2016-06-24
KPP Puck,
Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje kiedy większość z nas będzie korzystać z kąpieli słonecznych, zabaw i innych atrakcji policjanci Powiatu Puckiego będą czuwać nad bezpieczeństwem. Wakacje to dla mundurowych okres wytężonej pracy. Przeczytaj porady na temat bezpieczeństwa.


 2016-06-23
Władysławowo,
3 lata pozbawienia wolności – to kara jaka grozi dwóm mężczyznom za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę, które zostało pobite a następnie wrzucone do worka i przysypane gruzem przeżyło. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów . Trafili do policyjnej celi i usłyszeli zarzuty. Mundurowi wystąpili do prokuratury z wnioskiem o areszt podejrzanych.


 2016-06-23
KPP Puck,
mł insp Janusz Skosolas – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku wspólnie z kom Grzegorzem Tomczakiem – wykładowcą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięli udział w tegorocznej VI edycji Europejskich Igrzysk Policjantów i Strażaków Europen Police i Fire Games, które odbywają się w Hiszpanii. Mundurowi wspólnie zdobyli złoty medal w konkurencji drużynowej.


 2016-06-23
Mosty,
Wczoraj policjant z puckiej komendy spotkał się z dziećmi w szkole podstawowej w Mostach. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji letnich.  Mundurowy opowiedział dzieciom jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-06-17
Władysławowo,
Policjanci z Pucka wyjaśniają sprawę śmierci 81-letniego mieszkańca Władysławowa, którego znaleziono w mieszkaniu. W związku z podejrzeniem pobicia na tle rabunkowym ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Wczoraj został on przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Z uwagi na to, że podejrzany w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-06-07
,
Policjanci z puckiej komendy wzięli udział w marszu terenowym zorganizowanym przez Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo ,,RAZEM". Bieg odbył się w Błądzikowie. Na trasie czekały na zawodników różnego rodzaju konkurencje.


 2016-06-16
Jastarnia,
Policjanci podczas patrolowania ulic Jastarni, zatrzymali 25-latka posiadającego środki odurzające. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-06-16
Policja,
Akcja „Młody Bohater" to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater" będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.


 2016-06-14
gm. Puck,
Policjanci z wydziału prewencji na jednej z ulic gminy puck zatrzymali do kontroli kierującego skodą i znaleźli przy nim mefedron. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-06-14
Puck,
Na boisku Szkoły Podstawowej imienia Mariusza Zaruskiego w Pucku odbył się festyn dla dzieci. Do udziału w imprezie włączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku, którzy przeprowadzili konkursy i rozdawali ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-06-10
Władysławowo,
W środę z inicjatywy puckich policjantów w Komisariacie Policji we Władysławowie odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia prewencyjnego sezonu letniego 2016. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Celem była współpraca i wymiana doświadczeń w zwalczaniu m.in. przestępczości, zapobiegania dewastacji przyrody i zabezpieczenia imprez masowych.


 2016-06-03
Strzelno,
Policjanci z puckiej komendy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek na zaproszenie pani bibliotekarki – Barbary Chludzińskiej funkcjonariusze  poruszyli tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dla klas starszych omówiono zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich za czyny karalne oraz bezpieczne korzystanie z Internetu. Młodszym uczniom przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze . Spotkanie miało charakter prewencyjny.


 2016-06-01
KPP Puck,
W minioną środę policjanci z Pucka zaproszenie zostali przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele” i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pucku na XIII Igrzyska Olimpijskie osób niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi prezentowali radiowóz oraz sprzęt policyjny. Dzieci chętnie skorzystały z takiej okazji i z zapałem angażowały się w zabawę w policjantów.


 2016-05-31
Rzucewo,
W minioną sobotę o godzinie 11:00 w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok w Rzucewie odbył się III Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 109 uczestników oraz blisko 40 dzieci. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.


 2016-05-31
KPP Puck,
W minionym tygodniu funkcjonariusze puckiej komendy gościli swoich kolegów po fachu z Rumuni. Jest to wizyta, która pozwala na wymianę informacji i doświadczeń służbą dbających o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Podczas pobytu puccy mundurowi przybliżyli jak wygląda ich praca oraz sprzęt używany na co dzień w służbie.


 2016-05-30
Powiat Pucki,
Puccy policjanci zakończyli wczoraj działania „Bezpieczny weekend”, które trwały od ubiegłej środy, a ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 13 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Zatrzymani poniosą teraz odpowiedzialność karną.


