2014-10-31
Pogórze,
Policjanci z Kosakowa wpadli na trop sprawców kradzieży ponad 100 litrów paliwa. Podejrzani w wieku 30 i 36 lat mieszkańcy Rumi i Gdyni zatrzymani zostali bezpośrednio po kradzieży, do której doszło w miniony wtorek po południu na stacji benzynowej. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-30
Kłanino,
Wczoraj w klasach o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie zakończył się cykl pokazów i szkolenia licealistów z Pierwszej Pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził funkcjonariusz z komisariatu we Władysławowie i ratownik medyczny.


 2014-10-30
Gm. Puck,
Trzech mężczyzn usłyszało zarzut pozbawienia wolności i spowodowania obrażeń ciała 25-letniego mieszkańca gm. Puck. Funkcjonariusze poszukują jeszcze jednego sprawcy. Sprawcy w wieku 22-46 lat w bagażniku osobowego renault wywieźli pokrzywdzonego do lasu, gdzie go pobili. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-30
Powiat Pucki,
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 3 listopada prowadzone będą policyjne działania pod nazwą ZNICZ 2014. Celem działań będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie cmentarzy.


 2014-10-28
Gm. Władysławowo,
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Władysławowo podejrzanego o uprawę, posiadanie i handel narkotykami. Śledczy w jego domu zabezpieczyli w kabinie prysznicowej niewielką uprawę marihuany. Ustalili także, że sprzedał narkotyk innej osobie. 22-latek usłyszał wczoraj trzy zarzuty przestępstw narkotykowych. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-27
Powiat Pucki,
W minionym tygodniu funkcjonariusze puckiej drogówki przeprowadzili akcję pieszy. Celem działań była kontrola zachowania się pieszych w ruchu drogowym, przestrzegania przepisów oraz stosowania się do używania elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci w ramach kontynuacji akcji „Widoczny pieszy kierowcę cieszy” rozdawali ulotki i kamizelki odblaskowe.


 2014-10-27
KP Krokowa,
Na półroczny okres czasu zmieniła się obsada w kierownictwie Komisariatu Policji w Krokowej. Obecnie urzędujący komendant asp.szt. Leszek Muza odbywa szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jego miejsce zastąpi nadkom. Konrad Madera Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji puckiej komendy.    


 2014-10-27
Kosakowo,
Policjanci z Komisariatu w Kosakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki miał miejsce 30 sierpnia 2014 roku po godz. 16.00 na przejściu dla pieszych w Kosakowie przy ul. Żeromskiego /w okolicy budynku gimnazjum/. Kierowca fiata potrącił 66-letnią mieszkankę Gdyni, która zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Proku. Funkcjonariusze poszukują świadków tego wypadku. 


 2014-10-24
POLICJA,
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.


 2014-10-23
Gm. Kosakowo,
Wczoraj policjanci puckiej drogówki i służby celnej z Gdyni przeprowadzili akcję wzmożonej kontroli drogowej. Funkcjonariusze na drodze wojewódzkiej nr 100 pomiędzy gm. Kosakowo a Rumią przez kilka godzin skontrolowali ponad 1,7 tys. kierujących.


 2014-10-21
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali 54-latka, który przy użyciu znalezionej karty kredytowej dziewięciokrotnie robił zakupy w sklepach na terenie miasta na kwotę niespełna 250 złotych. W minioną niedzielę mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy postawili mu zarzut przywłaszczenia karty i kilkukrotnego jej użycia. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-20
Suchy Dwór,
Wczoraj w Suchym Dworze zorganizowany został Międzynarodowy Dzień Seniora. W tej uroczystości wzięli udział także puccy mundurowi, którzy przekazali osobom starszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz najważniejsze informacje dotyczące przestępstw oszustw na tzw. wnuczka. Występu policjantów słuchało z zainteresowaniem blisko 200 seniorów Gminy Kosakowo.


