2018-02-23
Powiat Puck,
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkała się z uczniami różnych roczników ze Szkół Podstawowych w Mostach oraz w Mrzezinie Podczas spotkania omówiła tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, a także rozmawiała z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych , niezgodnych z prawem zachowań.


 2018-02-21
Rekowo Górne,
Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnianie współpracy z lokalną społecznością, zapraszamy Państwa do udziału w debacie społecznej. 


 2018-02-21
Puck,
Praca policjantów zakończyła się zatrzymaniem trzech nieletnich podejrzewanych o kradzież z włamaniem do kasetki z pieniędzmi przed drzwiami toalety do tzwwrzutomatu Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą ma dwóch 13-latków i 12-latek, którzy są mieszkańcami Pucka Mundurowi przekażą sprawę nieletnich do sądu rodzinnego. 


 2018-02-19
Powiat Pucki,
Od lutego br w całym powiecie puckim trwają zebrania sołeckie Policjanci przekazują informacje dotyczące aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń, Regionalnego Systemu Ostrzegania oraz Moja Komenda Uczestnikami zebrań są również Wójci,  Radni Gminy, Sołtysi oraz mieszkańcy sołectwa Podczas zebrań można zgłaszać problemy z jakimi napotyka się społeczeństwo. 


 2018-02-16
Powiat Puck,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło wczoraj około 13:20 na trasie Darzlubie- Leśniewo Kierująca oplem najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w  wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzyła w jadący z naprzeciwka pojazd marki Mercedes, który zjechał do przydrożnego rowu.


 2018-02-15
Policja,
Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymali cztery terminale płatnicze, które od lutego br są wykorzystywane w codziennej służbie Ma to usprawnić opłatę nałożonych na kierowców mandatów karnych Dzięki otrzymanym terminalom sprawcy wykroczeń będą mogli dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą. 


 2018-02-13
gm. Krokowa,
Policjanci z Krokowej zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który jak wynika z ustaleń doprowadził do zdarzenia drogowego, uderzając samochodem w mur od cmentarza kościoła parafialnego na terenie gminy Krokowa 24-latek kierował fordem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.


 2018-02-07
Powiat Puck,
Dzielnicowi powiatu puckiego w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z dyrektorami szkół, aby przekazać plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt pomiędzy Policją a mieszkańcami Program stworzony jest w celu zbudowania zaufania pomiędzy obywatelami a dzielnicowym.


 2018-02-06
Powiat Puck,
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Pucka zatrzymali czterech mężczyzn, u których w domu i na terenie posesji znaleźli uprawę konopi indyjskich oraz 179 gramów suszu roślinnego Za uprawę narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone, że zarzuty stawiane mężczyznom zostaną rozszerzone.


 2018-02-05
Puck,
To już ostatni tydzień ferii zimowych w naszym województwie Tym razem policjanci z puckiej drogówki spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach w Szkole Podstawowej w Pucku Mundurowi przestrzegali dzieci przed konsekwencjami nieprawidłowego zachowania się w czasie zimowego wypoczynku.


 2018-02-02
Powiat Pucki,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło dzisiaj około 7:00 na trasie W-216 Jadąca od strony Celbowa w kierunku Pucka kobieta najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem uderzając w przydrożną skrzynkę elektryczną oraz drzewo. 


 2018-02-01
Puck,
Wczoraj dzielnicowy z Pucka spotkał się z Kuratorami Służby Sądowej, aby omówić tematy związane z bezpieczeństwem na terenie powiatu puckiego  Przedstawił sposób korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda oraz aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania.


 2018-01-29
gm. Władysławowo,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek na trasie Władysławowo-Puck Jadący od strony Władysławowa w kierunku Swarzewa mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem uderzając w przydrożną lampę Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę.


 2018-01-26
Powiat Puck,
Od 29 stycznia do 11 lutego rozpoczynają się ferie zimowe w naszym województwie, dlatego jak co roku mundurowi przeprowadzili pogadanki z uczniami szkół podstawowych, aby przypomnieć najmłodszym jak bezpiecznie i wesoło bawić się w czasie wolnym od szkoły. 


