2015-11-23
KP Krokowa,
Egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się we wrześniu trafiły już do szkół powiatu puckiego. Właśnie zakończył się cykl spotkań policjantów  z wszystkimi uczniami szkoły podstawowej w Wierzchucinie.


 2015-11-20
Puck,
Policjanci zatrzymali nieletniego mieszkańca Pucka, który nie wstawiał się do wyznaczonego przez sąd ośrodka wychowawczego. Zgodnie z decyzją sądu 17- latek zostanie doprowadzony do wyznaczonej placówki.


 2015-11-20
gm. Puck,
W poniedziałek policjanci prewencji zatrzymali 65-letniego poszukiwanego przez Sąd w Wejherowie. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Teraz najbliższy rok spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.


 2015-11-19
Gmina Puck,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Puck podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sprawcy grozili pokrzywdzonym pobiciem i żądali od nich wydania pieniędzy, po czym jednemu z nich zabrali skuter i uciekli. Zatrzymani 22 i 23-latek, zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-11-18
Powiat Pucki,
Przedwczoraj policjanci zatrzymali do kontroli 43-letniego nietrzeźwego kierującego motorowerem. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jadę i zatrzymali prawo jazdy. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-11-18
Puck,
W poniedziałek naczelnik wydziału prewencji zorganizował szkolenie, w którym uczestniczyli policjanci ogniwa wodnego oraz funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej. Podsumowano dotychczasową współpracę jak również zaplanowano kolejne działania na przyszły rok.


 2015-11-17
Puck,
Wczoraj odbyło się uroczyste mianowanie nowego I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku obowiązki Pierwszego Zastępcy objął mł.insp. Janusz Skosolas.


 2015-11-17
Puck,
W miniony piątek w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Szef puckich mundurowych mł.insp. Leszek Gurski  oraz podlegli policjanci uroczyście pożegnali nadkom. Michała Biedrawę który w latach 2011-2015 pełnił rolę I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. 16 listopada br. decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku przejął obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego w Sopocie. 


 2015-11-17
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja narzędzi elektrycznych, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Pucka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 


 2015-11-17
gm. Puck,
Policjanci z wydziału prewencji skontrolowali kierowcę i trzech pasażerów mazdy. Podczas sprawdzania mundurowi znaleźli przy jednym z pasażerów amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-11-16
Domatowo,
W sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego 35-letniego kierowcę. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-11-13
KPP Puck,
We wtorek w auli Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej. Pracownikom Policji z powiatu puckiego wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Główny Policji wyróżnił specjalnym listem gratulacyjnym pracownicę Marlenę Browarczyk.


 2015-11-13
Władysławowo,
We wtorek policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego 36-letniego kierowcę. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-11-13
Powiat Puck,
Praca policjantów z Pucka i Kosakowa zakończyła się ustaleniem tożsamości mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa ze stacji benzynowych na terenie powiatu puckiego. Do przestępstw tych dochodziło w sierpniu br. 24 i 22-letni mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-11-10
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku na terenie powiatu realizowali akcję „BEZPIECZNY PIESZY”. Podczas tych działań funkcjonariusze ukarali 30 osób naruszających przepisy ruchu drogowego. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 2015-11-10
gm. Puck,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku odwiedzili najmłodszych uczniów z Szkole Podstawowej w Rekowie Górnym, Swarzewie oraz Domatówku. Podczas spotkań policjantka  przypomniała, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak unikać zagrożeń w sieci i w jaki sposób należy dbać o środowisko. 


 2015-11-10
Powiat Pucki,
W piątek policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu Puckiego.


 2015-11-03
Powiat Puck,
W czasie trwającej w tym roku 4 dni akcji „Znicz 215” , na drogach powiatu puckiego doszło do 5 kolizji drogowych. Policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz prewencji podczas kontroli drogowych, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego będącego po spożyciu alkoholu.


