2017-01-16
Puck,
Kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który włamał się do zakładu kominiarskiego w Pucku, z którego ukradł pieniądze, sprzęt elektryczny oraz kluczyki do golfa, którym odjechał z miejsca zdarzenia. Właściciel wycenił straty na ponad 29 tys. zł. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-16
KP Jurata,
Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową oraz policjanci z Juraty zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli ukryte w metalowej skrzyni 125 gramów amfetaminy i 41 gramów marihuany. Mundurowi pracujący nad sprawą ustalili, że podejrzany miał udzielać narkotyki innej osobie. Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-16
KGP,
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.


 2017-01-13
KPP Puck,
We wszystkich powiatach naszego województwa policjanci będą prowadzili działania „BEZPIECZNE FERIE”. Funkcjonariusze z drogówki zwiększą nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów. Policjanci z prewencji na spotkaniach z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie.  


 2017-01-05
KWP Gdańsk,
Rok 2016 obfitował w liczne zabezpieczenia oraz realizacje pomorskich policjantów. W krótkim materiale filmowym przedstawiamy część z nich, oraz dorzucamy garść statystyk.


 2017-01-05
Celbowo,
Policjanci wczoraj pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Celbowie. Fiat zderzył się czołowo z oplem. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-01-04
KWP Gdańsk,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-03
Krokowa,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-01-03
Powiat Pucki,
 Pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” odbyły się w poniedziałek działania na drogach powiatu puckiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a zwłaszcza wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili blisko 700 badań trzeźwości.


 2017-01-03
Kosakowo,
Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 24-letni kierowca forda. Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj nocy w Kosakowie. Na prostym odcinku drogi kierowca zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Sekcja zwłok wykaże czy kierowca był trzeźwy.


 2017-01-03
gm. Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził szybę w barze. 33-latek był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia . Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 pozbawienia wolności.


 2017-01-03
gm. Krokowa,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na trasie Żarnowiec- Wierzchucino. Kierujący oplem na łuku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca samochodu był trzeźwy. Trafił do szpitala z obrażeniami ciała.


 2017-01-02
Władysławowo,
Śledczy z Władysławowa zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutu włamania 37-letniemu recydywiście, który został zatrzymany w minionym tygodniu . Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-31
KPP Puck,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pucku przygotowują się do zawodów organizowanych co roku w kręgle. W turnieju biorą udział drużyny różnych grup zawodowych z całego terenu powiatu puckiego. W ubiegłym roku mundurowi puckiej komendy zdobyli drużynowo drugie miejsce.


 2016-12-28
Darzlubie,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj podczas patrolowania miejscowości Darzlubie policjanci sprawdzili kierowcę seata. Okazało się, że 29-latek był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lata.


 2016-12-29
Powiat Pucki,
Zbliża się okres zabaw sylwestrowo - noworocznych, który tradycyjnie obfituje w uroczystości,podczas których wykorzystywane są różnego rodzaju środki i materiały pirotechniczne.Nieumiejętne obchodzenie się z tymi materiałami może być przyczyną wielu pożarów i nieszczęśliwych wypadków. Dlatego też puccy policjanci przeprowadza akcję w trakcie której skontrolują punkty dystrybucji fajerwerków.


 2016-12-29
Puck,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 48-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-12-23
gm. Krokowa,
Wczoraj Sąd Rejonowy w Pucku zastosował 3 miesięczny areszt wobec 30-latki, która raniła śmiertelnie nożem 53-letniego mieszkańca gminy Krokowa. Do tragedii doszło w czerwcu tego roku w jednej z miejscowości gminy krokowa. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Za zacieranie śladów przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-23
KPP Puck,
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Pucku zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk harcerzy z Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku odebrał je Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp. Leszek Gurski. Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który za pośrednictwem skautów wędruje prawie po całej Europie.


 2016-12-23
KPP Puck,
Policjanci z Pucka doskonalą swoje umiejętności z zakresu technik i taktyk interwencji. Zadaniem odbywających się systematycznych zajęć jest utrzymywanie sprawności fizycznej funkcjonariuszy i utrwalenie posiadanych umiejętności niezbędnych w trakcie codziennie pełnionej służby. Nad całością czuwa instruktor technik i taktyk interwencji.


