2014-09-30
Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów Powiatu Puckiego do wzięcia aktywnego udziału w akcji profilaktycznej "Widoczny pieszy kierowcę cieszy", która zostanie zorganizowana w najbliższą sobotę 4 października br. w godz. 10.00 - 13.00 w Pucku przy ul. Wejherowskiej /teren parkingu LIDL/.


 2014-09-30
Władysławowo,
Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali 42-letniego mieszkańca Władysławowa za posiadanie narkotyków. W tej sprawie poszukiwany jest także 27-latek, który ukrywa się przed organami ścigania. W miniony piątek w jednym z domów funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 gram marihuany oraz ponad 46 gram amfetaminy. Wczoraj 42-latek został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-29
Puck,
W miniony piątek dwa zarzuty kradzieży paliwa usłyszał 33-latni mieszkaniec Pucka. Mężczyzna w połowie miesiąca wszedł na posesję w Pucku skąd zabrał dwa baniaki z paliwem, a w miniony czwartek na innej posesji kolejne dwa. Do podejrzanego doprowadził policjantów pies tropiący. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na ponad tysiąc złotych. 33-latkowi grozi kara nawet 7,5 roku odsiadki, bo wcześniej karany był za podobne przestępstwa.


 2014-09-26
Puck,
Policjanci z puckiej prewencji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17-20 lat. Dwóch porcjowało narkotyki w piwnicy jednego z budynków w Pucku, a trzeci zatrzymany na tej samej posesji posiadał haszysz. W sprawie zatrzymana została również 18-latka, która 17-latkowi sprzedała haszysz. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Handel zagrożony jest karą nawet 10 lat więzienia.


 2014-09-24
Żelistrzewo,
Pierwsze egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się w minionym tygodniu trafiły już do szkół powiatu puckiego. We wtorek policjanci rozdali je pierwszoklasistom z Żelistrzewa. Dzięki wiadomościom zawartym w podręczniku dzieci nauczą się jak unikać niebezpieczeństw.


 2014-09-18
Puck,
W dniu wczorajszym w Ratuszu Miejskim w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Mój elementarz bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas uroczystości wręczono elementarze oraz nagrody uczniom klas I szkół podstawowych powiatu Puckiego. Wyróżniono także policjantów oraz pracowników oświaty, którzy opracowali program prewencyjny umieszczony w podręczniku dla dzieci.  


 2014-09-05
kosakowo,
W jednej z miejscowości Gminy Kosakowo policjanci zarekwirowali znaczne ilości nielegalnego alkoholu oraz wyrobów tytoniowych. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. 56- letni mężczyzna i 38 – letnia kobieta usłyszeli zarzuty. Grozi im do roku więzienia.


 2014-08-12
Powiat Pucki,
Puccy mundurowi zatrzymali w miniony weekend aż 6 mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Prawie 60 gram marihuany i 35 gram amfetaminy mundurowi znaleźli w samochodzie oraz w domu 22-letniego mieszkańca Pucka. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-08-08
KPP Puck,
Wczoraj podopieczni Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach po raz drugi odwiedzili pucką komendę. Policjanci zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej służbie oraz opowiadali o swojej pracy. Najmłodsi skorzystali z okazji i na pamiątkę na specjalnym certyfikacie tożsamości złożyli odciski palców. Najciekawszym punktem spotkania była prezentacja policyjnych quadów i możliwość przejażdżki po placu komendy. Na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.


 2014-08-08
Władysławowo,
Wczoraj śledczy przesłuchali 16-letniego mieszkańca Łodzi podejrzanego o kradzież samochodu. Do przestępstwa doszło w minioną środę we Władysławowie. Nieletni wykorzystał otwarte auto i kluczyki pozostawione w stacyjce. Mundurowi dogonili i zatrzymali nieletniego. Jazdę zakończył w policyjnej izbie dziecka. Teraz sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.


