2017-03-23
KPP Puck,
Wczoraj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem: ,, Z Prawem na Ty’’ zorganizowanego przez puckich policjantów. Prace wyłonione przez komisje zostano umieszczone w podręczniku, który jest w trakcie opracowania przez puckich stróży prawa i nauczycieli.


 2017-03-23
Puck,
Policjanci z Pucka kierują patrole w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, gdzie najczęściej są łamane różnego rodzaju przepisy prawa. Każda przesłana taka informacja jest weryfikowana i sprawdzana przez mundurowych.


 2017-03-23
Gdańsk,
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom III edycji wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017.” Eliminacje, które były sprawdzeniem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych policjantów, odbyły się w lutym br., a finał ogólnopolski przeprowadzony zostanie w Szkole Policji w Pile w czerwcu br.


 2017-03-23
KGP,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
Puck,
Wczoraj przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pucku wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Pucku i Powiatowy Urząd Pracy w Pucku. Punkt informacyjny puckiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


 2017-03-20
Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Podczas interwencji okazało się, że 30-letni kierujący jest nietrzeźwy. Dalsza kontrola wykazała, że mieszkaniec Władysławowa ma obowiązujący zakaz sądowy. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód odholowano na parking. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-17
Powiat Pucki,
Mieszkaniec Gdyni na najbliższe miesiące pożegna się z prawem jazdy. Mężczyzna popełnił wykroczenie związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości, co często sygnalizowane jest na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowca poruszał się pojazdem z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. i 10 punktów Karnych.


 2017-03-16
gm. Puck,
Puccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch braci w wieku 21 i 24-lata, u których w domu znaleźli 47 doniczek z krzakami konopi indyjskimi oraz dwa słoiki, w których znajdowało się blisko 60 gramów marihuany i haszysz. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-15
KPP Puck,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym wystawionym przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku za oszustwa na kwotę 2 milionów złotych. Mężczyzna przez 3 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i dotychczas był nieuchwytny. Zgodnie z decyzją prokuratury 46-letni mężczyzna trafił za kratki aresztu śledczego.


 2017-03-14
Puck,
Policyjni instruktorzy, którzy zajmują się doskonaleniem umiejętności z zakresu technik i taktyk interwencji puckich policjantów przeprowadzili zajęcia szkoleniowe dla funkcjonariuszy straży miejskiej. którzy niejednokrotnie pełnią wspólne służby patrolowe z policjantami na terenie powiatu puckiego.


 2017-03-14
Kosakowo,
Policjantki z Pucka spotkały się z uczniami gimnazjum w Kosakowie, funkcjonariuszki przedstawiły problematykę zjawiska cyberprzemocy, wskazując młodzieży jak mają postępować aby uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w sieci. Celem spotkania było również zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań osób nieletnich.


 2017-03-13
Puck,
Policjanci z puckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów na terenie Pucka łupem przestępców padła biżuteria i sprzęt elektroniczny Straty wyceniono na ponad 1400 zł. Sąd zastosował wobec 36-latka i 56-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Młodszy ze sprawców usłyszał zarzuty włamania w warunkach recydywy za co może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-07
Żarnowiec,
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Żarnowcu  policjanci z Pucka wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców miejscowości pod hasłem ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-03-03
Żelistrzewo,
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół w Żelistrzewie. Podczas spotkania funkcjonariuszki omówiły tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w wolnym czasie. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-03-03
KPP Puck,
W ubiegłym tygodniu w Szkole Policji w Słupsku odbyła się III edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017.” Wśród najlepszych mundurowych województwa pomorskiego znaleźli się policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Pucku sierż.szt. Igor Roguszewski oraz asp. Andrzej Hinz.


 2017-03-02
Połczyno ,
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w Połczynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek jadąc renault w kierunku Połczyna rozpoczął wyprzedzanie poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego uderzył bokiem mercedesa, który go wyprzedzał. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Kierujący renault i jego pasażer trafili do szpitala.


