie roku szkolnego to okres ważny dla rodziców jak, również dla naszych pociech. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas uczęszczania do szkoły i bezpiecznego powrotu po zajęciach szkolnych do domu.


 2017-10-03
KGP,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-09-29
Powiat Pucki,
Od  29 do 30 września  2017 roku policjanci całego województwa pomorskiego, w tym i powiatu puckiego prowadzić będą działania  „Niebezpieczne zachowania” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych. Stróże prawa kontrolować będę te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-09-14
Puck,
Po raz kolejny przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjantki w tym samym czasie w ramach kampanii promującej bezpieczeństwo pn. ,, Kręci mnie bezpieczeństwo’’ propagowały bezpieczeństwo         w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.


 2017-08-25
Władysławowo,
Policjanci oraz ratownicy SAR, WOPR od wczorajszego wieczoru poszukują motolotniarza, który miał wpaść do morza na wysokości Jastrzębiej Góry. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji we Władysławowie szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


  
 2017-08-25
KPP Puck,
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


 2017-08-25
KGP,
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


 2017-08-24
Powiat Pucki,
Puccy policjanci z ogniwa prewencji pomogli dziewczynce uczącej się pływać na desce do windsurfingu. Złe warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru zniosły dziecko w głąb zatoki – dziewczynka była zmęczona nie zdołała sama postawić żagla. Wszystko to nie sprzyjało bezpiecznemu dotarciu do brzegu. Na szczęście z pomocą przyszli policyjni wodniacy.


 2017-08-19
KGP,
Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-16
KPP Puck,
Od kwietnia br puccy śledczy prowadzą sprawę kradzieży i włamań na terenie powiatu Puckiego Do tej sprawy zatrzymano 35-latka, który decyzją Sądu został wtedy aresztowany Policjanci odzyskali dużą ilość elektronarzędzi i innych przedmiotów Część odzyskanego mienia trafiło do właścicieli Teraz mundurowi poszukują właścicieli pozostałego sprzętu. Jeśli rozpoznajesz narzędzia bądź wiesz do kogo należą skontaktuj się z pucką policją.


 2017-08-16
Powiat Pucki,
Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych brali udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego . Szkolenie odbyło się na terenie zatoki puckiej. Policjanci ćwiczyli m.in. skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej.


 2017-08-16
Powiat Pucki,
Policjantka z Pucka razem z pracownikami Kuratorium Oświaty w Gdańsku przeprowadziła kontrolę dwóch obozów harcerskich we Władysławowie i w Szarym Dworze. Podczas wspólnych czynności nie stwierdzono żadnych uchybień w obowiązkowych procedurach jak tak, że w bezpieczeństwie dzieci.


 2017-08-11
KGP,
Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.


 2017-08-11
KGP,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-10
Powiat Pucki,
Ratują tonących, przepędzają kłusowników, dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, ale też uczą i edukują. Wakacje to czas wzmożonej pracy dla policyjnych wodniaków. Pilnują porządku w ruchu wodnym, dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, walczą z kłusownikami i biorą udział w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych prowadzonych na wodzie.


 2017-08-10
Mrzezino,
Mieszkaniec powiatu brodnickiego na najbliższe miesiące pożegna się z prawem jazdy. Mężczyzna popełnił wykroczenie związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości, co często sygnalizowane jest na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 20-letni kierowca poruszał się pojazdem z prędkością ponad 103 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2017-08-10
Powiat Pucki,
Policjanci apelują do wszystkich pieszych aby zwrócili szczególną uwagę w trakcie przechodzenia przez torowisko. Przejazdy kolejowe to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze. W starciu z pociągiem nasz samochód osobowy, podobnie jak i ciężarowy nie ma szans, takie są odwieczne prawa fizyki.


 2017-08-10
Puck,
Tajniki pracy technika kryminalistyki poznawały dzieci i młodzież z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie znajdujące się w Pucku. Policjantki zapoznawały ich z metodami zbierania śladów kryminalistycznych oraz sprzętem, którym na co dzień posługują się technicy. Poza tym mundurowe prezentowały specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.


 2017-08-10
Puck,
Od poniedziałku do puckiej policji wpłynęło 8 zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy przez mężczyznę podającego się za funkcjonariusza Policji. Oszust zadzwonił do kilku starszych osób mówiąc, że na ich dane osobowe zostały zaciągnięte pożyczki w bankach, a aby uchronić ich przed oszustwem policjanci zjawią się w ich mieszkaniu i dadzą im do podpisania umowy kredytowe. W rozmowie telefonicznej nakłaniano do podania numeru konta, pytano o posiadane oszczędności. Nikt jednak nie dał wiary oszustowi. Mieszkańcy szybko powiadomili pucką policję.


 2017-08-07
Powiat Pucki,
W miniony czwartek policjanci z puckiej drogówki zorganizowali punkt kontroli pojazdów u nasady Półwyspu Helskiego. Policjanci kontrolowali auta i jednoślady. Celem policyjnych działań było m.in. eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdów w złym stanie technicznym. Mundurowi sprawdzali także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i specjalnych urządzeń do przewozu dzieci. Akcja puckiej drogówki nie była jednorazowa, niebawem kolejne. Miejsce akcji wyznaczono na podstawie sygnałów płynących od mieszkańców z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-08-02
Rewa,
W minioną sobotę policjant po służbie w jednej z miejscowości gminy Kosakowo zatrzymał nietrzeźwego kierowcę audi. 36-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.


 2017-08-02
KPP Puck,
Wczoraj  w południe pucka jednostka Policji otrzymała nowoczesny sprzęt biurowy. Środki przeznaczyło Starostwo Powiatowe w Pucku i  przekazało funkcjonariuszom. Urządzenia  trafią do wydziału prewencji.


 2017-08-02
KGP,
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2017 r.