 2014-10-20
Pogórze,
Wczoraj policjanci odwiedzili najmłodszych podczas festynu rodzinnego w Pogórzu. Mundurowi pokazali dzieciom radiowozy, zorganizowali konkurs z nagrodami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przypomnieli o konieczności używania po zmroku elementów odblaskowych.


 2014-10-20
POLICJA,
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.


 2014-10-17
Zjednoczone Emiraty Arabskie,
Na koncie posiada kilkadziesiąt trofeów sportowych, zarówno tych zdobytych na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Należy do najlepszych strzelców w kraju. Mowa o reprezentancie Polski w strzelectwie sportowym, funkcjonariuszu komisariatu w Kosakowie - st. post. Witosławie Krzak. Właśnie zdobył tytuł Drużynowego Akademickiego Mistrza Świata w zawodach rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


 2014-10-17
KWP Gdańsk,
Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka", wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób. Nie bądźmy obojętni - zadbajmy o bezpieczeństwo naszych najbliższych!


 2014-10-15
Puck,
Policjanci zatrzymali w minioną niedzielę 26-letniego mieszkańca Pucka. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu z budynku gospodarczego na jednej z posesji w Pucku zabrał m.in. elektronarzędzia wartości ponad 1,5 tys. złotych. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży. Wczoraj na wniosek Policji oddany został pod dozór. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, bo wcześniej karany był za podobne przestępstwa.


 2014-10-14
Jastrzębia Góra,
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 42-letniego mieszkańca Płońska, który w Jastrzębiej Górze nielegalnie produkował papierosy. Policjanci zabezpieczyli niemal 2,5 tys. sztuk papierosów, tytoń oraz specjalną maszynę do produkcji wyrobów tytoniowych. 42-latek ponadto poszukiwany był listem gończym przez Sąd Okręgowy w Płocku. Za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez znaków akcyzy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-14
Pogórze,
Policjanci z Kosakowa zatrzymali w miniony weekend 41-letnią mieszkankęRedy. Kobieta w jednym punktów handlowych w Pogórzu ukradła dwie sztukimarkowych okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Wartość wyniosła ponadtysiąc złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-13
KWP Gdańsk,
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.


 2014-10-09
Widlino,
Policjanci z drogówki zatrzymali wczoraj 28-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 28-latek swoją jazdę zakończył w rowie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.


 2014-10-06
Puck,
W sobotę puccy policjanci zorganizowali akcję profilaktyczno-prewencyjną pn: Widoczny pieszy kierowcę cieszy. Funkcjonariusze prowadzili kampanię informacyjną propagującą korzystanie z elementów odblaskowych. Największe atrakcje czekały na najmłodszych. Dzieci oprócz udziału w licznych konkursach oraz miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu.


 2014-09-30
Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów Powiatu Puckiego do wzięcia aktywnego udziału w akcji profilaktycznej "Widoczny pieszy kierowcę cieszy", która zostanie zorganizowana w najbliższą sobotę 4 października br. w godz. 10.00 - 13.00 w Pucku przy ul. Wejherowskiej /teren parkingu LIDL/.


 2014-09-30
Władysławowo,
Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali 42-letniego mieszkańca Władysławowa za posiadanie narkotyków. W tej sprawie poszukiwany jest także 27-latek, który ukrywa się przed organami ścigania. W miniony piątek w jednym z domów funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 gram marihuany oraz ponad 46 gram amfetaminy. Wczoraj 42-latek został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-29
Puck,
W miniony piątek dwa zarzuty kradzieży paliwa usłyszał 33-latni mieszkaniec Pucka. Mężczyzna w połowie miesiąca wszedł na posesję w Pucku skąd zabrał dwa baniaki z paliwem, a w miniony czwartek na innej posesji kolejne dwa. Do podejrzanego doprowadził policjantów pies tropiący. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na ponad tysiąc złotych. 33-latkowi grozi kara nawet 7,5 roku odsiadki, bo wcześniej karany był za podobne przestępstwa.