 2017-03-02
Powiat Pucki,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w Pucku, podobnie jak na terenie całego województwa pomorskiego, od lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z trzech zostało wytypowane do jej pilotażowego prowadzenia. Obecnie aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju.


 2017-03-01
Puck,
W poniedziałek przy Komendzie Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku zorganizował wspólnie z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjanci w tym samym czasie propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności korzystanie z elementów odblaskowych.


 2017-03-01
Puck,
Policjanci każdego dnia kontrolują kierowców i zatrzymują tych, którzy jeżdżą samochodami pod wpływem środków odurzających. Również wczoraj podczas patrolowania Pucka na jednej z ulic policjanci sprawdzili kierowcę opla. Okazało się, że 26-latek był pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pod wpływem substancji narkotycznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lata.


 2017-02-28
Błądzikowo,
Szybka reakcja policjantów z patrolu przyczyniła się do uratowania 23- latka, który próbował targnąć się na własne życie Mężczyzna próbował podciąć sobie gardło. Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie i nie doszło tragedii. 23-letni mieszkaniec powiatu puckiego został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.


 2017-02-28
Celbowo,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej Po chwili okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-02-24
Mrzezino,
Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Pucku mł insp Janusz Skosolas wspólnie z wójtem gminy Puck i Starostą Powiatowym wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Żelistrzewa. Na spotkaniu podsumowano statystykę wydarzeń kryminalnych na terenie poszczególnych miejscowości powiatu puckiego. Omówiono zakres działania aplikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata odbyła się w Zespole Szkół w Mrzezinie w której wzięło udział 84 mieszkańców miejscowości.


 2017-02-24
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za kradzieże artykułów spożywczych ze sklepów mieszczących się na ternie powiatu puckiego Cała trójka usłyszała zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy nie wykluczaj, że lista zarzutów może być dłuższa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-02-24
Puck,
Kryminalni z Pucka zatrzymali pięciu mężczyzn, podejrzanych o pobicie 38-latka Jeden ze sprawców groził pokrzywdzonemu przedmiotem przypominającym broń palną. Trzech z zatrzymanych usłyszało zarzuty pobicia. 19-latkowi dodatkowo śledczy przedstawili zarzut gróźb karalnych. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za pobicie i groźby karalne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-02-22
KPP Puck,
W poniedziałek Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Pucku organizuje wspólnię z policjantami zbiórkę krwi dla potrzebujących. Policjanci, policjantki i pracownicy puckiej komendy zapraszają chętnych w najbliższy poniedziałek 27 lutego w godz. 9:00 – 13:00 przed Komendę Powiatowa Policji w Pucku  ul. Dworcowa 5 i proszą o oddanie tego drogocennego leku.


 2017-02-20
Żelistrzewo,
Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Pucku mł insp Janusz Skosolas wspólnie z wójtem gminy Puck wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Żelistrzewa. Na spotkaniu poruszono tematykę bezpieczeństwa pieszego na drodze, przestępstw metodą tzw.,, na wnuczka’’ oraz zachęcano do korzystania z aplikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie.


 2017-02-20
Kłanino,
Policjanci z Pucka przeprowadzili zajęcia z uczniami klasy policyjnej w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym o profili policyjnym w Kłaninie a komendą. Podczas spotkania z funkcjonariuszami młodzież przećwiczyła elementy taktyki i techniki interwencji policyjnych. Zajęcia z elementami samoobrony przeprowadzili policjanci, którzy posiadają w tym zakresie uprawnienia instruktora.


 2017-02-20
Połczyno ,
Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp Leszek  Gurski wspólnie z Wójtem gminy Puck wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców Połczyna. Na spotkaniu szef puckich mundurowych omówił przestępstwa odnotowane w poprzedni roku w powiecie puckim  poruszył także tematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci Internetowej .Naczelnik prewencji asp.szt. Monika Bradtke  przekazała mieszkańcom informacje dotyczące aplikacji „Moja komenda” oraz ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa’’ zachęcając jednocześnie do korzystania. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 48 słuchaczy.