 2014-08-07
Gm. Krokowa,
Wczoraj zarzut uszkodzenia miksera muzycznego wartości około 2,5 tys. złotych usłyszała mieszkanka woj. zachodniopomorskiego. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu w miniony wtorek. Śledczy ustalili, że 23-latka zniszczyła sprzęt, bo nie spodobała się jej muzyka w lokalu rozrywkowym. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-08-07
Jastarnia,
Wczoraj zarzut posiadania narkotyków usłyszał 22-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna zatrzymany został w miniony poniedziałek w nocy w Jastarni. Na widok policjantów mężczyzna próbował schować do kieszeni pudełko. W środku trzymał marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-30
KWP Gdańsk,
3 sierpnia 2014 roku o godz. 13.00 w Gdańsku rozpocznie się I Etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71. Tour de Pologne”. Tego dnia mundurowi z garnizonu pomorskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział 528 funkcjonariuszy pomorskiej Policji.


 2014-07-30
Warszawa,
Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.


 2014-07-30
Warszawa,
Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-30
Warszawa,
Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-30
Warszawa,
W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.


 2014-07-25
Żelistrzewo,
 Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Pucku obchodziła Święto 95 rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczystą galę zorganizowano w Wiejskim Domu Kultury W Żelistrzewie. Były awanse, medale, upominki za długoletnia służbę i pracę oraz prezenty m.in. dwa nowoczesne pojazdy Segway warte ponad 50 tys. złotych.


 2014-07-21
KP Kosakowo,
Funkcjonariusz z Komisariatu w Kosakowie został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym. Posterunkowy Witosław Krzak indywidualnie zdobył brąz, a drużynowo złoto i srebro. Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu na początku lipca br. Konkurencja, w której startował to „pistolet dowolny”. Policjant jest zawodnikiem Kadry Narodowej i ma na koncie wiele sukcesów sportowych.


 2014-07-21
Karwia,
Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego pod zarzutem zgłoszenia fikcyjnego rozboju. Okazało się, że przestępstwa nie była, a domniemana ofiara liczyła na odszkodowanie za skradziony w rzekomym napadzie rower i aparat fotograficzny. Teraz 45-latek będzie odpowiadał przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-21
Władysławowo,
„Komu piwko, zimne piwko”. Takim hasłem dwóch mieszkańców Bydgoszczy reklamowało w miniony piątek na plaży we Władysławowie chęć sprzedaży alkoholu plażowiczom. Obaj trafili do policyjnego aresztu za usiłowanie sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Obu podejrzanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-15
Chłapowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali dwóch mieszkańców Łodzi podejrzanych o kradzież w jednym z pensjonatów na terenie Chłapowa oraz kilkukrotne korzystanie ze skradzionej karty kredytowej. Obaj mężczyźni objęci zostali policyjnym dozorem. Grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-08
Swarzewo,
Sezon letni trwa, utrzymujące się wysokie temperatury powodują, że chętniej korzystamy z kąpieli wodnych. Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, a kąpiel w nieodpowiednim miejscu, bez przygotowania bądź odpowiednich umiejętności może skończyć się tragicznie. W ubiegłym roku na terenie Powiatu Puckiego w wodach Morza Bałtyckiego życie straciło 13 osób. W tym roku miał miejsce pierwszy tragiczny finał kąpieli. W okolicach Swarzewa w trakcie powrotu do brzegu z wodach Zatoki Puckiej utonął 26-letni mężczyzna. Mimo akcji reanimacyjnej, mieszkańca gm. Puck nie udało się uratować.


 2014-07-04
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali małżeństwo pod zarzutem kradzieży pieniędzy. Dla 5 tys. złotych kobieta zaplanowała fikcyjny rozbój na swojej osobie i utratę utargu, który wcześniej przekazała mężowi. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-04
Gmina Kosakowo,
Puccy mundurowi zatrzymali w minioną środę trzech mężczyzn w wieku od 19 do 31 lat posiadających środki odurzające. Wśród nich był 21-latek, który kierował samochodem bez uprawnień. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latkowi dodatkowo grozi grzywna z jazdę autem bez uprawnień.


 2014-06-30
Powiat Pucki,
Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. Kiedy większość z nas będzie korzystać z kąpieli słonecznych, zabaw i innych atrakcji policjanci Powiatu Puckiego będą czuwać nad bezpieczeństwem. Wakacje to dla mundurowych okres wytężonej pracy. Przeczytaj porady na temat bezpieczeństwa.


 2014-06-30
Puck,
Policjanci puckiej drogówki spotkali się w minionym tygodniu z mieszkańcami domu seniora w Pucku. Celem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym w ramach powiatowego programu „Widoczny pieszy kierowcę cieszy” oraz ogólnopolskiej akcji „Kieruj się rozsądkiem”.