 2014-09-26
Puck,
Policjanci z puckiej prewencji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17-20 lat. Dwóch porcjowało narkotyki w piwnicy jednego z budynków w Pucku, a trzeci zatrzymany na tej samej posesji posiadał haszysz. W sprawie zatrzymana została również 18-latka, która 17-latkowi sprzedała haszysz. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Handel zagrożony jest karą nawet 10 lat więzienia.


 2014-09-24
Żelistrzewo,
Pierwsze egzemplarze „Mojego elementarza bezpieczeństwa”, którego prezentacja odbyła się w minionym tygodniu trafiły już do szkół powiatu puckiego. We wtorek policjanci rozdali je pierwszoklasistom z Żelistrzewa. Dzięki wiadomościom zawartym w podręczniku dzieci nauczą się jak unikać niebezpieczeństw.


 2014-09-18
Puck,
W dniu wczorajszym w Ratuszu Miejskim w Pucku odbyła się uroczystość inauguracji Powiatowego Programu Profilaktycznego Policji pod tytułem „Mój elementarz bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas uroczystości wręczono elementarze oraz nagrody uczniom klas I szkół podstawowych powiatu Puckiego. Wyróżniono także policjantów oraz pracowników oświaty, którzy opracowali program prewencyjny umieszczony w podręczniku dla dzieci.  


 2014-09-05
kosakowo,
W jednej z miejscowości Gminy Kosakowo policjanci zarekwirowali znaczne ilości nielegalnego alkoholu oraz wyrobów tytoniowych. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. 56- letni mężczyzna i 38 – letnia kobieta usłyszeli zarzuty. Grozi im do roku więzienia.


 2014-08-12
Powiat Pucki,
Puccy mundurowi zatrzymali w miniony weekend aż 6 mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Prawie 60 gram marihuany i 35 gram amfetaminy mundurowi znaleźli w samochodzie oraz w domu 22-letniego mieszkańca Pucka. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-08-08
KPP Puck,
Wczoraj podopieczni Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach po raz drugi odwiedzili pucką komendę. Policjanci zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej służbie oraz opowiadali o swojej pracy. Najmłodsi skorzystali z okazji i na pamiątkę na specjalnym certyfikacie tożsamości złożyli odciski palców. Najciekawszym punktem spotkania była prezentacja policyjnych quadów i możliwość przejażdżki po placu komendy. Na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.


 2014-08-08
Władysławowo,
Wczoraj śledczy przesłuchali 16-letniego mieszkańca Łodzi podejrzanego o kradzież samochodu. Do przestępstwa doszło w minioną środę we Władysławowie. Nieletni wykorzystał otwarte auto i kluczyki pozostawione w stacyjce. Mundurowi dogonili i zatrzymali nieletniego. Jazdę zakończył w policyjnej izbie dziecka. Teraz sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.


 2014-08-07
Gm. Krokowa,
Wczoraj zarzut uszkodzenia miksera muzycznego wartości około 2,5 tys. złotych usłyszała mieszkanka woj. zachodniopomorskiego. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu w miniony wtorek. Śledczy ustalili, że 23-latka zniszczyła sprzęt, bo nie spodobała się jej muzyka w lokalu rozrywkowym. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-08-07
Jastarnia,
Wczoraj zarzut posiadania narkotyków usłyszał 22-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna zatrzymany został w miniony poniedziałek w nocy w Jastarni. Na widok policjantów mężczyzna próbował schować do kieszeni pudełko. W środku trzymał marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-30
KWP Gdańsk,
3 sierpnia 2014 roku o godz. 13.00 w Gdańsku rozpocznie się I Etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71. Tour de Pologne”. Tego dnia mundurowi z garnizonu pomorskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział 528 funkcjonariuszy pomorskiej Policji.


 2014-07-30
Warszawa,
Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.


 2014-07-30
Warszawa,
Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-30
Warszawa,
Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.


 2014-07-30
Warszawa,
W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.