 2017-02-16
KGP,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-16
KWP Gdańsk,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273


 2017-02-16
Powiat Pucki,
Policjanci z Pucka na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania odnotowali 426 zgłoszeń. Większość z nich dotyczy nieprawidłowego parkowania, przekraczania prędkości i spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Uruchomiona 1 lipca 2016 roku na terenie województwa pomorskiego aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Następnie otrzymane zgłoszenie dociera do Policji i jest weryfikowane.


 2017-02-15
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się  zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-02-08
Puck,
KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV-V SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU PUCKIEGO 


 2017-02-03
Puck,
Komenda Powiatowa Policji w Pucku zachęca do wypełniania  ankiety, która znajduje się na stronie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Komendy Głównej Policji. Link do ankiety znajduje się pod częścią opisową aplikacji. 


 2017-02-03
Puck,
W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury.  Na odprawie podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2017.


 2017-01-25
Władysławowo,
Dzielnicowi z Władysławowa wspólnie z strażnikami miejskimi odwiedzili przed feriami dzieci w szkołach . Mundurowi spotkali się z uczniami pięciu szkół podstawowych. Łącznie przeprowadzono 26 spotkań poświęconych bezpiecznej zabawie w czasie ferii zimowych.


 2017-01-25
Jurata,
Policjanci z Juraty na ul Wojska Polskiego w Juracie podczas nocnego patrolu zatrzymali volkswagena do kontroli drogowej U 27-letniego pasażera policjanci znaleźli ponad 10 gram marihuany, woreczki z amfetaminą oraz wagę elektroniczną. Mieszkaniec półwyspu został zatrzymany. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2017-01-25
Kosakowo,
Dzielnicowy z Kosakowa odwiedził uczniów szkoły w Mostach gdzie odbył się apel na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Podczas tej wizyty policjant wspólnie z nauczycielami opowiadał dzieciom o bezpiecznych zabawach w czasie ferii. 


 2017-01-25
Powiat Pucki,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W tym celu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zrealizowali działania prewencyjno – kontrolne pn. „Uwaga Pieszy’’. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.


 2017-01-16
Puck,
Kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który włamał się do zakładu kominiarskiego w Pucku, z którego ukradł pieniądze, sprzęt elektryczny oraz kluczyki do golfa, którym odjechał z miejsca zdarzenia. Właściciel wycenił straty na ponad 29 tys. zł. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-16
KP Jurata,
Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową oraz policjanci z Juraty zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli ukryte w metalowej skrzyni 125 gramów amfetaminy i 41 gramów marihuany. Mundurowi pracujący nad sprawą ustalili, że podejrzany miał udzielać narkotyki innej osobie. Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-16
KGP,
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.


 2017-01-13
KPP Puck,
We wszystkich powiatach naszego województwa policjanci będą prowadzili działania „BEZPIECZNE FERIE”. Funkcjonariusze z drogówki zwiększą nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów. Policjanci z prewencji na spotkaniach z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie.  


 2017-01-05
KWP Gdańsk,
Rok 2016 obfitował w liczne zabezpieczenia oraz realizacje pomorskich policjantów. W krótkim materiale filmowym przedstawiamy część z nich, oraz dorzucamy garść statystyk.


 2017-01-05
Celbowo,
Policjanci wczoraj pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Celbowie. Fiat zderzył się czołowo z oplem. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-01-04
KWP Gdańsk,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-03
Krokowa,
Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego do kontroli drogowej. Po chwili okazało się, że 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


 2017-01-03
Powiat Pucki,
 Pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” odbyły się w poniedziałek działania na drogach powiatu puckiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a zwłaszcza wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi przeprowadzili blisko 700 badań trzeźwości.


 2017-01-03
Kosakowo,
Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 24-letni kierowca forda. Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj nocy w Kosakowie. Na prostym odcinku drogi kierowca zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Sekcja zwłok wykaże czy kierowca był trzeźwy.


 2017-01-03
gm. Władysławowo,
Policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził szybę w barze. 33-latek był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia . Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 pozbawienia wolności.KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PUCKU
ul. Dworcowa 5 84-100 Puck
tel. (58) 674-52-22

© 2017 r.