 2015-10-26
Puck,
Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie jednostki nowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Pucku. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku obowiązki szefa puckich policjantów przejął mł.insp. Leszek Gurski.


 2015-10-26
Starzyno,
Pierwsze egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się we wrześniu trafiły już do szkół powiatu puckiego. W piątek policjantka z zespołu do spraw nieletnich rozdała je pierwszoklasistom ze Starzyna. Dzięki wiadomościom zawartym w podręczniku dzieci nauczą się jak unikać niebezpieczeństw.


 2015-10-23
Władysławowo,
Puccy kryminalni wspólnie ze śledczymi z Władysławowa ustalili sprawcę włamań do piwnic. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu Puckiego. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.  


 2015-10-23
,
Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci puckiej drogówki realizowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem działań jest wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w konsekwencji zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.


 2015-10-19
Puck,
W miniony piątek w puckim ratuszu przedstawiciele władz samorządowych oraz podlegli policjanci uroczyście pożegnali insp. Piotra Bolina który w latach 2009-2015 zarządzał Komendą Powiatową Policji w Pucku. 15 października br. decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku przejął obowiązki szefa sopockich policjantów.


 2015-09-30
Puck,
W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Mój elementarz bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas uroczystości wręczono pierwszakom elementarze .


 2015-09-24
Policja,
Nie pozwólmy dopalaczom niszczyć naszego życia! Jeśli nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu i kłamstwa oraz tak samo jak my nie godzisz się na dopalacze, weź udział w konkursie MSW pn. „Przytomni”. Nakręć spot, powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie” i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!


 2015-09-21
Dębki,
Policjanci prewencji w Krokowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. W trakcie rozmowy, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu, będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2015-09-18
Puck,
Komendę Powiatową Policji w Pucku odwiedziły przedszkolaki z Darzlubia. Poza zapoznaniem się z pracą policjanta i oglądaniem sprzętu, dzieci uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe.


 2015-09-16
Władysławowo,
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku ze sprawą rozboju, do którego doszło 9 i 10 września w powiecie puckim. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty w prokuraturze. Wobec 18 i 26-letniego mężczyzny został zasądzony środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2015-09-04
Powiat Pucki,
Od 1 września ruszyła policyjna akcja ”Bezpieczna droga do szkoły”, która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym uczniom. Policjanci z drogówki oraz mundurowi z zespołu prewencji kryminalnej puckiej komendy sprawdzili już prawidłowość oznakowania dróg w sąsiedztwie szkół i placówek oświatowych. Podczas wizyt w szkołach przeprowadzono spotkania profilaktyczne dla pierwszoklasistów. Stróże prawa zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września.


 2015-09-01
Powiat Pucki,
W piątek na trasie Jastarnia-Kuźnica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który uderzył w drzewo. Na miejscu pracowali policyjni specjaliści, którzy wyjaśnią wszystkie okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, okazało się, że był nietrzeźwy, w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2015-08-31
gm. Puck,
27 letni mieszkaniec gminy Puck został zatrzymany przez puckich kryminalnych za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. We wtorek mężczyzna został przesłuchany przez policjantów, po czym usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 2015-0831


 2015-08-25
Władysławowo,
Policjanci z drogówki we Władysławowie zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Okazało się że, mężczyzna jechał pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-21
Powiat Pucki,
Funkcjonariusze na rowerach patrolują centra miast, obszary turystyczne, parki i tereny położone nad wodą. Wszędzie tam, gdzie radiowóz nie dojedzie, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt wiele czasu.


 2015-08-19
Władysławowo,
Wczoraj stróże prawa na terenie Władysławowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna podczas przeprowadzania interwencji znieważył policjantów na służbie. 31-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.