 2014-06-30
KPP Puck,
W miniony piątek Komendant Powiatowy Policji w Pucku przyjmował w jednostce międzynarodową delegację samorządową. Urzędnikom z Polski Trier Saarburg w Niemczech oraz Skuodas na Litwie policjanci przedstawili możliwości działania w zakresie bezpieczeństwa oraz wdrożone i realizowane programy prewencyjne.


 2014-06-24
Władysławowo,
Wczoraj puccy policjanci spotkali się z mieszkańcami i rozmawiali o bezpieczeństwie w okresie sezonu letniego. Funkcjonariusze przedstawili swoje działania sprzed roku, zaproponowali rozwiązania prewencyjne i wysłuchali sugestii i oczekiwań mieszkańców na tegoroczne wakacje.


 2014-06-24
Hel,
Policjanci z Juraty ustalili tożsamość podejrzanego o kwietniowe włamanie do domku letniskowego w Helu, gdzie skradziono walizkę z elektronarzędziami wartą 200 złotych. 46-latek wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-06-20
KPP Puck,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku serdecznie zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w okresie sezonu letniego w miejscowosciach turystycznych Gmin Władysławowo, Hel, Jastarnia i Krokowa. Debata odbędzie się w dniu 23 czerwca 2014 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie przy ul. Morskiej 1


 2014-06-12
Puck,
Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Pucku złożyli wizytę niemieckim policjantom w zaprzyjaźnionym Powiecie Trier-Saarburg. Wizyta dotyczyła wymiany doświadczeń zawodowych oraz zapoznania się z wyposażeniem służbowym niemieckich policjantów jak i wypracowanie dalszych ustaleń mających na celu podpisanie stosownej Deklaracji współpracy Komendy Powiatowej Policji w Pucku z Komisariatem Policji w Saarburgu.


 2014-06-06
Władysławowo,
W minioną niedzielę puccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży w sklepach na terenie Władysławowa. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol w chwile po otrzymaniu zgłoszenia. Usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.


 2014-06-04
Puck,
01 czerwca 2014r. o godz. 15.00 w Pucku na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku ul. Przebendowskiego odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Do udziału w imprezie włączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku, którzy przeprowadzili konkursy i rozdawali ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrodzono także laureatów konkursu plastycznego o bezpieczeństwie.


 2014-06-04
Puck,
31 maja 2014 r. o godz. 11.00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, integracja środowiska oraz potrzeba pomocy charytatywnej. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 73 uczestników służb mundurowych i samorządowych.


 2014-05-26
Gmina Puck,
Policjanci z wydziału kryminalnego wpadli na trop 20-letniego podejrzanego o kradzież płytek podłogowych i terakoty oraz dwukrotnego włamania i kradzieży w sumie 10 butli z gazem.  Policjanci ustalili także dwóch paserów, jeden pomagał w sprzedaży, a drugi je kupował. Podczas pracy nad tymi sprawami w ręce mundurowych wpadł także 19-latek , który w domu posiadał około 200 porcji amfetaminy. Teraz każdy z nich odpowie za popełnione przestępstwa. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za włamanie dwukrotnie większa, posiadanie narkotyków w znacznej ilości to nawet 8-letnia odsiadka. Paserom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-05-21
Mrzezino,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego potrącenia 12-letniego rowerzysty w Mrzezinie. Jednocześnie zwracają uwagę rodzicom na bezpieczeństwo ich dzieci podczas jazdy rowerem. Mundurowi proszą o większą kontrolę nad dziećmi i wyposażenie ich np. w kaski ochronne.


 2014-05-21
gm. Władysławowo,
Wczoraj puccy kryminalni zatrzymali dwóch braci, mieszkańców Gminy Władysławowo poszukiwanych przez sąd za rozbój i oszustwo. Podczas zatrzymania 34-latek próbował ucieczki. Drugi podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Obaj trafili dzisiaj za kratki aresztu do odbycia kary pozbawienia wolności.


 2014-05-20
Kłanino,
Wczoraj policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie. Szkoła promowała kierunki nauczania. Jednym z nich od ubiegłego roku jest profilowana klasa policyjna, dlatego mundurowi skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują i opowiadali o swojej pracy. Młodzież z klasy policyjnej prezentowała atrakcyjność tego kierunku nauczania.