 2018-01-18
KWP Gdańsk,
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


 2018-01-24
Puck,
Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.


 2018-01-19
Policja,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


 2018-01-23
Puck,
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp Ewy Pachury W odprawie uczestniczył także Zastępca Prokuratora Rejonowego w Pucku Jacek Chmielewski oraz Starosta Powiatowy Pucka  Jarosław Białk.


 2018-01-19
Powiat Puck,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja pozwalająca na rzetelne i czytelne zweryfikowanie oraz przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń, które może nanieść na nią każdy obywatel Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy powiatu puckiego aktywnie informują o pojawiających się zagrożeniach W skali całego 2017 roku puccy policjanci otrzymali 869 zgłoszeń z czego 384 potwierdzono. 


 2018-01-18
Puck,
Policjanci z puckiej komendy rozpoczęli cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii zimowych Mundurowi spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Pucku i opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku Uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe w postaci latarek led.


 2018-01-17
Powiat Puck,
Policjanci przeprowadzili działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Bezpieczna W-216” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W-216 to jedyna droga prowadzącą z Redy na Hel, która jest bardzo często wykorzystywana nie tylko przez kierowców z województwa, lecz także przez turystów z innych części kraju, co wiąże się z dużym natężeniem ruchu. W minionym roku już w styczniu doszło tam do 7 kolizji oraz 1 wypadku z udziałem 3 rannych, zaś od początku nowego roku odnotowano 2 kolizje oraz 1 wypadek. 


 2018-01-16
Krokowa,
Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Krokowej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Bezpieczeństwo w czasie ferii” Funkcjonariusze prowadzili zajęcia z najmłodszymi, po to aby uczniowie mogli czuć się bezpiecznie Działania tego rodzaju przypominają o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.


 2018-01-12
gm. Władysławowo,
Policjanci z Władysławowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz paserstwo. Zatrzymani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat, natomiast paserstwo zgodnie z kodeksem karnym wiąże się z pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do lat 5.


 2018-01-10
Puck,
Dzisiaj Dzielnicowi z Pucka wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Inspekcji Sanitarno – Epidemiologicznej przeprowadzą kontrole sklepów lub stoisk mięsnych na targowiskach i bazarach celem wykrycia i eliminacji wprowadzania na rynek mięsa dzików niewiadomego pochodzenia na terenie miasta Puck. 


 2018-01-05
Powiat Puck,
Dziś od rana w powiecie puckim prowadzone są działania kontrolne na drogach Kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości, oraz trzeźwości Celem działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m in stosowania się do ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i innych. 


 2018-01-05
gm. Puck,
W najbliższym czasie policjanci z Pucka przedstawią zarzut dotyczący posiadania środków odurzających Usłyszy je pasażer osobowego opla, który podczas kontroli drogowej został zatrzymany na gorącym uczynku. 


 2018-01-02
Gmina Puck,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków, u którego znaleźli amfetaminę Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. 


 2017-12-29
gm. Puck,
Od  29 grudnia br do 1 stycznia  2018 roku policjanci całego województwa pomorskiego, w tym i powiatu puckiego prowadzić będą akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych. Stróże prawa kontrolować będą te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-12-28
gm. Puck,
Przed nami sylwestrowa noc, która kojarzy się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy 2018 Rok!


 2017-12-27
Puck,
20 grudnia br policjanci po odśpiewaniu kolędy i złożeniu świątecznych życzeń zasiedli przy wigilijnym stole. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Pucku – insp. Leszek Gurski składając życzenia świąteczno-noworoczne.


 2017-12-27
gm. Puck,
Policjanci z puckiej drogówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Sprawca przewoził w samochodzie marihuanę. W trakcie kontroli kierujący wydał dobrowolnie łącznie prawie 9 gram marihuany.  Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-12-27
gm. Puck,
Od 22 do 26 grudnia br policjanci drogówki całego województwa pomorskiego, w tym i powiatu puckiego prowadzili działania  pn „Bezpieczny weekend” związane z bezpieczeństwem na drogach. Zwiększenie ilości patroli z Wydziału Ruchu Drogowego miało znaczny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu, gdyż w trakcie działań nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.   Funkcjonariusze drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców, ich zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie przez pieszych elementów odblaskowych. Stróże prawa kontrolowali również miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-12-22
Puck,
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE SZEFÓW MSWIA ORAZ PODLEGŁYCH SŁUŻB


 2017-12-22
Puck,
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE KOMENDANTA GŁÓWNEGO


 2017-12-19
,
W miniony wtorek i piątek policjanci puckiej drogówki odwiedzili uczniów Liceum Mundurowego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku. Mundurowi omówili podstawowe zasady ruchu drogowego. Przypomnieli również jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku, wręczając wszystkim odblask oraz kamizelkę odblaskową. 