 2016-12-22
Powiat Pucki,
Na terenie całego kraju od 10 do 21 grudnia trwała kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. W trakcie działań puccy policjanci kontrolowali samochody, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków a tym samym zadbać o bezpieczeństwo osób pieszych.


 2016-12-22
KGP,
Każdego dnia... spokojnych i rodzinnych Świąt. Pamiętajcie, że w tym czasie ktoś nie świętuje, by inni świętować mogli


 2016-12-22
KWP Gdańsk,
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas to czas wyjazdów, podróży oraz odwiedzin bliskich osób. Dlatego wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Zróbmy wszystko, aby te wyjątkowe grudniowe dni minęły w spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Bezpiecznych Świąt!


 2016-12-21
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku wspólnie z policjantami z wejherowskiej drogówki przeprowadzają między powiatowe działania „ Bezpieczni Piesi i Odblaski”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią przepisów.


 2016-12-21
KPP Puck,
Wczoraj policjanci po odśpiewaniu Kolędy i złożeniu świątecznych życzeń zasiedli przy wigilijnym stole. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Pucku – insp. Leszek Gurski i złożył życzenia świąteczno-noworoczne.


 2016-12-20
KPP Puck,


 2016-12-20
KGP,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2016-12-20
KPP Puck,
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.


 2016-12-19
Gmina Kosakowo,
Kryminalni z puckiej komendy poszukiwali całą noc 13-latki, która wyszła z domu i od tamtego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną. W piątek w godzinach popołudniowych została odnaleziona na terenie Gdyni gdzie ukrywała się w pustostanie z inną 15-latką,która jak się okazało również byłą poszukiwana ale przez jednostkę policji z Krakowa.


 2016-12-15
Powiat Pucki,
Niezwykle miłą niespodziankę sprawiły swojemu koledze policjantki z Pucka, które zorganizowały wspólnie z kolegami i koleżankami z pracy zbiórkę na wymarzony prezent dla jego córki. Niebieskim uśmiechniętym śnieżynkom towarzyszył błękitny Mikołaj, który wręczył wymarzony prezent Wiktorii.


 2016-12-15
Powiat Pucki,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W tym celu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Pieszy’’. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu puckiego.


 2016-12-14
Gmina Kosakowo,
Za usiłowanie kradzieży narzędzi elektrycznych, roweru i opon samochodowych odpowie 41-letni mieszkaniec gminy Kosakowo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak usiłował ukraść te przedmioty z garażu. Właściciel posesji wycenił ich wartość na 5 tys. zł. Z uwagi na to, że zatrzymany 41-latek w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić od 3 miesięcy do 7,5 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-14
Kazimierz,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze W100 w Kazimierzu. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą m-ki Mercedes wykonując manewr cofania nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Pierwoszyna w kierunku Rumii kierującemu seatem w wyniku czego doszło do zderzenie auta z naczepą.  Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Do szpitala trafił kierujący seatem . 


 2016-12-14
Żelistrzewo,
W miniony czwartek (8 grudnia br) o godz 17 00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się spotkanie pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Dyskusja poświęcona była problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.


 2016-12-08
Zdrada,
Wczoraj przed godz 14 00 w Zdradzie doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 19-letnia kobieta jadąc oplem z nieznanych przyczyn zjechała na łuku drogi na przeciwny pas ruchu uderzając w pień drzewa a następnie wpadła do przydrożnego rowu. Kierująca i 20-letni pasażer przetransportowani zostali do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. 


 2016-12-08
Powiat Pucki,
 Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn „Bezpieczny Pieszy”. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu puckiego.


 2016-12-07
Puck,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zatrzymany 26-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i przedstawiono mu zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-07
Celbowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego nietrzeźwego kierującego skodą. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jadę i zatrzymali prawo jazdy. Już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-12-02
KWP Gdańsk,
Korzystanie z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu to bardzo niebezpieczne zjawisko na drogach, a kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie to stwarza. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz minimalizację zdarzeń drogowych, pomorscy policjanci rozpoczęli akcję pod hasłem: KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań policjanci z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego skupiają się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.