 2014-05-20
gm. Kosakowo,
12 tys. złotych to wartość odzyskanych przez policjantów skradzionych w ubiegłym tygodniu na terenie gm. Kosakowo norek. W związku z tą kradzieżą czterech podejrzanych w wieku 24 - 50 lat z powiatu słupskiego usłyszało już zarzuty. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-05-15
Jurata,
Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali w miniony wtorek w Juracie 21-letniego mieszkańca powiatu sławieńskiego, który kierował samochodem mając w organizmie 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze wyjaśniają także okoliczności kolizji drogowej, do której na drodze z Helu do Juraty miał doprowadzić nietrzeźwy kierujący. Za kierowanie pojazdem z stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.


 2014-05-15
gm. Puck,
7 zarzutów przestępstw narkotykowych postawili puccy śledczy 19-letniemu mieszkańcowi gm. Puck. Podejrzany do policyjnego aresztu trafił w miniony poniedziałek pod zarzutem posiadania amfetaminy. Okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie sprzedał i częstował narkotykami inne osoby. Wczoraj pucka prokuratura zastosowała wobec 19-latka policyjny dozór. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.


 2014-05-15
KWP Gdańsk,
Dwóch najlepszych policjantów powiatu Puckiego reprezentowało w miniony poniedziałek komendę na wojewódzkich eliminacjach II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. St.post. Karol Dahl i st.post. Mateusz Owczarczyk wywalczyli III miejsce. Wczoraj z rąk komendanta powiatowego odebrali nagrody.


 2014-05-12
Powiat Pucki,
Śledczy z pucka od kilku miesięcy zajmowali się wyjaśnianiem sprawy podrabiania recept lekarskich. W związku z tą sprawą mundurowi zatrzymali 24-latka. W minionym tygodniu usłyszał on łącznie 24 zarzuty dotyczące m.in. oszustw, przerabiania dokumentów oraz kradzieży. Policjanci zabezpieczyli także około 200 recept oraz przedmioty pochodzące z różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymanemu grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-05-12
Swarzewo,
Policjanci puckiej drogówki w Swarzewie zatrzymali w miniony piątek nietrzeźwego kierującego. 70-latek jechał z Koszalina w kierunku Władysławowa. Podczas kontroli drogowej w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Następnego dnia śledczy postawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.


 2014-05-12
Władysławowo,
20-letnia mieszkanka gm. Puck odpowie za wywołanie fałszywego alarmu. Kobieta w nocy w czasie minionego weekendu dzwoniąc na Policję wzywała pomocy. Okazało się, że 20-latka była pijana, a jej życie i zdrowie nie było zagrożone. Policjanci przestrzegają przed takim zachowaniem. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


 2014-05-05
KPP Puck,
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku to impreza integracyjna środowiska służb mundurowych i urzędów powiatu puckiego, propagująca zdrowy i aktywny tryb życia. Odbędzie się w Rzucewie, w Parku Kulturowym Łowców Fok 31.05.2014 r. godz. 11:00 


 2014-05-05
Powiat Pucki,
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas majowego weekendu to już stały element policyjnych działań. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim miejsca, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych. Ponadto sprawdzali stan trzeźwości kierujących, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Mundurowi zwracali także uwagę na zachowanie zmotoryzowanych, w tym przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policyjne działania zakończyły się dzisiaj akcją "trzeźwy poranek".


 2014-04-30
Powiat Pucki,
Zbliżający się długi weekend majowy to dla policjantów okres wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta nadchodzące dni na rodzinne wyjazdy i spotkania. W tym czasie policjanci ruchu drogowego będą pełnili służbę patrolową ze szczególnym uwzględnieniem głównych dróg dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych powiatu oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do różnych zdarzeń drogowych.


 2014-04-28
Powiat Pucki,
W minionym tygodniu policjanci zatrzymali aż sześciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Pierwszych trzech wpadło w minioną środę, kolejni w czwartek, sobotę i niedzielę. Jeden posiadał amfetaminę, a pozostali marihuanę. Pięciu mężczyzn usłyszało już zarzut posiadania narkotyków, ostatni usłyszy go dzisiaj. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2014 r.