 2014-07-25
Żelistrzewo,
 Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Pucku obchodziła Święto 95 rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczystą galę zorganizowano w Wiejskim Domu Kultury W Żelistrzewie. Były awanse, medale, upominki za długoletnia służbę i pracę oraz prezenty m.in. dwa nowoczesne pojazdy Segway warte ponad 50 tys. złotych.


 2014-07-21
KP Kosakowo,
Funkcjonariusz z Komisariatu w Kosakowie został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym. Posterunkowy Witosław Krzak indywidualnie zdobył brąz, a drużynowo złoto i srebro. Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu na początku lipca br. Konkurencja, w której startował to „pistolet dowolny”. Policjant jest zawodnikiem Kadry Narodowej i ma na koncie wiele sukcesów sportowych.


 2014-07-21
Karwia,
Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego pod zarzutem zgłoszenia fikcyjnego rozboju. Okazało się, że przestępstwa nie była, a domniemana ofiara liczyła na odszkodowanie za skradziony w rzekomym napadzie rower i aparat fotograficzny. Teraz 45-latek będzie odpowiadał przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-21
Władysławowo,
„Komu piwko, zimne piwko”. Takim hasłem dwóch mieszkańców Bydgoszczy reklamowało w miniony piątek na plaży we Władysławowie chęć sprzedaży alkoholu plażowiczom. Obaj trafili do policyjnego aresztu za usiłowanie sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Obu podejrzanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-15
Chłapowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali dwóch mieszkańców Łodzi podejrzanych o kradzież w jednym z pensjonatów na terenie Chłapowa oraz kilkukrotne korzystanie ze skradzionej karty kredytowej. Obaj mężczyźni objęci zostali policyjnym dozorem. Grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-08
Swarzewo,
Sezon letni trwa, utrzymujące się wysokie temperatury powodują, że chętniej korzystamy z kąpieli wodnych. Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, a kąpiel w nieodpowiednim miejscu, bez przygotowania bądź odpowiednich umiejętności może skończyć się tragicznie. W ubiegłym roku na terenie Powiatu Puckiego w wodach Morza Bałtyckiego życie straciło 13 osób. W tym roku miał miejsce pierwszy tragiczny finał kąpieli. W okolicach Swarzewa w trakcie powrotu do brzegu z wodach Zatoki Puckiej utonął 26-letni mężczyzna. Mimo akcji reanimacyjnej, mieszkańca gm. Puck nie udało się uratować.


 2014-07-04
Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali małżeństwo pod zarzutem kradzieży pieniędzy. Dla 5 tys. złotych kobieta zaplanowała fikcyjny rozbój na swojej osobie i utratę utargu, który wcześniej przekazała mężowi. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-04
Gmina Kosakowo,
Puccy mundurowi zatrzymali w minioną środę trzech mężczyzn w wieku od 19 do 31 lat posiadających środki odurzające. Wśród nich był 21-latek, który kierował samochodem bez uprawnień. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latkowi dodatkowo grozi grzywna z jazdę autem bez uprawnień.


 2014-06-30
Powiat Pucki,
Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. Kiedy większość z nas będzie korzystać z kąpieli słonecznych, zabaw i innych atrakcji policjanci Powiatu Puckiego będą czuwać nad bezpieczeństwem. Wakacje to dla mundurowych okres wytężonej pracy. Przeczytaj porady na temat bezpieczeństwa.


 2014-06-30
Puck,
Policjanci puckiej drogówki spotkali się w minionym tygodniu z mieszkańcami domu seniora w Pucku. Celem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym w ramach powiatowego programu „Widoczny pieszy kierowcę cieszy” oraz ogólnopolskiej akcji „Kieruj się rozsądkiem”.


 2014-06-30
KPP Puck,
W miniony piątek Komendant Powiatowy Policji w Pucku przyjmował w jednostce międzynarodową delegację samorządową. Urzędnikom z Polski Trier Saarburg w Niemczech oraz Skuodas na Litwie policjanci przedstawili możliwości działania w zakresie bezpieczeństwa oraz wdrożone i realizowane programy prewencyjne.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2014 r.