 2016-12-06
KPP Puck,
W wczoraj policjanci z Pucka otrzymali z rąk przedstawicieli władz samorządowych kluczyki do czterech nowych oznakowanych radiowozów. Samochody policyjne Skoda Yeti i KIA Ceed przeznaczone zostały dla funkcjonariuszy z komisariatu w Kosakowie, w Krokowej , w Juracie oraz dla policjantów wydziału ruch drogowego puckiej komendy. Zakup służbowych pojazdów był możliwy dzięki współpracy władz samorządowych oraz Policji, które wspólnie sfinansowały koszty kupna i wyposażenia aut. Radiowozy będą służyły policjantom w trakcie codziennych patroli.


 2016-12-05
Puck,
W sobotę puccy mundurowi wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym na puckim rynku, podczas którego promowali program prewencyjny "Widoczny pieszy kierowcę cieszy". Funkcjonariusze dla dzieci i dorosłych przygotowali konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i rozdawali elementy odblaskowe. Dzieci mogły obejrzeć także policyjny radiowóz, ambulans pogotowia ruchu drogowego.


 2016-12-01
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizowali działania „Alkohol i narkotyki”. W trakcie wczorajszej akcji policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nietrzeźwy kierowca za popełnione przestępstwo drogowe odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-11-30
KPP Puck,
Policjanci ogniwa wodnego namierzyli obóz kłusowników a w nim ukryte sieci do nielegalnych połowów ryb.  Nielegalną kryjówkę mundurowi ujawnili na terenie rezerwatu przyrody. Teraz zabezpieczony sprzęt kłusowniczy stróże prawa przekażą Państwowej Straży Rybackiej.


 2016-11-30
KP Jurata,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków Zatrzymany 30-latek został przewieziony do policyjnego aresztu Mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i przedstawiono mu zarzuty Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-29
Powiat Pucki,
Puccy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zgłaszanie takich przypadków zwłaszcza, że bardzo niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że może dochodzić do zamarznięcia. Pamiętajmy, jeden telefon może komuś uratować życie.


 2016-11-29
gm. Puck,
Dwie godziny trwała policyjna interwencja związana z poszukiwaniem mężczyzny chcącego odebrać sobie życie. Żona zaalarmował policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania i już po godzinie prowadzonej akcji w kompleksie leśnym odnaleźli 43-latka. Mężczyzna był skrajnie wyziębiony. Udzielono mu pomocy lekarskiej. Dzięki policjantom najprawdopodobniej uratowano życie mężczyzny.


 2016-11-29
Puck,
W niedzielę puccy policjanci zatrzymali 41-latka który chciał uniknąć kary, ukrywał się od blisko miesiąca przed stróżami prawa. Teraz najbliższy rok  i 10 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.


 2016-11-25
KPP Puck,
Policjant z puckiej komendy adoptował małego kota, który został odebrany zatrzymanemu 31-letniemu mieszkańcowi Pucka. Dzięki troskliwemu funkcjonariuszowi, ocalałe zwierzątko znalazło bezpieczny dach nad głową i troskliwą opiekę w domu policjanta Podejrzany o uśmiercenie trzech kotów 31-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu 3 lata więzienia.


 2016-11-22
KPP Puck,
Policjanci co pewien czas przypominają o przestępstwach dokonywanych na osobach starszych. Różnią się metody, wygląd i wiek sprawców. Zawsze jednak łupem przestępców padają oszczędności życia seniorów, często również są to znaczne kwoty. Wyjątkowo niepokojące są zgłoszenia dotyczące metody kradzieży na policjanta. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta zakończmy rozmowę.


 2016-11-21
KPP Puck,
Policjanci z powiatu puckiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego Serię strzelań programowych odbywających się w ciągu roku zakończono egzaminem Treningi strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2017 r.