 2017-12-19
Powiat Pucki,
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale najmłodszych członków rodziny- dzieci, a także mnogość promocji, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.


 2017-12-14
Kłanino,
W miniony wtorek policjanci puckiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie, podczas którego prezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej służbie, opowiadali o swojej pracy i prezentowali techniki obezwładnia. W tym czasie szkoła promowała kierunki nauczania, a jednym z nich jest profilowana klasa policyjna.


 2017-12-12
Puck,
W sobotę puccy mundurowi wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym na puckim rynku, podczas którego promowali program prewencyjny "Kręci mnie bezpieczeństwo...". Funkcjonariusze dla dzieci i dorosłych przygotowali konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i rozdawali elementy odblaskowe. Dzieci mogły obejrzeć także policyjny radiowóz, ambulans pogotowia ruchu drogowego.


 2017-12-07
KPP Puck,
4 grudnia na terenie stadionu MOKSiR w Pucku zorganizowane zostały ćwiczenia Plutonu Nieetatowego Poddziału Policji. Funkcjonariusze podczas wykładów oraz ćwiczeń doskonalili między innymi taktykę rozproszenia tłumu oraz zatrzymywania osób z wykorzystaniem pojazdów służbowych. Takie typu szkolenia mają na celu usprawnienie szybkiego i bezpiecznego działania pododdziału.


 2017-12-06
Powiat Pucki,
06 12 2017r  policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, a podczas kontroli drogowych będą rozdawali odblaski.


 2017-11-30
Puck,
Policjantka z puckiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Pucku. Podczas spotkania funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Partnerem akcji "Uczę się bezpieczeństwa" jest Fundacja LOTOS, która przygotowała dla dzieci specjalne odblaskowe worki.


 2017-11-29
KWP Gdańsk,
W dniach 28 listopada-17 grudnia br. Policja prowadzić będzie ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcemy zwrócić uwagę kierowców na to, jak ważne jest sprawne oświetlenie pojazdu.


 2017-11-27
Powiat Pucki,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów puccy  funkcjonariusze prowadzą dziś powiatowe działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania zostaną oparte o kontrolę miejsc, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-11-24
Powiat Pucki,
Policjanci z powiatu puckiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego. W obowiązkowym strzelaniu udział wzięli wszyscy funkcjonariusze z całej jednostki. Tego typu działania oraz szkolenia strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.


 2017-11-17
Puck,
    Po raz kolejny przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjantki w tym samym czasie w ramach kampanii promującej bezpieczeństwo pn. ,, Kręci mnie bezpieczeństwo’’ propagowały bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.


 2017-11-17
Swarzewo,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną dbając o bezpieczeństwo najmłodszych w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”  spotkała  się z uczniami Szkoły Podstawowej w Swarzewie i przypomniała dzieciom zasady bezpiecznych zachowań na drodze oraz w jej obrębie. 


 2017-11-10
,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-10
,
 Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.   MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.                         


 2017-10-31
KWP Gdańsk,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie przedmioty nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji czyli tzw. klas policyjnych. Zgłoszenie przez rejestrację do dnia 20 listopada 2017r. (na platformie internetowej).


 2017-10-31
Władysławowo,
W miniony piątek w godzinach porannych na ul Starowiejskiej we Władysławowie rozegrały się sceny jak z filmu. Wszystko to za sprawą przeprowadzonych ćwiczeń sztabowych pn. Zamach terrorystyczno-sabotażowy na zakład elektrociepłowni. W pokazie oprócz policjantów z Pucka wzięły udział inne służby ratownicze.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2018 r.