 2015-08-19
KP Krokowa,
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł ubrania w jednym ze sklepów w miejscowości Dębki. Wartość skradzionych rzeczy to około 700 zł. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-08-17
Powiat Puck,
 Puccy policjanci od 14 do 16 sierpnia przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend”. W tym czasie policjanci ruchu drogowego pełnili służbę patrolową ze szczególnym uwzględnieniem głównych dróg dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych powiatu oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do różnych zdarzeń drogowych.


 2015-08-14
Władysławowo,
Mundurowi z Władysławowa przeprowadzili akcję informacyjną „Maluch bezpieczny na plaży”. Przedsięwzięcie to ma na celu uświadomienie rodziców na temat poświęcenia szczególnej uwagi swoim dzieciom podczas wypoczynku nad wodą.


 2015-08-14
Władysławowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn , którzy mieli przy sobie narkotyki. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Już niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-08-07
Puck,
Wczoraj mundurowi z puckiej komendy włączyli się w akcję informacyjną „Maluch bezpieczny na plaży”. Akcja ma na celu przypomnieć rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. W ramach prowadzonych działań policjanci rozdają opaski – identyfikatory, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie opiekunów.


 2015-08-06
Pierwoszyno,
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na ul. Wiejskiej w miejscowości Pogórze. Kierująca audi 25-letnia mieszkanka powiatu Puckiego na prostym nie oświetlonym odcinku drogi potrąciła pieszego, 19-letni mieszkaniec powiatu Puckiego. Pieszy w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć. Kierująca audi była trzeźwa.


 2015-08-06
KPP Puck,
Dzisiaj poza policjantami w Komendzie w Pucku spotkać można było uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą na zaproszenie policjantów. Pociechy podczas wycieczki w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku spotkały się z mundurowymi różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im na czym polega ich praca.


 2015-08-06
KGP,
Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.


 2015-08-05
Powiat Pucki,
Działania policjantów z Pucka przeprowadzone przy wykorzystaniu nowej łodzi hybrydowej dały efekty w postaci zabezpieczonych sieci i innych narzędzi kłusowniczych. Z sieci uwolniono kilkadziesiąt ryb. Akcja przeprowadzona została na Zatoce Puckiej.


 2015-08-05
Powiat Puck,
Policjanci Ogniwa Wodnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku brali udział w szkoleniu z zakresu działań podejmowanych na obszarach wodnych oraz terenach przywodnych. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele innych służb i instytucji zajmujących się tą problematyką.


 2015-08-03
Powiat Pucki,
Dzisiaj rano policjanci rozpoczęli akcję informacyjną w ramach, której przypominają rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. „Maluch bezpieczny na plaży”, bo tak nazywa się akcja, skierowana jest do opiekunów, którzy spędzają wolny czas z dziećmi np. w nadmorskich kurortach. W najbliższych dniach funkcjonariusze rozdadzą 4 tys. specjalnych opasek dla dzieci ufundowanych przez fundację Energa, na których można wpisać numer telefonu rodzica.


 2015-07-31
Powiat Pucki,
Wczoraj i dzisiaj policjanci pracowali na miejscu dwóch poważnych zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu Puckiego.


 2015-07-31
Hel,
We wtorek kryminalni z puckiej komendy doprowadzili do prokuratury dwóch  mężczyzn, którzy dokonali rozboju na mężczyźnie zabierając mu zegarek i biżuterię.


 2015-07-27
Policja,
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-27
Widlino,
Pucka Policja ustala przyczyny wypadku drogowego, w którym zginał kierujący volkswagenem. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano tuż przed godziną 04.00 na drodze wojewódzkiej W-216 w miejscowości Widlino. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem m-ki Volkswagen 24-letni mieszkaniec gminy Choczewo na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał naprzeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w przydrożne drzewo.


 2015-07-03
Powiat,
Nad bezpieczeństwem i porządkiem w powiecie puckim czuwa od wczoraj więcej policjantów. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku delegowała do Pucka 37 funkcjonariuszy. Mundurowi udzielą puckim policjantom wsparcia w codziennej pracy.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2015 r.