 2016-05-27
Puck,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem dwóch nieletnich podejrzewanych o kradzież rowerów górskich. Warte ponad tysiąc złotych jednoślady zginęły z klatki schodowej na terenie miasta Puck. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma 13 i 10-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Mundurowi przekażą teraz sprawę nieletnich do sądu rodzinnego.


 2016-05-25
KPP Puck,
Policjanci z powiatu puckiego w ubiegłym tygodniu przebyli trening strzelecki. Ćwiczenia te prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Po serii ćwiczeń mundurowi przystąpią do corocznych sprawdzianów strzeleckich, które nastąpią jesienią. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie, co kilka miesięcy, w ramach doskonalenia zawodowego policjantów. 


 2016-05-19
Powiat Pucki,
We wtorek (17maja br.) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


 2016-05-19
Leśniewo,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2016-05-19
Sławoszyno,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, przedstawiciele urzędu gminy w Krokowej, oraz mieszkańcy Sławoszyna spotkali się na debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w sobotę w domu kultury w Sławoszynie.


 2016-05-17
Puck,
W poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 44 km/h. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2016-05-17
KPP Puck,
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2016.” Wśród najlepszej trójki województwa pomorskiego znalazła się policjantka z Komedy Powiatowej Policji w Pucku mł.asp. Agnieszka Klebba.


 2016-05-16
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali 23-letniego gdynianina. Mężczyzna w portfelu posiadał narkotyki. Za popełnione przestępstwo 23-latek usłyszał już zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-05-16
Mrzezino,
Policjantki zajmujące się profilaktyką przeprowadziły spotkanie z uczniami klas gimnazjum w Mrzezinie. W czasie prelekcji rozmawiały z młodzieżą o zagrożeniach związanych z zażywaniem wszelkiego rodzaju używek i dopalaczy. Zaprezentowano również specjalnie przygotowaną prezentację ukazującą młodzieży negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający.


 2016-05-13
Łebcz,
Policjantki odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Łebczu. Podczas spotkania przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.


 2016-05-11
Gmina Kosakowo,
Policjanci z puckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sprawca m.in. przewoził w samochodzie marihuanę , udowodniono mu także, że do kraju przemycał te niedozwolone substancje. Zatrzymany 41- latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-05
Puck,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej  im. Macieja Płażyńskiego. Funkcjonariuszka przedstawiła problematykę zjawiska cyberprzemocy, wskazując dzieciom jak mają postępować aby uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w sieci. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w dyskusji na ten temat. 


 2016-05-01
Władysławowo,
Policjanci z komisariatu we Władysławowie zatrzymali 52-latka. Sprawca groził nożem przechodniom na ulicy. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za groźby karalne pozbawienia życia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-06
Gmina Puck,
Policjanci w jednej z miejscowości gminy Puck zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. Kierowca był pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli przy jednym z pasażerów mundurowi znaleźli trzy woreczki z suszem roślinnym. 21-letniego mieszkańca Rumi zatrzymano, został on przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2016-05-05
Celbowo,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Kierowca volkswagena miał przeszło 2 promile  alkoholu w wydychanym powietrzu.Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-05
Policja,
Informujemy, iż Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął decyzję o wznowieniu przyjmowania dokumentów od kandydatów do służby w Policji, w związku z powyższym od dnia 09.05.2016r. od godz. 08.00 zostanie aktywowana rejestracja elektroniczna na stronie KWP w Gdańsku.


 2016-05-04
KPP Puck,
Policjanci z puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie , gdzie mundurowi prezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej służbie, opowiadali o swojej pracy i prezentowali techniki obezwładnia. W tym czasie szkoła promowała kierunki nauczania, a jednym z nich jest profilowana klasa policyjna.


 2016-05-02
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który pobił 36-latka. Sprawca w nocy spotkał się z nim w jego mieszkaniu .Następnie w trakcie kłótni rzucił się na niego i dotkliwie pobił używając przy tym ostrego przedmiotu. W dniu dzisiejszym mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty.


 2016-05-02
Darzlubie,
Policjanci z komendy powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym ranny został 10-latek. Chłopiec wbiegł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego auta m-ki isuzu. Dziecko trafiło do szpitala. Kierowca isuzu był trzeźwy, podróżował sam.


