Komenda Powiatowa Policji w Pucku - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Informacje

Komenda Powiatowa Policji w Pucku

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Pucku funkcjonują trzy wydziały: Wydział Kryminalny, który od 2009 roku powstał po połączeniu dwóch wydziałów: kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, Wydział Prewencji skupiający największą ilość funkcjonariuszy oraz najmniejszy Wydział Ruchu Drogowego. Puckiej komendzie podległe są także cztery komisariaty: największy we Władysławowie oraz trzy mniejsze w Juracie, Krokowej i Kosakowie . Ten ostatni do niedawna, bo do 2010 roku funkcjonował jeszcze jako Posterunek Policji. 

Pucki garnizon na co dzień obsługuje około 78 tys. stałych mieszkańców, jadnak w okresie sezonu letniego do tej liczby należy dodać mieszkańców niemal z całej Polski, którzy corocznie wypoczywają nad Bałtykiem i Zatoką Pucką. Ta ilość to bagatela ponad milion turystów z największym nasileniem w czasie sezonowych weekendów.

W okresie letniego wypoczynku największą zmorą mieszkańców jest ogromna ilość pojazdów poruszających się na terenie powiatu. Gigantyczne zatory drogowe tworzą się głównie na Drodze Wojewódzkiej nr 216 od Redy po sam Hel oraz 215 z Władysławowa aż do Karwi. Goście na turystyczne eskapady po powiecie i w kierunku Trójmiasta wyruszają zazwyczaj, kiedy niedopisuje pogoda. Wtedy też korki znacząco ograniczają swobodne przemieszczania się. Zachęcamy więc do pozostawienia pojazdu w miejscu zakwaterowania i poruszania się lokalnymi środkami komunikacji, których w tym newralgicznym czasie jest naprawdę spora ilość.  Na naszym terenie nie brakuje pięknych ścieżek rowerowych i ta forma przemieszczania się jest godna polecenia. 

Puccy policjanci są świetnie przygotowani do realizacji ustawowych zadań, a w okresie sezonu letniego są dodatkowo wspomagani funkcjonariuszami z innych jednostek Policji województwa i nie tylko oraz dodatkowym sprzętem. W swoim taborze posiadamy wódź motorową działającą na akwenie Zatoki Puckiej i Gdańskiej oraz nowy tabor motocyklowy dla drogówki, a od 2011 roku dysponujemy także dwoma pojazdami czterokołowymi quad. W lipcu 2014 roku pucka komenda wzbogaciła się o jeszcze dwa pojazdy, tym razem bardziej innowacyjne. Po raz pierwszy w polskiej Policji w patrol po najbardziej zatłoczonych miejscach Powiatu Puckiego wyruszą dwa pojazdy Segway warte ponad 50 tys. złotych. Te siły i środki pozwalają na skuteczną walkę z przestępcami i zabezpieczenie porządku prawnego w powiecie. 

  • Zdjecie