Powiatowe obchody Święta Policji w Pucku - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Wiadomości

Powiatowe obchody Święta Policji w Pucku

Data publikacji 23.07.2019

Dzisiaj o godzinie 11.00 w Domu Kultury w Żelistrzewie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystości z okazji 100-lecia Policji Państwowej wzięli udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin lub ich przedstawiciele, a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione z pucką policją oraz zaproszeni goście.

Dziś o godzinie 11.00 w Domu Kultury w Żelistrzewie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji połączona z rocznicą 100-lecia Policji Państwowej. W trakcie ceremonii I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Pucku wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom. W puckim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 46 mundurowych. Za wzorowo wykonywaną pracę oraz zaangażowanie wyróżniono pracownika policji.

W policyjnych uroczystościach uczestniczyli między innymi burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin lub ich przedstawiciele, a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione i współpracujące na co dzień ze stróżami prawa. Wszyscy goście składali policjantom podziękowania i gratulacje. Zaproszonym gościom wręczono medale z okazji jubileuszu 100-lecia Policji Państwowej.

Podczas uroczystości I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji puckiego garnizonu za dobrą służbę i pracę oraz gratulował wyróżnień. Ponadto z okazji Święta Policji insp. Rafał Kwapisiewicz także podziękował wszystkim podległym sobie funkcjonariuszom i pracownikom policji za sumienną, oddaną i ofiarną służbę dla społeczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej pracy.