 2016-05-02
Puck,
Policjanci z pucka ze względu na to iż odnotowali przypadki zgłoszeń osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną postanowili zorganizować dla mieszkańców debatę. Głównym tematem spotkania było omówienie sposobów postępowania w razie otrzymania podejrzanych faktur za energię elektryczną .


 2016-04-27
Puck,
Policjantki zajmujące się profilaktyką przeprowadziły spotkanie z uczniami klas Gimnazjum im. Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. W czasie zajęć rozmawiały z młodzieżą o zagrożeniach związanych z zażywaniem wszelkiego rodzaju używek i dopalaczy. Omówiono także prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań młodzieży podczas korzystania z Internetu.


 2016-04-26
KPP Puck,
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu puckiego  oraz turystów odwiedzających kaszuby to podstawowy cel, jaki stawiają sobie puccy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż 95 % ludzi mieszkających w Polsce może nazwać okolicę miejsca zamieszkania jako bezpieczną i spokojną. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb. Jest to również powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać ten pozytywny trend.


 2016-04-26
KPP Puck,
Komendant Główny Policji w oparciu o bieżącą analizę fluktuacji kadr w Policji dokonał modyfikacji limitu przyjęcia do służby w Policji dla garnizonu pomorskiego w terminie 06 czerwca 2016 roku określając go na poziomie 75 osób.


 2016-04-26
KPP Puck,
Przed nami długi, majowy weekend. Czas wyjazdów za miasto, spotkań ze znajomymi, uczestnictwo w imprezach rozrywkowych. Wszystko to niesie za sobą pewne zagrożenia. Wychodząc im naprzeciw Pomorska Policja  podejmuje różnego rodzaju działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. To jednak nie wystarczy. Aby uniknąć niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji każdy powinien wiedzieć, jakie czyhają na niego zagrożenia i jak się przed nimi zabezpieczyć.


 2016-04-26
Powiat Puck,
Policjanci z puckiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu. Ta cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierowców.


 2016-04-26
KPP Puck,
Do Komendy Powiatowej Policji w Pucku zgłosiło się kilka osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną. Dokument różnił się od poprzednio otrzymanych numerem klienta oraz rachunkiem bankowym odbiorcy. Sprawą usiłowania oszustwa już zajmują się policjanci.Funkcjonariusze ostrzegają o próbach takiego działania przestępców. Zachęcamy do wnikliwego sprawdzania treści faktur za energię elektryczną. Szczególną uwagę należy zwrócić na informacje dotyczące numeru klienta i licznika, danych osobowych oraz numeru konta wystawcy faktury. Ostrzegamy - dokumenty mogą być łudząco podobne do oryginalnych, zalecamy szczególną ostrożność. O próbach oszustwa należy zawiadomić dyżurnego Policji osobiście lub pod nr telefonu 997. 


 2016-04-22
Puck,
Bezpieczeństwo mieszkańców regionu to podstawowy cel jaki stawiają sobie pomorscy policjanci. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej nasza praca przynosi wymierne efekty, gdyż już 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb jednak jest to przede wszystkim powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać pozytywny trend jaki uzyskali funkcjonariusze z Pomorza. Było to możliwe między innymi dzięki licznym akcjom prewencyjnym, które realizowane są na terenie naszego województwa.


 2016-04-20
,
Policjantka puckiej komendy spotkała się z uczniami 6 klas Szkoły Podstawowej w Pucku. Podczas prelekcji  przybliżono uczniom tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zjawiska demoralizacji. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Pucka.


 2016-04-20
KGP,
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.


 2016-04-18
Celbowo,
W miniony czwartek policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną byli gośćmi w Szkole Podstawowej w Celbowie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i do czego służą odblaski. W klasach starszych poruszono tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich sprawców czynów karalnych.


 2016-04-14
Powiat Pucki,
Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci puckiej drogówki realizowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w konsekwencji zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.


 2016-04-11
gm. Władysławowo,
Wczoraj około godz.17.25 na trasie Władysławowo-Chałupy doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 34-latek jadąc fiatem seicento z nieznanych przyczyn  zjechał na przeciw legły pas ruchu, uderzył w przydrożny metalowy słupek oraz drzewo. 34-latek przetransportowany został do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.


 2016-04-05
Władysławowo,
Drużyna składająca z policjantów wzięła udział w VI Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej, które odbył się w hali Cetniewo we Władysławowie. W zawodach wzięło udział 9 zespołów.


 2016-04-05
Powiat Pucki,
W poniedziałek (04.04.br.) na terenie powiatu puckiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2016 r.